Main Menu
User Menu

II. skupina Stíhací eskadry 27 [1940-1945]

2nd Group of the 27th Fighter Wing / II. Gruppe des Jagdgeschwaders 27 (II./JG 27)

     
Název:
Name:
II. skupina Stíhací eskadry 27
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Jagdgeschwaders 27 (II./JG 27)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
03.01.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
03.01.1940-08.05.1945 Stíhací eskadra 27
Dislokace:
Deployed:
03.01.1940-24.02.1940 Magdeburg-Ost, ?
16.02.1940-19.04.1940 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
20.04.1940-24.04.1940 Bönninghardt, ?
24.04.1940-03.05.1940 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
03.05.1940-09.05.1940 Bönninghardt, ?
10.05.1940-18.05.1940 Wesel, ?
18.05.1940-23.05.1940 Sint-Truiden, Fliegerhorst Saint Trond /
23.05.1940-05.06.1940 Brusel, Fliegerhorst Brüssel-Evere /
05.06.1940-07.06.1940 Guise-Nord, ?
07.06.1940-11.06.1940 Clastres, Flugplatz St. Quentin – Clastres /
11.06.1940-15.06.1940 Saconin-et-Breuil, ?
15.06.1940-28.06.1940 Romilly-sur-Seine, ?
28.06.1940-12.07.1940 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
12.07.1940-05.08.1940 Leeuwarden, ?
05.08.1940-28.08.1940 Crépon, Flugplatz Crepon /
28.08.1940-24.09.1940 Fiennes, ?
24.09.1940-05.11.1940 Saint-Inglevert, Flugplatz Saint-Inglevert /
05.11.1940-10.01.1941 Detmold, ?
10.01.1941-26.01.1941 Wien-Schwechat, ?
26.01.1941-01.03.1941 Bukurešť-Baneasa, ?
01.03.1941-13.04.1941 Vrba, ?
13.04.1941-17.04.1941 Bitolj, ?
17.04.1941-20.04.1941 Ptolemaida, Feldflugplatz Ptolemais /
20.04.1941-26.04.1941 Larissa-Eleftherion, ?
26.04.1941-11.05.1941 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
12.05.1941-18.06.1941 Werneuchen, Fliegerhorst Werneuchen /
18.06.1941-25.06.1941 Praszniki, ?
25.06.1941-23.07.1941 Wilna, ?
24.07.1941-24.09.1941 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /
24.09.1941-07.12.1941 Gazala, Flugplatz Ain el Gazala /
07.12.1941-12.12.1941 Tmimi, Landesplatz Tmimi /
12.12.1941-17.12.1941 Derna, Flugplatz? Derna /
17.12.1941-23.12.1941 Magrum, ?
23.12.1941-22.01.1942 Rás Lanúf, Feldflugplatz Arco Philanorum /
22.01.1942-27.01.1942 El Aghelia, ?
27.01.1942-01.02.1942 Adžedábíja, Flugplatz Agedabia /
01.02.1942-07.02.1942 Benina, Fliegerhorst Benina /
07.02.1942-23.05.1942 Martuba, Fliegerhorst Martuba‎ /
23.05.1942-23.06.1942 Tmimi, Landesplatz Tmimi /
23.06.1942-26.06.1942 ?, Landeplatz Menastir /
26.06.1942-30.06.1942 Sidi Barrani, Flugplatz Sidi Barrani /
30.06.1942-02.07.1942 Fouka, Feldflugplatz Fuka /
02.07.1942-30.10.1942 Qesm Ad Dabaah, Flugplatz Sanyet El Qutaifiya /
30.10.1942-03.11.1941 Tobruk, Flugplatz Tobruk /
03.11.1942-06.11.1942 Kambut, Flugplatz Gambut /
06.11.1942-12.11.1942 ?, Landeplatz Menastir /
12.11.1942-14.11.1942 Benghází, Berca Air Base / Fliegerhorst Berca /
14.11.1942-17.11.1942 Rás Lanúf, Feldflugplatz Arco Philanorum /
17.11.1942-18.11.1942 Magrum, ?
18.11.1942-06.12.1942 Rás Lanúf, Landeplatz El Merduma /
DD.12.1942-02.01.1943 Düsseldorf, ?
02.01.1943-27.02.1943 Vídeň, Fliegerhorst und Industriehafen Wien-Aspern /
27.02.1943-20.06.1943 Trapani, Aeroporto di Trapani-Birgi /
20.06.1943-03.07.1943 Lecce, Flugplatz Lecce /
03.07.1943-30.07.1943 San Vito dei Normanni, Flugplatz San Vito dei Normanni /
01.08.1943-19.08.1943 Wiesbaden-Erbenheim, ?
20.08.1943-12.09.1943 Eschborn, ?
12.09.1943-18.11.1943 Saint Dizier, Fliegerhorst St. Dizier /
18.11.1943-13.05.1944 Wiesbaden-Erbenheim, ?
13.05.1944-20.05.1944 Merzhausen, ?
20.05.1944-03.06.1944 Grosshabersdorf, Einsatzhafen Unterschlauersbach /
03.06.1944-07.06.1944 Eisenstadt, ?
07.06.1944-26.08.1944 Fels am Wagram, Einsatzhafen Wagram /
26.08.1944-03.09.1944 Borkheide, ?
03.09.1944-17.09.1944 Finsterwalde, ?
17.09.1944-DD.10.1944 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
DD.10.1944-19.11.1944 Riesa-Canitz, ?
19.11.1944-21.03.1945 Dreierwalde, Fliegerhorst Hopsten /
21.03.1945-30.03.1945 Bad Lippspringe, Einsatzhafen Lippspringe /
30.03.1945-08.04.1945 Völkenrode, ?
08.04.1945-11.04.1945 Helmstedt, ?
11.04.1945-13.04.1945 Rathenow, ?
13.04.1945-13.04.1945 Perleberg, Fliegerhorst Perleberg /
13.04.1945-30.04.1945 Schwerin, Fliegerhorst Schwerin-Görries /
30.04.1945-08.05.1945 Leck, Fliegerhorst Leck /

Velitel:
Commander:
03.01.1940-06.02.1940 Selle, Erich von (Hauptmann)
06.02.1940-08.08.1940 Andres, Walter (Hauptmann)
08.08.1940-04.09.1940 Düllberg, Ernst* (Oberleutnant)
04.09.1940-23.11.1941 Lipper, Wolfgang (Hauptmann)
23.11.1941-25.12.1941 Rödel, Gustav (Oberleutnant)
25.12.1941-20.05.1942 Gerlitz, Erich (Hauptmann)
20.05.1942-20.04.1943 Rödel, Gustav* (Hauptmann)
20.04.1943-13.03.1944 Schroer, Werner (Hauptmann)
14.03.1944-17.12.1944 Keller, Fritz (Hauptmann)
DD.12.1944-20.01.1945 Kutscha, Herbert (Hauptmann)
03.01.1945-20.01.1945 Wöffen, Anton* (Oberleutnant)
21.01.1945-21.01.1945 Hoyer, Gerhard (Hauptmann)
DD.01.1945-08.05.1945 Keller, Fritz (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
* dočasně pověřen velením
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg27.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-27-1940-1945-t177916#570336Verze : 6
MOD
II. Gruppe:


Zformována 3.1.40 v Magdeburg-Ost :


Stab II./JG27 nový
4./JG27 nová
5./JG27 nová
6./JG27 nová


15.8.44 reorganizována:


5./JG27 nezměněna
6./JG27 nezměněna
7./JG27 ze staré 4./JG27
8./JG27 zformována 10.44 (nová)


8./JG27 byla zrušena 14.2.45.


výzbroj:
03.01.1940-DD.07.1941 Messerschmitt Bf 109E
DD.07.1941-DD.12.1942 Messerschmitt Bf 109F
DD.10.1942-DD.11.1944 Messerschmitt Bf 109G
DD.10.1944-DD.05.1945 Messerschmitt Bf 109K


zdroje:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg27.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Stihaci-eskadry-27-1940-1945-t177916#1645Verze : 8
MOD