Main Menu
User Menu

Wiesbaden

Wiesbaden

     
Název:
Name:
Wiesbaden
Originální název:
Original Name:
Wiesbaden
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Hesensko
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°04'48.00"N 05°14'24.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
- Guy, Philip Melmoth Nelson
† 10.03.1878
- Henke, Hans
* 15.03.1878 
von Ondraza, Herbert
* 24.11.1878 
von Beßel, Arnold
* 24.05.1882 
- Buschmann, Friedrich
* 24.01.1885 
Lütjens, Günther
* 25.05.1889 
Felber, Hans Gustav
* 08.07.1889 
Voigt, Hans-Adolf
* 28.07.1889 
Henrici, Reinhold
* 08.04.1890 
Pflieger, Kurt
* 18.05.1890 
Voigt, Hans-Adolf
† 01.01.1892
von Felbert, Paul
* 09.11.1894 
Pfeiffer, Adolf
* 29.10.1896 
Eberhardt, Erich
* 01.10.1913 
Krag, Ernst August
* 20.02.1915 
Liesberg, Ernst
* 15.06.1918 
- Zahn, Hilmar
* 06.09.1919 
Ribbentrop, Rudolf
* 11.05.1921 
Krey, Heinz
* 31.12.1921 
Clemm von Hohenberg, Dieter-Hans
† 30.06.1944
Schroth, Walther
† 06.10.1944
Gaißert, Victor
† 21.03.1945
- Suffert, Max
† DD.MM.1945
- Werber, Max
† DD.MM.1946
Fischer, Kurt
† 08.01.1947
- von Basse, Max
† 13.02.1949
Lindner, Kurt
† 10.12.1949
Herhudt von Rohden, Hans-Detlef
† 14.12.1951
Regni, John F.
* 19.01.1952 
- Rüggenmann, Alfons
† DD.MM.1952
Meyer, Fritz
† 17.02.1954
Homburg, Erich
† 04.07.1954
Eberhardt, Friedrich-Georg
† 09.09.1954
Baltzer, Martin
† 13.08.1955
Steppuhn, Albrecht
† DD.MM.1955
von Westrem zum Gutacker, Reinhard
† 17.08.1956
- Bohnstedt, Eberhardt
† 03.10.1957
- Schmidt-Kolbow, Karl
† 15.10.1957
- Mehnert, Karl
† DD.MM.1957
Wuppermann, Adolar-Hermann
† 23.02.1958
von Bentivegni, Franz- Eccard
† 04.04.1958
Gallenkamp, Curt
† 13.04.1958
Schimpf, Oskar
† 19.08.1958
- von Puttkamer, Jesko
† 25.03.1959
von Biedermann, Wolf
† 14.05.1964
von Loßberg, Bernhard
† 15.03.1965
von der Chevallerie, Hellmut
† 01.06.1965
Halke, Hans
† 02.08.1965
Bertram, Oskar
† 12.08.1965
Graewe, Ernst
† 18.02.1966
Heider, Wilhelm
† 27.03.1966
Mensch, Fritz
† 24.07.1966
von Goeldel, Otto
† 23.03.1967
- Kretschmer, Alfred
† 30.12.1967
Wollanke, Karl-Friedrich
† 07.03.1968
Loebell, Kurt
† 21.04.1968
von Aulock, Andreas
† 23.06.1968
Nowak, Franz
† 21.11.1968
von Zanthier, Hans-Georg
† 02.09.1969
Feig, Georg
† 27.02.1970
Dehner, Ernst
† 13.09.1970
- von Bonin, Erich
† 13.12.1970
Edelmann, Karl
† 25.01.1971
Forst, Werner
† 03.02.1971
Abraham, Erich
† 07.03.1971
- Mix, Erich
† 09.04.1971
Henrici, Rudolf
† 01.08.1971
Schulz, Karl Lothar
† 26.08.1972
von Felbert, Paul
† 03.02.1973
Hell, Ernst-Eberhard
† 15.09.1973
- Runnebaum, Hans
† DD.MM.1973
Hanesse, Friedrich-Carl
† 12.05.1975
von Värst, Gustav Friedrich Julius
† 10.10.1975
- Wehrig, Max
† DD.MM.1975
von Obstfelder, Hans
† 20.12.1976
von Mellenthin, Horst
† 08.01.1977
- Stiller, Bernhard
† DD.MM.1977
Schürmann, Paul
† 01.02.1978
Giese, Herbert
† 29.09.1978
Giese, Herbert
† 29.09.1978
Schützek, Eduard
† 06.01.1979
Andrae, Alexander
† 03.04.1979
Schneider, Erich
† 03.08.1980
Heidenreich, Anton
† 20.10.1982
Ax, Adolf
† 06.02.1983
Baier, Eberhard
† 21.02.1983
Stollbrock, Carl
† 15.04.1984
Roediger von Manteuffel, Eitel-Friedrich
† 31.07.1984
Eder, Georg-Peter
† 11.03.1986
Bix, Hermann
† 31.07.1986
Abberger, Erich
† 03.05.1988
von Schuler, Rüdiger
* 11.10.1988 
von Horn, Hans-Joachim
† 10.01.1994
Mehl, Waldemar
† 29.03.1996
- Zahn, Hilmar
† 08.03.2008
Engel, Walter
† 26.04.2011
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1937-08.05.1945
Vojenský okruh XII
12th Military District
01.04.1938-30.01.1941
Letecká župa XII
12th Air Region
01.11.1938-01.05.1939
I. skupina Stíhací eskadry 133
1st Group of the 133rd Fighter Wing
01.05.1939-26.09.1939
I. skupina Stíhací eskadry 53
1st Group of the 53rd Fighter Wing
01.05.1939-24.05.1940
Stíhací eskadra 53
53rd Fighter Wing
26.08.1939-20.10.1939
Velitelství náhradních jednotek XII
12th Command of Replacement Troops
20.10.1939-03.11.1939
Velitelství náhradních jednotek 1./XII
Command of Replacement Troops 1./XII
01.11.1939-10.05.1940
III. skupina Stíhací eskadry 53
3rd Group of the 53rd Fighter Wing
12.01.1940-23.10.1940
Divize ke zvláštnímu použití 412
412th Special Purpose Division
04.04.1940-06.05.1940
3. letka Stíhací eskadry 3
3rd Squadron of the 3rd Fighter Wing
13.05.1940-17.05.1940
V. (těžká stíhací) skupina Instrukční eskadry 1
5th (Heavy Fighter) Group of the 1st Instruction Wing
18.05.1940-25.05.1940
Bombardovací eskadra 53
53rd Bomber Wing
26.06.1940-DD.07.1940
Stíhací eskadra 53
53rd Fighter Wing
30.01.1941-18.05.1943
Letecká župa XII/XIII
12th/13th Air Region
09.11.1941-19.05.1942
Stíhací eskadra 3
3rd Fighter Wing
09.11.1941-19.05.1942
Štáb Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Fighter Wing
DD.11.1941-09.01.1942
4. letka Stíhací eskadry 3
4th Squadron of the 3rd Fighter Wing
DD.11.1941-09.01.1942
5. letka Stíhací eskadry 3
5th Squadron of the 3rd Fighter Wing
DD.11.1941-09.01.1942
6. letka Stíhací eskadry 3
6th Squadron of the 3rd Fighter Wing
DD.11.1941-09.01.1942
II. skupina Stíhací eskadry 3
2nd Group of the 3rd Fighter Wing
DD.11.1941-09.01.1942
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 2nd Group of 3rd Fighter Wing
DD.01.1942-26.04.1942
1. letka Stíhací eskadry 3
1st Squadron of the 3rd Fighter Wing
DD.01.1942-26.04.1942
2. letka Stíhací eskadry 3
2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
DD.01.1942-26.04.1942
3. letka Stíhací eskadry 3
3rd Squadron of the 3rd Fighter Wing
DD.01.1942-26.04.1942
I. skupina Stíhací eskadry 3
1st Group of the 3rd Fighter Wing
DD.01.1942-26.04.1942
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 1st Group of 3rd Fighter Wing
14.04.1942-20.05.1942
III. skupina Stíhací eskadry 3
3rd Group of the 3rd Fighter Wing
14.04.1942-20.05.1942
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Group of 3rd Fighter Wing
18.05.1943-01.04.1944
Letecká župa XII
12th Air Region
20.05.1943-27.07.1943
I. skupina Bombardovací eskadry 55
1st Group of the 55th Bomber Wing
01.08.1943-19.08.1943
II. skupina Stíhací eskadry 27
2nd Group of the 27th Fighter Wing
18.11.1943-13.05.1944
II. skupina Stíhací eskadry 27
2nd Group of the 27th Fighter Wing
18.03.1944-24.03.1944
1. letka Stíhací eskadry 1
1st Squadron of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-24.03.1944
2. letka Stíhací eskadry 1
2nd Squadron of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-24.03.1944
3. letka Stíhací eskadry 1
3rd Squadron of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-23.03.1944
4. letka Stíhací eskadry 1
4th Squadron of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-23.03.1944
5. letka Stíhací eskadry 1
5th Squadron of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-23.03.1944
6. letka Stíhací eskadry 1
6th Squadron of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-24.03.1944
I. skupina Stíhací eskadry 1
1st Group of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-23.03.1944
II. skupina Stíhací eskadry 1
2nd Group of the 1st Fighter Wing
18.03.1944-24.03.1944
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 1
Staff of the 1st Group of 1st Fighter Wing
18.03.1944-23.03.1944
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 1
Staff of the 2nd Group of 1st Fighter Wing
05.07.1944-09.07.1944
7. letka Stíhací eskadry 1
7th Squadron of the 1st Fighter Wing
05.07.1944-09.07.1944
8. letka Stíhací eskadry 1
8th Squadron of the 1st Fighter Wing
05.07.1944-09.07.1944
9. letka Stíhací eskadry 1
9th Squadron of the 1st Fighter Wing
05.07.1944-09.07.1944
III. skupina Stíhací eskadry 1
3rd Group of the 1st Fighter Wing
05.07.1944-09.07.1944
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 1
Staff of the 3rd Group of 1st Fighter Wing
06.09.1944-23.02.1945
Letecká župa XIV
14th Air Region
06.09.1944-12.09.1944
Velitelství protivzdušné obrany Západ
Air Defence Command West
14.09.1944-25.09.1944
Stíhací eskadra 2
2nd Fighter Wing
14.09.1944-25.09.1944
Štáb Stíhací eskadry 2
Staff of the 2nd Fighter Wing
29.03.1945-30.03.1945
80. pěší divize
80th Infantry Division
DD.05.1945-DD.06.1945
363. taktická průzkumná skupina
363rd Tactical Reconnaissance Group
30.08.1945-05.01.1948
51. křídlo pro přepravu jednotek
51st Troop Carrier Wing
28.09.1945-14.08.1953
Vzdušné síly Spojených států v Evropě
United States Air Forces in Europe
05.07.1947-25.09.1947
501. taktická řidicí skupina
501st Tactical Control Group
10.08.1948-18.10.1948
60. skupina pro přepravu jednotek, střední
60th Troop Carrier Group, Medium
15.12.1948-26.09.1949
60. skupina pro přepravu jednotek, težká
60th Troop Carrier Group, Heavy
26.05.1949-02.06.1951
60. letištní skupina
60th Air Base Group
26.05.1949-02.06.1952
60. skupina údržby a zásobování
60th Maintenance and Supply Group
01.06.1949-10.06.1949
2. letecká divize
2nd Air Division
01.10.1949-02.06.1951
60. křídlo pro přepravu jednotek, střední
60th Troop Carrier Wing, Medium
01.10.1949-16.11.1949
60. křídlo pro přepravu jednotek, těžké
60th Troop Carrier Wing, Heavy
01.03.1954-22.03.1954
322. letecká divize (bojová přepravní)
322nd Air Division (Combat Cargo)
16.10.1986-DD.MM.1998
66. brigáda vojenského zpravodajství
66th Military Intelligence Brigade
01.10.1987-30.06.1991
65. letecká divize
65th Air Division
15.07.1988-01.10.1991
691. křídlo elektronické bezpečnosti
691st Electronic Security Wing
DD.MM.1998-27.02.2002
66. brigáda vojenského zpravodajství
66th Military Intelligence Brigade
28.02.2002-DD.07.2008
66. skupina vojenského zpravodajství
66th Military Intelligence Group
DD.07.2008-13.06.2012
66. brigáda vojenského zpravodajství
66th Military Intelligence Brigade
17.04.2010-DD.MM.RRRR
Evropské velitelství Armády Spojených států
United States Army Europe
14.06.2012-DD.MM.RRRR
66. brigáda vojenského zpravodajství
66th Military Intelligence Brigade
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Stíhací velitelství 3
3rd Fighter Command
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Wiesbaden
URL : https://www.valka.cz/Wiesbaden-t116703#403632Verze : 0
MOD