Main Menu
User Menu

45. pěší divize [1938-1944]

45th Infantry Division

45. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
45. pěší divize
Originální název:
Original Name:
45. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
18.07.1944
Nástupce:
Successor:
45. granátnická divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1938-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-10.11.1939 XVII. armádní sbor
10.11.1939-DD.06.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.06.1940-DD.07.1940 XXVI. armádní sbor
DD.07.1940-29.07.1940 XXIII. armádní sbor
29.07.1940-12.11.1940 XXXXII. armádní sbor
12.11.1940-01.02.1941 XXIII. armádní sbor
01.02.1941-01.05.1941 XXXXII. armádní sbor
01.05.1941-04.06.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
04.06.1941-26.06.1941 XII. armádní sbor
26.06.1941-28.06.1941 LIII. armádní sbor
28.06.1941-30.06.1941 4. armáda
30.06.1941-03.07.1941 LIII. armádní sbor
03.07.1941-12.08.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
12.08.1941-15.08.1941 XXXXIII. armádní sbor
15.08.1941-31.08.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
31.08.1941-03.09.1941 XXXXIII. armádní sbor
03.09.1941-21.09.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXV
21.09.1941-01.10.1941 LI. armádní sbor
01.10.1941-03.10.1941 6. armáda
03.10.1941-DD.01.1942 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
DD.01.1942-DD.03.1943 LV. armádní sbor
DD.03.1943-DD.04.1943 2. tanková armáda
DD.04.1943-DD.09.1943 XX. armádní sbor
DD.09.1943-18.07.1943 XXXV. armádní sbor
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.04.1938-25.10.1940 Materna, Friedrich (Generalleutnant)
25.10.1940-27.04.1941 Körner, Gerhard (Generalmajor)
27.04.1941-27.02.1942 Schlieper, Fritz (Generalleutnant)
27.02.1942-25.04.1943 Kühlwein, Fritz (Generalleutnant)
25.04.1943-30.11.1943 Falkenstein, Hans Freiherr von (Generalleutnant)
30.11.1943-27.02.1944 Engel, Joachim (Generalmajor)
27.02.1944-09.04.1944 Gihr, Gustav (Generalmajor)
09.04.1944-18.07.1944 Engel, Joachim (Generalmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.1939-DD.03.1940 Münch, Wilhelm (Oberstleutnant)
DD.03.1940-DD.03.1941 Hamberger, Wilhelm (Major)
DD.04.1941-DD.10.1941 Dettmer, Armin (Major)
DD.10.1941-DD.10.1943 Wirsing, Karl Heinz (Major)
DD.10.1943-10.07.1944 Grüner, Rudolf (Major)
10.07.1944-18.07.1944 Pfister, Eberhard von (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

01.04.1938-18.07.1944 Divizní jednotky 45
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.feldgrau.com/ ; https://www.diedeutschewehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/ ; https://www.wikipedia.org/
URL : https://www.valka.cz/45-pesi-divize-1938-1944-t10797#465943Verze : 0
MOD
45. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/45-pesi-divize-1938-1944-t10797#33199Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 45. Infanterie Division:




Franz Berger 7/19/1940
Rudolf Buenau 8/15/1940
Erich Dienenthal 12/14/1941
Herbert Gruhl 4/5/1944
Karl Kaehne 2/2/1942
Gottfried Loebenstein von Aigenhorst 4/30/1943
Walter Loos 3/31/1943
Friedrich Materna 8/5/1940
Helmuth Pannwitz 9/4/1941
Fritz Schlieper 12/27/1941
Robert Sieger 12/14/1941
Max Zastrow 3/6/1944
URL : https://www.valka.cz/45-pesi-divize-1938-1944-t10797#33202Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ

9.-11. 1939
XVII
14. Armee
Süd
Poľsko

12. 1939 - 5. 1940
záloha

OKH
Treysa (teraz Schwalmstadt, Nemecko)

6. 1940
XXVI
2. Armee
A
Francúzsko

7. 1940
XXIII
9. Armee
A
Francúzsko

8.-11. 1940
XXXXII
16. Armee
A
Belgicko

12. 1940 - 1. 1941
XXIII
16. Armee
A
Belgicko

2.-4. 1941
XXXXII
16. Armee
A
Belgicko

5. 1941
XXXXII
15. Armee
D
Belgicko

6. 1941
XII
4. Armee
Mitte
Brėst (Bielorusko)

7. 1941
LIII
záloha
Mitte
Pinsk (Bielorusko)

8.-9. 1941
H-K XXXV
2. Armee
Mitte
Homeľ (Bielorusko),
Kyjev (Ukrajina)

10. 1941
H-K XXXIV
2. Pz. Armee
Mitte
Elec, Tula (Rusko)

11.-12. 1941
H-K XXXIV
2. Armee
Mitte
Elec, Tula

1. 1942
LV
2. Armee
Mitte
Kursk (Rusko)

2.-7. 1942
LV
2. Armee
Süd
Oriol (Rusko)

8. 1942 - 2. 1943
LV
2. Armee
B
Voronež (Rusko)

3. 1943
záloha
2. Pz. Armee
Mitte
Oriol

4.-6. 1943
XX
2. Pz. Armee
Mitte
Oriol

7.-8. 1943
XX
9. Armee
Mitte
Oriol

9. 1943
XXXV
9. Armee
Mitte
Briansk (Rusko)

10.-11. 1943
XXXV
2. Armee
Mitte
Homeľ

12. 1943 - 6. 1944
XXXV
9. Armee
Mitte
Babrujsk (Bielorusko)
URL : https://www.valka.cz/45-pesi-divize-1938-1944-t10797#328628Verze : 0
MOD

Sestava divize k 01.09.1939
velitel divize General-Leutnant Friedrich Materna
náčelník štábu Major i. G. Münch
Pěší pluk130 (IR130) Oberst Boie
I. prapor (I./IR130) Oberstleutnant Taude
II. prapor (II./IR130) Major Hartneck
III. prapor (III./IR130) Major Priebsch
13. rota (kanonová) ?
14. rota (protitanková) ?
štábní rota pěšího pluku 130 ?
Pěší pluk 133 (IR133) Oberst von Bünau
I. prapor (I./IR133) Oberst Gebauer
II. prapor (II./IR133) Oberstleutnant Ruckser
III. prapor (III./IR133) Oberstleutnant Geiger
13. rota (kanonová) ?
14. rota (protitanková) ?
štábní rota pěšího pluku 133 ?
Pěší pluk 135 (IR135) Oberst Mittermaier
I. prapor (I./IR135) Oberstleutnant Herrmann
II. prapor (II./IR135) Major Menton
III. prapor (III./IR135) Oberstleutnant Poppinga
13. rota (kanonová) ?
14. rota (protitanková) ?
štábní rota pěšího pluku 135 ?
Dělostřelecký pluk 98 (AR98) Oberstleutnant Wintzer
I. oddíl (I./AR98) Oberstleutnant Kemminger
1. baterie ?
2. baterie ?
3. baterie ?
II. oddíl (II./AR98) Oberstleutnant Domansky
4. baterie ?
5. baterie ?
6. baterie ?
I. oddíl dělostřeleckého pluku 99 (I./AR99) Oberstleutnant Bischof
1. baterie ?
2. baterie ?
3. baterie ?
I. oddíl dělostřeleckého pluku 109 (I./AR109) ?
1. baterie ?
2. baterie ?
3. baterie ?
Pozorovací oddíl 45 (BeoAb44) ?
1. baterie (měřická) ?
2. baterie (zvukoměrná) ?
3. baterie (světloměrná) ?
Protitankový oddíl 45 (PzAbwAb.45) Major Zahn
1. rota Major Straub
2. rota Hauptmann Franz
3. rota (protiletadlová) Oberleutnant Wetzel
Průzkumný oddíl 45 (AA45) Major von Pannwitz
1. eskadrona (jezdecká) Rittmeister Bédé-Kraut
2. eskadrona (cyklistická) Oberleutnant Braun von Stumm
3. eskadrona (těžká) Rittmeister Kühne
Spojovací oddíl 65 (NA65) Major Sander
1. rota (telegrafická) Oberleutnant Opitz
2. rota (radiotelegrafická) Oberleutnant Adamus
lehká spojovací kolona Oberleutnant Krützner
Zdravotnický prapor 45 (Sani45) ?
1. rota ?
2. rota ?
polní nemocnice (mot.) ?
zdravotnická automobilní četa ?
Ženijní prapor 81 (Pi.Btl.81) Major Masuch
1. rota Hauptmann Heinz
2. rota Hauptmann Schottnegg
3. rota (mot.) Hauptmann Gephart
lehká ženijní kolona Leutnant Karel
mostní kolona Leutnant Prosl
Divizní zásobovací služba (DiNaFü45) ?
1. automobilní kolona ?
2. automobilní kolona ?
3. automobilní kolona ?
4. automobilní kolona ?
5. automobilní kolona ?
6. automobilní kolona ?
7. automobilní kolona ?
8. automobilní kolona ?
9. automobilní kolona převozu PHM ?
dílenská rota ?
jateční četa ?
polní pekárna ?
polní pošta ?
pomocná rota ?
Veterinární rota 44 ?
jednotka polního četnictva ?



Zdroj:
gliederungundstellenbesetzung.blogspot.com
URL : https://www.valka.cz/45-pesi-divize-1938-1944-t10797#384967Verze : 0
MOD