Main Menu
User Menu

XVII. armádní sbor [1938-1942]

XVII Army Corps / XVII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XVII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XVII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.12.1942
Nástupce:
Successor:
Hollidtova skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.04.1938-01.09.1939 ?
01.09.1939-13.10.1939 14. armáda
13.10.1939-14.10.1939 8. armáda
14.10.1939-13.11.1939 Úsekové velitelství pohraniční ochrany Střed
13.11.1939-29.01.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska (rezerva)
29.01.1940-DD.06.1940 2. armáda
DD.06.1940-DD.07.1940 12. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 18. armáda
DD.09.1940-DD.01.1941 12. armáda
DD.01.1941-DD.05.1941 17. armáda
DD.05.1941-07.10.1942 6. armáda
07.10.1942-27.11.1942 Skupina armád B
27.11.1942-DD.12.1942 Skupina armád Don
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.04.1938-23.01.1942 Kienitz, Werner (General der Infanterie)
23.01.1942-01.04.1942 Hollidt, Karl Adolf (General der Infanterie)
02.04.1942-12.06.1942 Strecker, Karl (Generaloberst)
12.06.1942-07.12.1942 Hollidt, Karl Adolf (General der Infanterie)
07.12.1942-DD.12.1942 Choltitz, Dietrich von (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.04.1938-18.12.1939 Rendulic, Lothar (Oberst)
18.12.1939-01.10.1940 Wöhler, Otto (Oberst)
01.10.1940-16.01.1942 Thadden, Henning von (Oberst)
16.01.1942-21.02.1942 Groscurth, Helmuth (Oberstleutnant)
21.02.1942-DD.12.1942 Thadden, Henning von (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1939-10.10.1939 7. pěší divize
18.09.1939-22.09.1939 2. tanková divize
23.09.1939-26.09.1939 2. tanková divize
27.09.1939-30.09.1939 2. tanková divize
DD.09.1939-DD.12.1939 44. pěší divize
DD.09.1939-10.11.1939 45. pěší divize
13.10.1939-03.11.1939 27. pěší divize
23.10.1939-27.10.1939 30. pěší divize
19.05.1940-04.07.1940 10. pěší divize
06.06.1940-13.06.1940 Dispoziční divize SS
DD.06.1940-03.07.1940 26. pěší divize
DD.07.1940-DD.04.1941 297. pěší divize
DD.07.1940-DD.10.1941 298. pěší divize
18.03.1941-22.03.1941 9. pěší divize
13.04.1941-15.04.1941 71. pěší divize
16.04.1941-27.08.1941 62. pěší divize
DD.04.1941-DD.07.1941 44. pěší divize
DD.06.1941-DD.07.1941 213. zajišťovací divize
DD.06.1941-DD.09.1941 56. pěší divize
DD.07.1941-DD.08.1941 99. lehká pěší divize
12.09.1941-25.09.1941 113. pěší divize
DD.09.1941-DD.09.1941 296. pěší divize
DD.09.1941-DD.10.1941 44. pěší divize
DD.11.1941-DD.12.1941 101. lehká pěší divize
12.03.1942-11.04.1942 3. tanková divize
07.04.1942-24.06.1942 Dělostřelecký pluk 31
14.05.1942-01.06.1942 336. pěší divize
15.06.1942-30.06.1942 113. pěší divize
03.07.1942-09.07.1942 113. pěší divize
04.07.1942-07.07.1942 336. pěší divize
05.07.1942-16.07.1942 62. pěší divize
09.07.1942-21.07.1942 336. pěší divize
12.08.1942-20.01.1943 113. pěší divize
DD.08.1942-DD.09.1942 31. pěší divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 8

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XVII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XVII-armadni-sbor-1938-1942-t10157#450537Verze : 0
MOD