Main Menu
User Menu

Generálmajor legií [1918-1919]

Major-General of Legions

     
Název hodnosti:
Name of the Rank:
generálmajor legií
Generálská skupina:
Generals Group:
generálové zbraní
Datum vzniku:
Established:
07.02.1918
Předchůdce:
Preceding Rank:
-
Datum zániku:
Abolished:
01.11.1919
Nástupce:
Succeeding Rank:
generál V. hodnostní třídy
Hodnost vyšší:
Higher Rank:
divisní generál legií
generálporučík legií
Hodnost nižší:
Lower Rank:
-
Hodnost obdobná:
Equivalent Rank:
brigádní generál legií
generálmajor
kontradmirál
generál lékař
generál vojenský auditor
generál intendant
Počet udělení:
Number of Appointments:
10
URL : https://www.valka.cz/Generalmajor-legii-1918-1919-t60282#217364Verze : 0
MOD

Příjmení a jméno, titul
Surname, Name and Title
Hodnost
Rank
Datum a místo narození
Date and Place of Birth
Datum a místo úmrtí
Date and Place of Decease
Datum udělení hodnosti
Date of Appointment
Čeček Stanislav


generálmajor legií
Major-General of Legions
13.11.1886
Líšno
29.05.1930
České Budějovice
02.09.1918


Červinka Jaroslav generálmajor legií
Major-General of Legions
13.05.1848
Ostředek
09.01.1933
Ráby
07.02.1918


Ditěrichs Michail Konstantinovič


generálmajor legií
Major-General of Legions
17.04.1874
Sankt-Pětěrburg
09.10.1937
Sanghai
07.02.1918


Dobrovolskij Michail Konstantinovič


generálmajor legií
Major-General of Legions
08.01.1875
10.01.1949
Salzburg
07.02.1918


Gajda Radola


generálmajor legií
Major-General of Legions
18.02.1892
Catarro
15.04.1948
Praha
02.09.1918


Koloměnskij Nikolaj Pětrovič
generálmajor legií
Major-General of Legions
19.03.1874
30.12.1928
Paris
07.02.1918


Podgajeckij Pjotr Nikolajevič
generálmajor legií
Major-General of Legions
07.02.1918


Syrový Jan


generálmajor legií
Major-General of Legions
24.01.1888
Třebíč
17.10.1970
Praha
28.08.1918


Šokorov Vladimir Nikolajevič


generálmajor legií
Major-General of Legions
15.07.1868
Moskva
11.07.1940
Modřany
07.02.1918


Vojcechovskij Sergej Nikolajevič


generálmajor legií
Major-General of Legions
29.10.1883
Vitěbsk
07.04.1951
Tajšet, Ozernyj lager
17.10.1918


URL : https://www.valka.cz/Generalmajor-legii-1918-1919-t60282#374576Verze : 1
MOD
Datum povýšení
Date of Appointment
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
07.02.1918 Ditěrichs, Michail Konstantinovič
07.02.1918 Dobrovolskij, Michail Nikolajevič
07.02.1918 - Koloměnskij, Nikolaj Pětrovič
07.02.1918 Podgajeckij, Pjotr Nikolajevič
07.02.1918 Červinka, Jaroslav
07.02.1918 Šokorov, Vladimir
28.08.1918 Syrový, Jan
02.09.1918 Gajda, Radola
02.09.1918 Čeček, Stanislav
17.10.1918 Vojcechovský, Sergej
URL : https://www.valka.cz/Generalmajor-legii-1918-1919-t60282#422677Verze : 0
MOD
Diskuse
Ditěrichs nema na karte tuto hodnost uvedenu
URL : https://www.valka.cz/Generalmajor-legii-1918-1919-t60282#422770Verze : 0
MOD