Main Menu
User Menu

IV. skupina Stíhací eskadry 132 [1938-1938]

4th Group of the 132nd Fighter Wing

IV. Gruppe des Jagdgeschwader 132

     
Název:
Name:
IV. skupina Stíhací eskadry 132
Originální název:
Original Name:
IV. Gruppe des Jagdgeschwader 132
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1938
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
I. skupina Stíhací eskadry 331 (I./JG 331)
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1938-01.11.1938 Stíhací eskadra 132
Dislokace:
Deployed:
01.07.1938-31.08.1938 Werneuchen, Fliegerhorst Werneuchen /
01.09.1938-05.10.1938 Oschatz, Fliegerhorst Oschatz /
05.10.1938-29.10.1938 Karlovy Vary, Fliegerhorst Karlsbad /
29.10.1938-01.11.1938 Moravská Třebová, Landeplatz Mährisch-Trübau /

Velitel:
Commander:
01.07.1938-DD.07.1938 Osterkamp, Theodor (Oberstleutnant)
DD.07.1938-01.11.1938 Janke, Johannes (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Stihaci-eskadry-132-1938-1938-t243940#674524Verze : 0
MOD
IV. Gruppe des Jagdgeschwader 132


Historie:
01.07.1938 - zformována na základně Werneuchen z částí místní stíhací letecké školy (Jagdfliegerschule 1)
- Stab IV./JG 132 nový
- 10./JG 132 nová
- 11./JG 132 nová
- 12./JG 132 nová
01.11.1938 - zanikla přejmenováním na I./JG 331
- Stab IV./JG 132 se stal Stab I./JG 331
- 10./JG 132 se stala 1./JG 331
- 11./JG 132 se stala 2./JG 331
- 12./JG 132 se stala 3./JG 331

Výzbroj:
01.07.1938-01.11.1938 Messerschmitt Bf 109 D-1

Zdroje:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/IV-skupina-Stihaci-eskadry-132-1938-1938-t243940#17472Verze : 3
MOD