Main Menu
User Menu

Stíhací eskadra 132 [1936-1938]

132nd Fighter Wing

Jagdgeschwader 132 (JG 132)

     
Název:
Name:
Stíhací eskadra 132
Originální název:
Original Name:
Jagdgeschwader 132 (JG 132)
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.04.1936
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1938
Nástupce:
Successor:
Jagdgeschwader 131
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
01.04.1936-01.11.1938 Wustermark, Fliegerhorst Döberitz /

Velitel:
Commander:
01.04.1936-08.06.1936 Raithel, Johann (Major)
09.06.1936-01.11.1938 Massow, Gerd von (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.04.1936-01.11.1938 I. skupina Stíhací eskadry 132
01.04.1936-01.11.1938 II. skupina Stíhací eskadry 132
01.07.1938-01.11.1938 III. skupina Stíhací eskadry 132
01.07.1938-01.11.1938 IV. skupina Stíhací eskadry 132

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.04.1936-01.11.1938 Richthofen (Richthofen, Manfred von)
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-132-1936-1938-t7304#17460Verze : 1
MOD
Jagdgeschwader 132 (JG 132)


Historie:
01.04.1936 - štáb jednotky zformován na základně Döberitz
01.11.1938 - zanikl přejmenováním na Stab/JG 131

01.11.1938 - štáb jednotky znovu zformován na základně na základně Düsseldorf
01.05.1939 - zanikl přejmenováním na Stab/JG 26

Výzbroj:
01.04.1936-01.11.1938 - He 51, Bf 109B/D

01.11.1938-01.05.1939 - Bf 109D/E

Zdroje:
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg132.html
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-132-1936-1938-t7304#17463Verze : 5
MOD





Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/404078
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-132-1936-1938-t7304#404079Verze : 0
MOD