Main Menu
User Menu

Münster

     
Název:
Name:
Münster
Originální název:
Original Name:
Münster
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Severní Porýní-Vestfálsko
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
51°57'59.99"N 7°37'59.99"E
Místní části:
Local Municipalities:
-
První písemná zmínka:
First Written Reference:
-
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
-
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Spencer, Charles
† 20.10.1758
Sümmermann, Max
* 19.06.1890 
von Stockhausen, Wilhelm Hunold
* 30.01.1891 
Rabe von Pappenheim, Friedrich Carl
* 05.10.1894 
Radowski, Eduard
* 17.11.1900 
Waue, Georg
* 01.02.1901 
von Falkenstein, Sigismund
* 14.09.1903 
Busse, Heinrich
* 10.04.1909 
Degen, Horst
* 19.07.1913 
Stecken, Albert
* 24.01.1915 
Stolle, Bruno
* 13.04.1915 
Witte, Albert
* 05.12.1916 
Meimberg, Julius
* 11.01.1917 
Rentrop, Fritz
* 17.11.1917 
Austen, Hans
* 27.07.1918 
Weber, Horst
* 08.08.1919 
Glokke, Gerhard
† 05.06.1944
Augenstein, Hans-Heinz
† 07.12.1944
Boenicke, Walter
† 21.04.1947
- von Ruville, Alexander
† DD.MM.1947
Warschnauer, Horst
† 26.12.1948
von Hülst, Theobald
† 07.12.1951
- Schreiber, Alfred
† 09.03.1952
Frenking, Hermann
† 13.05.1956
Hentschel, Karl
† 12.12.1956
Laackmann, Anton
† 12.12.1956
Sommer, Hans
† 06.01.1962
- Seuss, Richard
† 26.09.1963
Gerhardt, Rudolf
† 10.11.1964
Klasing, Fritz
† 29.04.1966
Erdmann, Kurt
† 10.11.1966
Funcke, Heinz
† 16.06.1969
Laumann, Arthur
† 19.11.1970
Heilmann, Udo
† 20.11.1970
Hüffmeier, Friedrich
† 13.01.1972
Kühl, Ernst
† 02.02.1972
von Gyldenfeldt, Georg
† 23.05.1977
Souchay, Curt
† 15.11.1978
- Büning, Werner
† 25.10.1984
Franzisket, Ludwig
† 23.11.1988
Eichhorn, Hugo
† 27.05.1992
- Brenken, Walter
* 26.03.1993 
Busse, Heinrich
† 06.11.1998
Meimberg, Julius
† 17.01.2012
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.04.1934-12.10.1937
Letecký okruh IV
IV Air District
01.04.1935-12.10.1937
Vyšší letecké velitelství IV
4th Higher Air Command
01.10.1935-12.10.1937
Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva v leteckém okruhu IV
Higher Anti-Aircraft Artillery Command in 4th Air District
15.10.1935-DD.MM.RRRR
16. pěší divize
16th Infantry Division
16.10.1935-08.05.1945
Vojenský okruh VI
6th Military District
01.01.1936-30.09.1937
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 114
1st Squadron (Army) of the 114th Reconnaissance Group
01.01.1936-30.09.1937
2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 114
2nd Squadron (Army) of the 114th Reconnaissance Group
01.01.1936-30.09.1937
3. letka (armádní) Průzkumné skupiny 114
3rd Squadron (Army) of the 114th Reconnaissance Group
01.04.1936-12.10.1937
Letecká župa 10
10th Air Region
01.04.1936-31.10.1937
Průzkumná skupina 114
114th Reconnaissance Group
01.04.1936-DD.MM.RRRR
Pěší pluk 79
79th Infantry Regiment
01.10.1937-31.10.1938
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 14
1st Squadron (Army) of the 14th Reconnaissance Group
01.10.1937-31.10.1938
2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 14
2nd Squadron (Army) of the 14th Reconnaissance Group
01.10.1937-31.10.1938
3. letka (armádní) Průzkumné skupiny 14
3rd Squadron (Army) of the 14th Reconnaissance Group
01.10.1937-31.10.1938
Průzkumná skupina 14
14th Reconnaissance Group
12.10.1937-04.02.1938
Letecká župa X
10th Air Region
12.10.1937-01.08.1938
Vyšší letecké velitelství 4
4th Higher Air Command
12.10.1937-30.06.1938
Vyšší velitelství protiletadlového dělostřelectva 4
4th Higher Anti-Aircraft Artillery Command
04.02.1938-02.04.1945
Letecká župa VI
6th Air Region
01.08.1938-01.11.1938
3. letecká divize
3rd Air Division
01.11.1938-DD.08.1939
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
1st Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
01.11.1938-DD.08.1939
2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
2nd Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
01.11.1938-01.02.1939
22. letecká divize
22nd Air Division
01.11.1938-DD.08.1939
3. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
3rd Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
01.11.1938-25.08.1939
Průzkumná eskadra 12
12th Reconnaissance Wing
01.11.1938-25.08.1939
Průzkumná skupina 12
12th Reconnaissance Group
10.11.1938-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 16
16th Artillery Command
DD.11.1938-DD.08.1939
Průzkumná skupina 122
122nd Reconnaissance Group
DD.11.1938-DD.08.1939
Štáb Průzkumné skupiny 122
Staff of the 122nd Reconnaissance Group
01.02.1939-28.09.1939
3. letecká divize
3rd Air Division
DD.02.1939-DD.08.1939
4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
4th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
01.08.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství armádní týlové oblasti 580
580th Army Rear Area Command
26.08.1939-DD.MM.RRRR
Velitelství armádní týlové oblasti 560
560th Army Rear Area Command
26.08.1939-10.10.1939
Velitelství náhradních jednotek VI
6th Command of Replacement Troops
DD.08.1939-DD.06.1940
2. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
2nd Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
01.09.1939-10.05.1940
Letecká armáda 2
2nd Air Fleet
01.10.1939-25.10.1939
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
01.10.1939-DD.01.1940
Stíhací eskadra 27
27th Fighter Wing
01.10.1939-DD.10.1939
Stíhací eskadra 3
3rd Fighter Wing
01.10.1939-DD.10.1939
Štáb Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Fighter Wing
12.10.1939-DD.MM.RRRR
Divize ke zvláštnímu použití 406
406th Special Purpose Division
DD.10.1939-DD.05.1940
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 121
1st Squadron (Long Range) of the 121st Reconnaissance Group
DD.10.1939-DD.05.1940
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
3rd Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
DD.10.1939-DD.05.1940
Meteorologická průzkumná letka 26
26th Weather Reconnaissance Squadron
DD.10.1939-DD.06.1940
Průzkumná skupina 121
121st Reconnaissance Group
25.11.1939-12.02.1940
Stíhací eskadra 51
51st Fighter Wing
DD.03.1940-DD.05.1940
4. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
4th Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
17.05.1940-28.05.1940
7. letka Bombardovací eskadry 54
7th Squadron of the 54th Bomber Wing
17.05.1940-28.05.1940
8. letka Bombardovací eskadry 54
8th Squadron of the 54th Bomber Wing
17.05.1940-28.05.1940
9. letka Bombardovací eskadry 54
9th Squadron of the 54th Bomber Wing
17.05.1940-28.05.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 54
3rd Group of the 54th Bomber Wing
17.05.1940-28.05.1940
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 3rd Group of 54th Bomber Wing
DD.06.1940-DD.07.1940
5. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
5th Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
13.07.1940-DD.07.1940
7. letka Bombardovací eskadry 54
7th Squadron of the 54th Bomber Wing
13.07.1940-DD.07.1940
8. letka Bombardovací eskadry 54
8th Squadron of the 54th Bomber Wing
13.07.1940-DD.07.1940
9. letka Bombardovací eskadry 54
9th Squadron of the 54th Bomber Wing
13.07.1940-DD.07.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 54
3rd Group of the 54th Bomber Wing
13.07.1940-DD.07.1940
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 3rd Group of 54th Bomber Wing
21.08.1940-24.05.1941
Stíhací letka Münster-Loddenheide
Fighter Squadron Münster-Loddenheide
DD.09.1940-DD.10.1940
III. skupina Bombardovací eskadry 1
3rd Group of the 1st Bomber Wing
26.11.1940-28.11.1940
III. skupina Stíhací eskadry 77
3rd Group of the 77th Fighter Wing
DD.11.1940-DD.02.1941
5. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
5th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
DD.11.1940-DD.04.1941
6. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
6th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
DD.11.1940-DD.04.1941
7. letka (armádní) Průzkumné skupiny 12
7th Squadron (Army) of the 12th Reconnaissance Group
DD.11.1940-DD.03.1941
II. skupina Bombardovací eskadry 1
2nd Group of the 1st Bomber Wing
10.04.1941-16.06.1942
IV. skupina Bombardovací eskadry 1
4th Group of the 1st Bomber Wing
DD.12.1941-DD.02.1942
I. skupina Bombardovací eskadry 3
1st Group of the 3rd Bomber Wing
DD.02.1943-DD.05.1943
10. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 323
10th Squadron of the 323rd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1943-DD.05.1943
11. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 323
11th Squadron of the 323rd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1943-DD.05.1943
12. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 323
12th Squadron of the 323rd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1943-DD.05.1943
9. letka Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 323
9th Squadron of the 323rd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1943-DD.05.1943
III. skupina Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 323
3rd Group of the 323rd Special Purpose Bomber Wing
DD.02.1943-DD.05.1943
Štáb III. skupiny Bombardovací eskadry ke zvláštnímu použití 323
Staff of the 3rd Group of the 323rd Special Purpose Bomber Wing
DD.03.1943-DD.07.1943
Bombardovací eskadra 3
3rd Bomber Wing
DD.03.1943-DD.07.1943
I. skupina Bombardovací eskadry 3
1st Group of the 3rd Bomber Wing
DD.06.1943-DD.10.1943
III. skupina Instrukční eskadry 1
3rd Group of the 1st Instruction Wing
29.07.1943-13.08.1943
I. skupina Stíhací eskadry 27
1st Group of the 27th Fighter Wing
03.08.1943-23.08.1943
III. skupina Stíhací eskadry 3
3rd Group of the 3rd Fighter Wing
03.08.1943-23.08.1943
Štáb III. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 3rd Group of 3rd Fighter Wing
DD.08.1943-DD.02.1944
III. skupina Bombardovací eskadry 3
3rd Group of the 3rd Bomber Wing
DD.09.1943-07.06.1944
4. letka Bombardovací eskadry 2
4th Squadron of the 2nd Bomber Wing
DD.09.1943-07.06.1944
5. letka Bombardovací eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Bomber Wing
DD.09.1943-07.06.1944
6. letka Bombardovací eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Bomber Wing
DD.09.1943-07.06.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 2
2nd Group of the 2nd Bomber Wing
DD.09.1943-07.06.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 2
Staff of the 2nd Group of 2nd Bomber Wing
15.10.1943-DD.MM.RRRR
Tankový průzkumný oddíl 115
-
DD.02.1944-DD.09.1944
1. letka Noční stíhací eskadry 7
1st Squadron of the 7th Night Fighter Wing
DD.02.1944-DD.09.1944
2. letka Noční stíhací eskadry 7
2nd Squadron of the 7th Night Fighter Wing
DD.02.1944-DD.09.1944
3. letka Noční stíhací eskadry 7
3rd Squadron of the 7th Night Fighter Wing
DD.02.1944-DD.09.1944
I. skupina Noční stíhací eskadry 7
1st Group of the 7th Night Fighter Wing
DD.02.1944-DD.09.1944
Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 7
Staff of the 1st Group of the 7th Night Fighter Wing
22.06.1944-07.09.1944
4. letka Bombardovací eskadry 2
4th Squadron of the 2nd Bomber Wing
10.07.1944-07.09.1944
5. letka Bombardovací eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Bomber Wing
10.07.1944-07.09.1944
6. letka Bombardovací eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Bomber Wing
10.07.1944-07.09.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 2
2nd Group of the 2nd Bomber Wing
10.07.1944-07.09.1944
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 2
Staff of the 2nd Group of 2nd Bomber Wing
04.09.1944-11.09.1944
1. letka Bombardovací eskadry 2
1st Squadron of the 2nd Bomber Wing
04.09.1944-11.09.1944
2. letka Bombardovací eskadry 2
2nd Squadron of the 2nd Bomber Wing
04.09.1944-11.09.1944
3. letka Bombardovací eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Bomber Wing
04.09.1944-14.09.1944
I. skupina Bombardovací eskadry 2
1st Group of the 2nd Bomber Wing
04.09.1944-14.09.1944
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 2
Staff of the 1st Group of 2nd Bomber Wing
05.09.1944-01.04.1945
1. letka Noční stíhací eskadry 1
1st Squadron of the 1st Night Fighter Wing
05.09.1944-30.03.1945
2. letka Noční stíhací eskadry 1
2nd Squadron of the 1st Night Fighter Wing
05.09.1944-30.03.1945
3. letka Noční stíhací eskadry 1
3rd Squadron of the 1st Night Fighter Wing
05.09.1944-30.03.1945
I. skupina Noční stíhací eskadry 1
1st Group of the 1st Night Fighter Wing
05.09.1944-30.03.1945
Štáb I. skupiny Noční stíhací eskadry 1
Staff of the 1st Group of the 1st Night Fighter Wing
11.09.1944-DD.09.1944
12. letka Stíhací eskadry 1
12th Squadron of the 1st Fighter Wing
30.10.1944-DD.11.1944
IV. skupina Noční stíhací eskadry 2
4th Group of the 2nd Night Fighter Wing
DD.10.1944-DD.11.1944
10. letka Noční stíhací eskadry 2
10th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
DD.10.1944-DD.11.1944
11. letka Noční stíhací eskadry 2
11th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
DD.10.1944-DD.11.1944
12. letka Noční stíhací eskadry 2
12th Squadron of the 2nd Night Fighter Wing
DD.10.1944-DD.11.1944
Štáb IV. skupiny Noční stíhací eskadry 2
Staff of the 4th Group of the 2nd Night Fighter Wing
15.11.1944-20.02.1945
Generál protiletadlového dělostřelectva při letecké župě VI
General of the Anti-Aircraft Artillery with the 6th Air Region
19.11.1944-21.11.1944
IV. skupina Stíhací eskadry 54
4th Group of the 54th Fighter Wing
27.02.1945-DD.03.1945
2. letka Skupiny blízkého průzkumu 6
2nd Squadron of the 6th Short-Range Reconnaissance Group
26.06.1946-09.10.1946
4. peruť RAF
No. 4 Squadron RAF
27.06.1946-22.07.1946
107. peruť RAF
No. 107 Squadron RAF
27.06.1946-09.08.1946
21. peruť RAF
No. 21 Squadron RAF
25.07.1946-16.08.1946
305. peruť RAF
No. 305 Squadron RAF
01.10.1956-30.08.1995
I. sbor
1st Corps
DD.MM.1956-DD.12.1960
14./20. králův husarský pluk
14th/20th King\'s Hussars
DD.05.1957-DD.MM.1961
1. prapor Leicestershireského pěšího pluku
1st Battalion of the Leicestershire Regiment of Foot
DD.08.1982-DD.MM.1987
17./21. kopinický pluk
17th/21st Lancers
DD.03.1988-DD.09.1990
14./20. králův husarský pluk
14th/20th King\'s Hussars
DD.03.1988-01.12.1992
15./19. králův královský husarský pluk
15th/19th The King\'s Royal Hussars
DD.04.1991-DD.05.1991
14./20. králův husarský pluk
14th/20th King\'s Hussars
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
1. (německo-nizozemský) sbor
1 (German/Netherlands) Corps
DD.MM.RRRR-DD.05.1979
17./21. kopinický pluk
17th/21st Lancers
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/M%C3%BCnster
URL : https://www.valka.cz/Muenster-t111665#391606Verze : 38
MOD