Main Menu
User Menu

III. skupina Instrukční eskadry 1 [1938-1942]

3rd Group of the 1st Instruction Wing / III. Gruppe des Lehrgeschwaders 1 (III./LG 1)

     
Název:
Name:
III. skupina Instrukční eskadry 1
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Lehrgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1938
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Instrukční eskadry Greifswald
Datum zániku:
Disbanded:
01.09.1942
Nástupce:
Successor:
III. skupina Bombardovací eskadry 6
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1938-01.09.1942 Instrukční eskadra 1
Dislokace:
Deployed:
01.11.1938-DD.03.1939 Greifswald, ? /
DD.03.1939-DD.03.1939 Kamenz
DD.03.1939-04.08.1939 Greifswald, ? /
14.08.1939-12.09.1939 Kaliningrad, Fliegerhorst Prowehren /
12.09.1939-08.10.1939 Greifswald, ? /
08.10.1939-10.10.1939 Neumünster, Fliegerhorst Neumünster /
10.10.1939-16.10.1939 Greifswald, ? /
16.10.1939-06.11.1939 Schortens, Fliegerhorst Jever /
06.11.1939-14.04.1940 Wunstorf, Fliegerhorst Wunstorf /
06.11.1939-14.04.1940 Ludwigslust, Fliegerhorst Ludwigslust /
14.04.1940-23.04.1940 Sylt, Fliegerhorst Westerland /
23.04.1940-01.05.1940 Jagel, Fliegerhorst Schleswig-Jagel /
01.05.1940-16.05.1940 Lünne, Einsatzhafen Plantlünne /
01.05.1940-16.05.1940 Zetel, Einsatzhafen Marx /
01.05.1940-16.05.1940 Wesendorf
16.05.1940-14.06.1940 Düsseldorf, ? /
14.06.1940-25.06.1940 Vitry-en-Artois, Fliegerhorst Vitry-en-Artois /
25.06.1940-10.01.1941 Châteaudun, Fliegerhorst Chateaudun /
10.01.1941-12.01.1941 Lagerlechfeld, Fliegerhorst Lechfeld /
12.01.1941-05.04.1941 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
05.04.1941-06.04.1941 Grottaglie, Aeroporto di Grottaglie /
06.04.1941-03.05.1941 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
03.05.1941-11.05.1942 Benina, Fliegerhorst Benina /
11.05.1942-21.10.1941 Derna, Flugplatz Derna /
21.10.1941-12.11.1941 Benina, Fliegerhorst Benina /
12.11.1941-14.11.1941 Derna, Flugplatz Derna /
14.11.1941-11.12.1941 Benina, Fliegerhorst Benina /
11.12.1941-30.12.1941 Eleusis, Fliegerhorst Athens-Eleusis /
30.12.1941-23.03.1942 Fritzlar, Fliegerhorst Fritzlar /
23.03.1942-24.03.1942 Jasianka
24.03.1942-23.04.1942 Mykolajiv, Fliegerhorst Nikolajew /
23.04.1942-12.07.1942 Jevpatorija, Flugplatz Eupatoria /
12.07.1942-18.07.1942 Poltava, Fliegerhorst Poltawa /
18.07.1942-21.07.1942 Jevpatorija, Flugplatz Eupatoria /
21.07.1942-04.08.1942 Doněck, Flughafen Stalino /
04.08.1942-01.09.1942 Heiligenbeil, Fliegerhorst Heiligenbeil /

Velitel:
Commander:
01.11.1938-30.11.1938 Seidemann, Hans (Oberstleutnant)
01.01.1939-18.07.1940 Bormann, Ernst (Major)
19.07.1940-DD.10.1940 Knust, Karl-Friedrich (Hauptmann)
DD.10.1940-DD.12.1940 von Grothe, ? (Hauptmann)
DD.12.1940-DD.12.1941 Nietsch, Bernhard (Hauptmann)
DD.01.1942-DD.09.1942 Hogeback, Hermann (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/air/lehr/lg1.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Instrukcni-eskadry-1-1938-1942-t191856#553766Verze : 3
MOD