Main Menu
User Menu

I. skupina Stíhací eskadry 3 [1939-1942]

1st Group of the 3rd Fighter Wing / I. Gruppe des Jagdgeschwaders 3 (I./JG 3)

     
Název:
Name:
I. skupina Stíhací eskadry 3
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Jagdgeschwaders 3
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Stíhací eskadry 231
Datum zániku:
Disbanded:
15.01.1942
Nástupce:
Successor:
II. skupina Stíhací eskadry 1
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1939-15.01.1942 Stíhací eskadra 3
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-26.08.1939 Zerbst, ?
26.08.1939-03.09.1939 Brandis, ?
03.09.1939-22.09.1939 Schafstädt, ?
23.09.1939-03.11.1939 Merseburg, Fliegerhorst Merseburg /
03.11.1939-13.01.1940 Zerbst, ?
13.01.1940-05.02.1940 Peppenhofen, ?
05.02.1940-11.05.1940 Sankt Augustin, Fliegerhorst Bonn-Hangelar /
11.05.1940-14.05.1940 Elsenborn/Rauhe Knipp, ?
14.05.1940-17.05.1940 Hargimont, ?
17.05.1940-21.05.1940 Philippeville, ?
21.05.1940-23.05.1940 Niergnies, Fliegerhorst Cambrai-Niergnies /
23.05.1940-24.05.1940 Niergnies, Flughafen Cambrai-Süd /
24.05.1940-04.06.1940 Montecouvez, ?
04.06.1940-11.06.1940 Berneuil, ?
11.06.1940-13.06.1940 Brombos, ?
13.06.1940-16.06.1940 Etrepagny-les-Andelys, ?
16.06.1940-20.06.1940 Merville, Fliegerhorst Merville /
20.06.1940-23.06.1940 Le Mans, Fliegerhorst Le Mans /
23.06.1940-31.07.1940 Grandvilliers, ?
01.08.1940-20.09.1940 Colembert, ?
20.09.1940-24.10.1940 Saint-Omer, Fliegerhorst St. Omer - Wizernes /
24.10.1940-26.10.1940 Cujot, ?
26.10.1940-16.02.1941 Saint-Omer, Fliegerhorst St. Omer - Wizernes /
16.02.1941-05.05.1941 Mannheim, Fliegerhorst-Kaserne Sandhofen /
05.05.1941-09.06.1941 St. Pol-Brias, ?
09.06.1941-18.06.1941 Breslau-Gandau, ?
18.06.1941-30.06.1941 Zamocs-Dub, ?
30.06.1941-09.07.1941 Luzk, ?
09.07.1941-20.07.1941 Polonnoje, ?
20.07.1941-28.07.1941 Berditschew, ?
28.07.1941-02.09.1941 Bila Cerkva, Fliegerhorst Belaja Zerkow /
02.09.1941-14.09.1941 Alexandrija, ?
14.09.1941-12.12.1942 Magdeburg-Ost, ?
13.12.1941-15.01.1942 Katwijk, ?

Velitel:
Commander:
01.05.1939-31.10.1939 Houwald, Otto Heinrich von (Major)
03.11.1939-21.08.1940 Lützow, Günther (Hauptmann)
24.08.1940-27.08.1940 Keller, Lothar (Oberleutnant)
27.08.1940-15.01.1942 Hahn, Hans von (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-15.01.1942 1. letka Stíhací eskadry 3
01.05.1939-15.01.1942 2. letka Stíhací eskadry 3
01.05.1939-15.01.1942 3. letka Stíhací eskadry 3
01.05.1939-15.01.1942 Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 3

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/jagd/jg3.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Stihaci-eskadry-3-1939-1942-t178386#524569Verze : 1
MOD