Main Menu
User Menu

Merville

Merville (Nord, FR-59)

     
Název:
Name:
Merville
Originální název:
Original Name:
Merville
Další názvy:
Other Names:
vlámsky - Meregem
latinsky - Maroutvilla
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Sever
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°38'40.00"N 02°38'28.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Merville
Caudescure
První písemná zmínka:
First Written Reference:
690 n. l.
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
kostel svatého Petra (Église Saint-Pierre)
radnice
klášter sv. Františka z Assisi (Couvent Saint-François d'Assise)
zámek Arnould (Château Arnould)
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
27.09.1914-30.06.1915
2. peruť RFC
No. 2 Squadron RFC
18.07.1915-12.12.1915
16. peruť RFC
No. 16 Squadron RFC
29.09.1939-05.11.1939
85. peruť RAF
No. 85 Squadron RAF
29.09.1939-05.11.1939
87. peruť RAF
No. 87 Squadron RAF
15.11.1939-13.12.1939
607. peruť RAF
No. 607 Squadron RAF
15.11.1939-13.12.1939
615. peruť RAF
No. 615 Squadron RAF
10.05.1940-20.05.1940
3. peruť RAF
No. 3 Squadron RAF
10.05.1940-12.05.1940
79. peruť RAF
No. 79 Squadron RAF
15.05.1940-21.05.1940
79. peruť RAF
No. 79 Squadron RAF
19.05.1940-20.05.1940
85. peruť RAF
No. 85 Squadron RAF
20.05.1940-22.05.1940
87. peruť RAF
No. 87 Squadron RAF
16.06.1940-20.06.1940
1. letka Stíhací eskadry 3
1st Squadron of the 3rd Fighter Wing
16.06.1940-20.06.1940
2. letka Stíhací eskadry 3
2nd Squadron of the 3rd Fighter Wing
16.06.1940-20.06.1940
3. letka Stíhací eskadry 3
3rd Squadron of the 3rd Fighter Wing
16.06.1940-20.06.1940
I. skupina Stíhací eskadry 3
1st Group of the 3rd Fighter Wing
16.06.1940-20.06.1940
Štáb I. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 1st Group of 3rd Fighter Wing
DD.06.1940-23.06.1940
II. skupina Bombardovací eskadry 4
2nd Group of the 4th Bomber Wing
17.11.1940-22.02.1941
4. letka Bombardovací eskadry 2
4th Squadron of the 2nd Bomber Wing
17.11.1940-22.02.1941
5. letka Bombardovací eskadry 2
5th Squadron of the 2nd Bomber Wing
17.11.1940-28.03.1941
6. letka Bombardovací eskadry 2
6th Squadron of the 2nd Bomber Wing
17.11.1940-28.03.1941
II. skupina Bombardovací eskadry 2
2nd Group of the 2nd Bomber Wing
17.11.1940-28.03.1941
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 2
Staff of the 2nd Group of 2nd Bomber Wing
08.03.1941-28.03.1941
1. letka Bombardovací eskadry 2
1st Squadron of the 2nd Bomber Wing
08.03.1941-28.03.1941
2. letka Bombardovací eskadry 2
2nd Squadron of the 2nd Bomber Wing
08.03.1941-28.03.1941
3. letka Bombardovací eskadry 2
3rd Squadron of the 2nd Bomber Wing
08.03.1941-28.03.1941
I. skupina Bombardovací eskadry 2
1st Group of the 2nd Bomber Wing
08.03.1941-28.03.1941
Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 2
Staff of the 1st Group of 2nd Bomber Wing
24.04.1941-04.01.1942
Doplňovací letka Eskadry rychlých bombardérů 210
Replacement Squadron of the 210th Fast Bomber Wing
24.04.1941-DD.05.1941
Eskadra rychlých bombardérů 210
210th Fast Bomber Wing
04.01.1942-18.04.1942
Doplňovací letka Těžké stíhací eskadry 1
Replacement Squadron of the 1st Heavy Fighter Wing
20.06.1943-10.08.1943
13. letka Bombardovací eskadry 2
13th Squadron of the 2nd Bomber Wing
20.06.1943-10.08.1943
14. letka Bombardovací eskadry 2
14th Squadron of the 2nd Bomber Wing
20.06.1943-10.08.1943
15. letka Bombardovací eskadry 2
15th Squadron of the 2nd Bomber Wing
20.06.1943-10.08.1943
16. letka Bombardovací eskadry 2
16th Squadron of the 2nd Bomber Wing
20.06.1943-10.08.1943
V. skupina Bombardovací eskadry 2
5th Group of the 2nd Bomber Wing
20.06.1943-10.08.1943
Štáb V. skupiny Bombardovací eskadry 2
Staff of the 5th Group of 2nd Bomber Wing
11.09.1944-29.10.1944
183. peruť RAF
No. 183 Squadron RAF
11.09.1944-30.10.1944
198. peruť RAF
No. 198 Squadron RAF
11.09.1944-30.10.1944
609. peruť RAF
No. 609 Squadron RAF
12.09.1944-02.11.1944
135. křídlo RAF
No. 135 Wing RAF
12.09.1944-02.11.1944
222. peruť RAF
No. 222 Squadron RAF
12.09.1944-02.11.1944
33. peruť RAF
No. 33 Squadron RAF
12.09.1944-02.11.1944
349. peruť RAF
No. 349 Squadron RAF
12.09.1944-02.11.1944
485. peruť RNZAF
No. 485 Squadron RNZAF
13.09.1944-30.10.1944
123. křídlo RAF
No. 123 Wing RAF
13.09.1944-30.10.1944
164. peruť RAF
No. 164 Squadron RAF
Průmyslové podniky:
Industry:
Vlajka:
Banner:
-
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.valka.cz/topic/new/512992
URL : https://www.valka.cz/Merville-t239378#661521Verze : 0
MOD