Main Menu
User Menu

II. skupina Bombardovací eskadry 54 [1939-1944]

2nd Group of the 54th Bomber Wing / II. Gruppe des Kampfgeschwaders 54 (II./KG 54)

     
Název:
Name:
II. skupina Bombardovací eskadry 54
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Kampfgeschwaders 54
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.12.1939
Předchůdce:
Predecessor:
II. skupina Bombardovací eskadry 28
Datum zániku:
Disbanded:
30.04.1944
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.12.1939-20.04.1940 Bombardovací eskadra 54
20.04.1940-02.05.1940 X. letecký sbor
02.05.1940-DD.07.1940 Bombardovací eskadra 54
DD.07.1940-DD.05.1941 IV. letecký sbor
DD.05.1941-DD.06.1941 Letecké velitelství Atlantik
DD.06.1941-DD.11.1941 Bombardovací eskadra 54
DD.11.1941-10.04.1942 VIII. letecký sbor
10.04.1942-DD.06.1942 Velitelství letectva Východ
DD.06.1942-DD.07.1942 VIII. letecký sbor
DD.07.1942-DD.08.1942 Letecká armáda 3
DD.08.1942-DD.10.1942 Velitelství letectva Východ
DD.10.1942-30.04.1944 Bombardovací eskadra 54
Dislokace:
Deployed:
DD.12.1939-DD.01.1940 Hoya, ?
DD.01.1940-DD.03.1940 Oldenburg, Fliegerhorst Oldenburg /
DD.03.1940-16.04.1940 Celle, Fliegerhorstes Celle-Wietzenbruch /
16.04.1940-17.05.1940 Varrelbusch, Feldflugplatz Varrelbusch /
17.05.1940-03.06.1940 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh /
03.06.1940-15.07.1940 Celle, Fliegerhorstes Celle-Wietzenbruch /
15.07.1940-27.07.1940 Pommeuse, Fliegerhorst Coulommiers /
27.07.1940-14.04.1941 St. André, ?
14.04.1941-26.05.1941 Bretigny-Sur-Orge, Fliegerhorst Brétigny-sur-Orge /
26.05.1941-01.06.1941 Lannion, ?
01.06.1941-17.06.1941 Stubendorf, ?
17.06.1941-15.07.1941 Swidnik, ?
15.07.1941-17.07.1941 Hranowka, ?
17.07.1941-25.08.1941 Bila Cerkva, Fliegerhorst Belaja Zerkow / / Berditschew-Ost
25.08.1941-30.08.1941 Žitomir/Kanatow, ?
30.08.1941-10.11.1941 Kirovohrad, Nord /
10.11.1941-31.12.1941 Landsberg am Lech, Fliegerhorst Landsberg/Lech /
31.12.1941-20.01.1942 Neuhausen, Fliegerhorst Neuhausen /
20.01.1942-30.05.1942 Orša-Süd, ?
30.05.1942-10.06.1942 Sešča, Fliegerhorst Seschtschinskaja /
10.06.1942-22.06.1942 Brjansk, Fliegerhorst Bryansk /
22.06.1942-09.07.1942 Charkov, ?
09.07.1942-16.08.1942 Beauvais, Fliegerhorst Beauvais-Tille /
16.08.1942-27.10.1942 Šatalovo, ? /
27.10.1942-26.05.1943 Catania, Aeroporto di Fontanarossa /
26.05.1943-09.10.1943 Vídeň, Fliegerhorst und Industriehafen Wien-Aspern /
09.10.1943-12.12.1943 Bergamo, ? /
12.12.1943-23.12.1943 Manching, Fliegerhorst Ingolstadt-Manching /
23.12.1943-06.04.1944 Athies-sous-Laon, Fliegerhorst Athies /
06.04.1944-30.04.1944 Flensburg-Weiche, ?

Velitel:
Commander:
DD.12.1939-20.07.1940 Koester, Rudolf (Oberleutnant)
20.07.1940-11.08.1940 Leonhardy, Kurt (Major)
12.08.1940-DD.08.1940 Schlaeger, Karl Bernhard (Hauptmann)
DD.08.1940-14.09.1940 Widmann, Hans (Hauptmann)
15.09.1940-17.11.1941 Krafft von Dellmensingen, Erhart (Major)
DD.12.1941-14.02.1942 Gehrke, Heinz (Hauptmann)
01.03.1942-27.09.1942 Köhnke, Otto (Hauptmann)
01.10.1942-28.03.1943 Taubert, Richard (Major)
29.03.1943-23.10.1943 Bressel, Horst (Major)
24.10.1943-25.04.1944 Palliardi, Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
DD.12.1939-30.04.1944 4. letka Bombardovací eskadry 54
DD.12.1939-30.04.1944 5. letka Bombardovací eskadry 54
DD.12.1939-30.04.1944 6. letka Bombardovací eskadry 54
DD.12.1939-30.04.1944 Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 54

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg54.htm
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-54-1939-1944-t171245#510941Verze : 0
MOD
II. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


ObLt Rudolf Koester, 12.39 - 20.7.40
Maj Kurt Leonhardy, 20.7.40 - 11.8.40
Hptm Karl-Bernhard Schlaeger, 12.8.40 - 8.40
Hptm Hans Widmann (acting), 8.40 - 14.9.40
Maj Erhart Krafft von Dellmensingen, 15.9.40 - 17.11.41
Hptm Heinz Gehrke, 12.41 - 14.2.42
Hptm Otto Köhnke, 1.3.42 - 27.9.42
Maj Richard Taubert, 1.10.42 - 28.3.43
Maj Horst Bressel, 29.3.43 - 23.10.43
Hptm Karl Palliardi, 24.10.43 - 25.4.44
Hptm Ernst Petzold, 4.1.45 - 8.5.45


Zformována 12.39 v Hoya ze II./KG28 :


Stab II./KG54 ze Stab II./KG28
4./KG54 ze 4./KG28
5./KG54 ze 5./KG28
6./KG54 ze 6./KG28


Zrušena 30.4.44.


Znovu zformována 5.1.45 v Gardelegen jako II./KG(J)54, ze IV./KG54. Zrušena 11.4.45.


Základny:


12.39 - 1.40 Hoya IV. Fliegerkorps He 111P
1.40 - 3.40 Oldenburg IV. Fliegerkorps He 111P
3.40 - 16.4.40 Celle IV. Fliegerkorps He 111P
16.4.40 - 17.5.40 Varrelbusch IV. Fliegerkorps
X. Fliegerkorps (20.4.40 do 2.5.40) He 111P
17.5.40 - 3.6.40 Gütersloh, Fliegerhorst Gütersloh / IV. Fliegerkorps He 111P
3.6.40 - 15.7.40 Celle IV. Fliegerkorps Ju 88A
15.7.40 - 27.7.40 Coulommiers IV. Fliegerkorps Ju 88A
27.7.40 - 14.4.41 St. André IV. Fliegerkorps Ju 88A
14.4.41 - 26.5.41 Bretigny-Sur-Orge, Fliegerhorst Brétigny-sur-Orge / IV. Fliegerkorps Ju 88A
26.5.41 - 1.6.41 Lannion Fl. Fü. Atlantik Ju 88A
1.6.41 - 17.6.41 Stubendorf V. Fliegerkorps Ju 88A
17.6.41 - 15.7.41 Swidnik (poblíž Lublin) V. Fliegerkorps Ju 88A
15.7.41 - 17.7.41 Hranowka (poblíž Dubno) V. Fliegerkorps Ju 88A
17.7.41 - 25.8.41 Bjelaja Zerkow/Berditschew-Ost V. Fliegerkorps Ju 88A
25.8.41 - 30.8.41 Shitomir/Kanatow V. Fliegerkorps Ju 88A
30.8.41 - 10.11.41 Kirowograd-Nord V. Fliegerkorps Ju 88A
10.11.41 - 31.12.41 Landsberg-Lech VIII. Fliegerkorps Ju 88A
31.12.41 - 20.1.42 Königsberg-Neuhausen VIII. Fliegerkorps Ju 88A
20.1.42 - 30.5.42 Orscha-Süd VIII. Fliegerkorps
Luftwaffenkommando Ost (od 10.4.42) Ju 88A
30.5.42 - 10.6.42 Seschtschinskaja Luftwaffenkommando Ost Ju 88A
10.6.42 - 22.6.42 Bryansk Luftwaffenkommando Ost Ju 88A
22.6.42 - 9.7.42 Charkov VIII. Fliegerkorps Ju 88A
9.7.42 - 16.8.42 Beauvais-Tillé, Fliegerhorst Beauvais-Tille / Luftflotte 3 Ju 88A
16.8.42 - 27.10.42 Chatalowka Luftwaffenkommando Ost Ju 88A
27.10.42 - 26.5.43 Catania, Aeroporto di Fontanarossa / II. Fliegerkorps Ju 88A
26.5.43 - 9.10.43 Wien-Aspern II. Fliegerkorps Ju 88A
9.10.43 - 12.12.43 Bergamo II. Fliegerkorps Ju 88A
12.12.43 - 23.12.43 Ingolstadt/Manching IX. Fliegerkorps Ju 88A
23.12.43 - 6.4.44 Marx-Laon/Athies IX. Fliegerkorps Ju 88A
6.4.44 - 30.4.44 Flensburg-Weiche IX. Fliegerkorps Ju 88A
5.1.45 - 13.1.45 Gardelegen IX. Fliegerkorps (J) Me 262A
13.1.45 - 28.3.45 Kitzingen IX. Fliegerkorps (J)
9. Flieger-Division (J) (od 26.1.45) Me 262A
28.3.45 - 21.4.45 Fürstenfeldbruck, Fliegerhorst Fürstenfeldbruck / 9. Flieger-Division (J) Me 262A
21.4.45 - 30.4.45 Waltersdorf-Miesbach 9. Flieger-Division (J) Me 262A
30.4.45 - 3.5.45 Fischbachau-Schliersee 9. Flieger-Division (J) Me 262A
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Bombardovaci-eskadry-54-1939-1944-t171245#8232Verze : 0
MOD