Main Menu
User Menu

Gurjevsk, Letecká základna Neuhausen [1935-RRRR]

Neuhausen Air Base

Fliegerhorst Neuhausen

     
Název:
Name:
Letecká základna Neuhausen
Originální název:
Original Name:
Fliegerhorst Neuhausen
Další názvy:
Other Names:
28.01.1945-DD.MM.1945 Аэродром Нойхаузен
DD.MM.1946-DD.MM.1949 Аэродром Гурьевск
Obec:
Municipality:
Gurjevsk
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
54°47'07.00"N 20°37'02.00"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1935 vybudováním
Velitelé:
Commanders:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1936-30.09.1937
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 121
3rd Squadron (Long Range) of the 121st Reconnaissance Group
01.11.1938-DD.08.1939
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 10
1st Squadron (Army) of the 10th Reconnaissance Group
01.11.1938-DD.03.1940
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 120
1st Squadron (Long Range) of the 120th Reconnaissance Group
01.11.1938-DD.08.1939
2. letka (armádní) Průzkumné skupiny 10
2nd Squadron (Army) of the 10th Reconnaissance Group
01.11.1938-DD.08.1939
3. letka (dálková) Průzkumné skupiny 10
3rd Squadron (Long Range) of the 10th Reconnaissance Group
01.11.1938-26.08.1939
Průzkumná skupina 10 "Tannenberg"
10th Reconnaissance Group "Tannenberg"
12.08.1939-04.09.1939
Instrukční eskadra 1
1st Instruction Wing
DD.11.1939-DD.03.1940
Meteorologická průzkumná letka 1
1st Weather Reconnaissance Squadron
DD.10.1940-DD.05.1941
4. letka (armádní) Průzkumné skupiny 10
4th Squadron (Army) of the 10th Reconnaissance Group
DD.05.1941-DD.MM.RRRR
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 10
1st Squadron (Army) of the 10th Reconnaissance Group
DD.12.1941-DD.04.1942
1. letka (armádní) Průzkumné skupiny 10
1st Squadron (Army) of the 10th Reconnaissance Group
31.12.1941-20.01.1942
4. letka Bombardovací eskadry 54
4th Squadron of the 54th Bomber Wing
31.12.1941-20.01.1942
5. letka Bombardovací eskadry 54
5th Squadron of the 54th Bomber Wing
31.12.1941-20.01.1942
6. letka Bombardovací eskadry 54
6th Squadron of the 54th Bomber Wing
31.12.1941-20.01.1942
II. skupina Bombardovací eskadry 54
2nd Group of the 54th Bomber Wing
31.12.1941-20.01.1942
Štáb II. skupiny Bombardovací eskadry 54
Staff of the 2nd Group of 54th Bomber Wing
24.08.1942-12.09.1942
4. letka Stíhací eskadry 3
4th Squadron of the 3rd Fighter Wing
24.08.1942-12.09.1942
5. letka Stíhací eskadry 3
5th Squadron of the 3rd Fighter Wing
24.08.1942-12.09.1942
6. letka Stíhací eskadry 3
6th Squadron of the 3rd Fighter Wing
24.08.1942-12.09.1942
II. skupina Stíhací eskadry 3
2nd Group of the 3rd Fighter Wing
24.08.1942-12.09.1942
Štáb II. skupiny Stíhací eskadry 3
Staff of the 2nd Group of 3rd Fighter Wing
DD.11.1942-DD.05.1943
Bombardovací eskadra 1
1st Bomber Wing
DD.11.1942-DD.01.1943
III. skupina Bombardovací eskadry 1
3rd Group of the 1st Bomber Wing
DD.11.1942-DD.05.1943
Štáb Bombardovací eskadry 1
Staff of the 1st Bomber Wing
DD.01.1943-DD.05.1943
II. skupina Bombardovací eskadry 27
2nd Group of the 27th Bomber Wing
DD.04.1943-DD.05.1943
I. skupina Bombardovací eskadry 1
1st Group of the 1st Bomber Wing
DD.05.1943-26.07.1944
IV. skupina Bombardovací eskadry 27
4th Group of the 27th Bomber Wing
19.02.1944-01.08.1944
IV. skupina Bombardovací eskadry 55
4th Group of the 55th Bomber Wing
03.03.1944-10.03.1944
Bombardovací eskadra 77
77th Bomber Wing
03.03.1944-10.03.1944
Štáb Bombardovací eskadry 77
Staff of the 77th Bomber Wing
04.03.1944-01.06.1944
III. skupina Bombardovací eskadry 27
3rd Group of the 27th Bomber Wing
01.06.1944-DD.10.1944
II. skupina Bombardovací eskadry 27
2nd Group of the 27th Bomber Wing
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Stíhací velitelství Východní Prusko
Fighter Command East Prussia


DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Zánik:
Cancelled:
DD.MM.1949 zrušené
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.ww2.dk (p.357)
www.ronaldv.nl
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.klgd.ru/city/history/almanac/a7_37.php
URL : https://www.valka.cz/Gurjevsk-Letecka-zakladna-Neuhausen-1935-RRRR-t180841#530399Verze : 0
MOD
Diskuse
Fliegerstaffel Neuhausen/Fliegerstaffel 1 Neuhausen (May 34 – Sep 37)
Fliegerstaffel 2 Neuhausen (Oct 36 – Sep 37)
Fliegerstaffel 3 Neuhausen (Oct 36 – Sep 37)
1.(F)/Aufkl.Gr. 120 (Nov 38 – Mar 40)
Stab, 1., 2., 3./Aufkl.Gr. 10 (Nov 38 – Aug 39)
Stab/LG 1 (Aug-Sep 39)
Wekusta 1 Luftflotte 1 (Nov 39 – Feb 40)
4./Aufkl.Gr. 10 (Oct 40 – May 41)
II./KG 54 (Jan 42); II./JG 3 (Aug-Sep 42)
Stab/KG 1 (Nov 42 – May 43)
III./KG 1 (Nov 42 – Jan 43)
II./KG 1 (Jan-Apr 43)
I./KG 1 (Apr-May 43)
Stab/KG 77 (Mar 44)
III./KG 27 (Mar-May 44)
4.(F)/Aufkl.Gr. 122 (Mar-Jun 44)
II./KG 27 (Jun-Oct 44)
URL : https://www.valka.cz/Gurjevsk-Letecka-zakladna-Neuhausen-1935-RRRR-t180841#695200Verze : 0
MOD