Main Menu
User Menu

I. skupina Bombardovací eskadry 40 [1939-1945]

1st Group of the 40th Bomber Wing / I. Gruppe des Kampfgeschwaders 40 (I./KG 40)

     
Název:
Name:
I. skupina Bombardovací eskadry 40
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Kampfgeschwaders 40
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.02.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.11.1939-DD.06.1940 Říšský ministr letectví a hlavní velitel letectva
DD.06.1940-DD.07.1940 9. letecká divize
DD.07.1940-DD.03.1942 Bombardovací eskadra 40
DD.03.1942-DD.01.1943 Letecké velitelství Sever (Západ)
DD.01.1943-DD.12.1943 Velitelství letectva Střed
DD.12.1943-DD.01.1944 IX. letecký sbor
DD.01.1944-DD.06.1944 Letecká armáda Říše
DD.06.1944-DD.07.1944 IX. letecký sbor
DD.07.1944-02.02.1945 Bombardovací eskadra 40
Dislokace:
Deployed:
01.11.1939-15.04.1940 Bremen, ?
15.04.1940-25.04.1940 Vadum, Fliegerhorst Aalborg West /
25.04.1940-12.06.1940 Kodaň, Fliegerhorst Kastrup
12.06.1940-17.03.1942 Mérignac, Fliegerhorst Bordeaux-Mérignac /
17.03.1942-DD.01.1943 Stjørdal, Fliegerhorst Trondheim-Vaernes /
DD.01.1943-19.12.1943 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
19.12.1943-DD.01.1944 Châteaudun, Fliegerhorst Chateaudun /
DD.01.1944-15.05.1944 Fassberg, Fliegerhorst Faßberg /
15.05.1944-18.06.1944 Bricy, Fliegerhorst Orleans-Bricy /
18.06.1944-12.07.1944 Blagnac, Fliegerhorst Toulouse-Blagnac /
DD.07.1944-DD.08.1944 Celle, Fliegerhorst Celle-Wietzenbruch /
DD.07.1944-DD.10.1944 Stjørdal, Fliegerhorst Trondheim-Vaernes /
DD.10.1944-DD.12.1944 Schwäbisch Hall, Fliegerhorst Schwäbisch Hall /
DD.12.1944-02.02.1945 Neuburg an der Donau, Fliegerhorst Neuburg /

Velitel:
Commander:
01.11.1939-DD.04.1941 Petersen, Edgar (Major)
DD.04.1941-DD.MM.1942 Daser, ? (Hauptmann)
DD.MM.1942-DD.09.1942 Fliegel, Fritz (Hauptmann)
DD.09.1942-DD.MM.RRRR Henkelmann, Karl (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.11.1939-DD.01.1943 1. letka Bombardovací eskadry 40
01.05.1940-DD.06.1942 2. letka Bombardovací eskadry 40
01.05.1940-02.02.1945 Štáb I. skupiny Bombardovací eskadry 40
01.06.1940-DD.09.1940 3. letka Bombardovací eskadry 40
DD.09.1940-DD.01.1943 3. letka Bombardovací eskadry 40
DD.06.1942-DD.12.1943 2. letka Bombardovací eskadry 40
DD.01.1943-02.02.1945 1. letka Bombardovací eskadry 40
DD.01.1943-02.02.1945 3. letka Bombardovací eskadry 40
DD.12.1943-02.02.1945 2. letka Bombardovací eskadry 40

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg40.htm
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-40-1939-1945-t169846#507833Verze : 2
MOD
I. Gruppe

1./KG40 byla zformována 1.11.39 v Bremen s Fw 200C.
Stab I. a 2./KG40 byly zformovány 1.5.40, a 3./KG40 1.6.40.

9.40 - 3./KG40 se stala Ausb.Sta./KG40, a byla znovu zformována. 6.42 2./KG40 a 7./KG40 si přehodily označení.

Začátkem 1.43 1. a 3./KG40 přesunuta do Stalino jako KGrzbV 200 (pro transport zásob do Stalingradu). Obě staffeln byly později sloučeny do nové 8./KG40. Nová 1. a 3./KG40 se začaly formovat ve Fassberg s He 177 bombardéry od 1.43.

12.43 2./KG40 a 8./KG40 si prohodily označení.

Přezbrojování na Me 262 začalo v 10.44.
Zrušena 2.2.45.
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-40-1939-1945-t169846#7045Verze : 0
MOD
Fw 200 C-1 ze sestavy I./KG 40 je připravován k další operační misi, léto 1940.


Zdroj: viz výše
 -




Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/70548
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-40-1939-1945-t169846#511311Verze : 0
MOD
Diskuse
Fritz Fliegel nemohl v roce 1942 I./KG 40 velet, byl sestřelen a skončil na dně Atlantiku 18.7.1941


Gruppenkommandeure


Hauptmann Fritz Fliegel, April 1941 – 18 July 1941
Hauptmann Edmund Daser, 2 August 1941 – October 1942


ipfs.io
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bombardovaci-eskadry-40-1939-1945-t169846#584199Verze : 0
MOD