Main Menu
User Menu

252. pěší divize

252. Infanterie-Division

252. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/252-pesi-divize-t11200#35437Verze : 0
MOD
Velitel:
General der Kavallerie Diether von Böhm-Bezing (1.9. 1939 - 3.2. 1942)
Generalleutnant Hans Schäfer (3.2. 1942 - 1.1. 1943)
General der Infanterie Walter Melzer (1.1. 1943 - 12.10. 1944)
Generalleutnant Paul Dreckmann (12.10. 1944 - 8.5. 1945)


Operace:
Polsko (09/ 1939 - 11/ 1939)
západní val (11/ 1939 - 07/ 1940)
Polsko (07/ 1940 - 06/ 1941)
Východní fronta, střední sektor (06/ 1941 - 12/ 1944)
Polsko (12/ 1944 - 05/ 1945)
URL : https://www.valka.cz/252-pesi-divize-t11200#35439Verze : 0
MOD
Organizace:


452. Infantry Regiment - 452.pěší pluk
461. Infantry Regiment - 461.pěší pluk
472. Infantry Regiment - 472.pěší pluk
252. Artillery Regiment - 252.dělostřelecký pluk
1. Battalion - 1.prapor
2. Battalion - 2.prapor
3. Battalion - 3.prapor
4. Battalion - 4.prapor
252. Panzerjäger Battalion - 252.protitankový prapor
252. Reconnaissance Battalion - 252.průzkumný prapor
252. Pioneer Battalion - 252.ženijní prapor
252. Signals Battalion - 252.spojovací prapor
URL : https://www.valka.cz/252-pesi-divize-t11200#35440Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 252. Infanterie Division:


Hans Bujak 8/27/1944
Heinrich Dorn 11/16/1944
Paul Drekmann 3/28/1945
Fridolin Ebner 10/28/1944
Eugen Flad 7/20/1944
Arnulf Garn 9/2/1944
Herbert Goebel 3/19/1941
Heinz Graebsch 7/20/1944
Freimut Husenett 10/28/1944
Friedrich Karst 8/28/1942
Gerd Ketelhodt 7/13/1940
Franz Mosler 5/9/1942
Friedrich Müller 8/27/1943
Arno Paege 7/27/1944
Eugen-Felix Schwalbe 7/13/1940
Karl Streit 8/26/1943
Walter Thom 10/23/1944
Ernst Vielhauer 5/21/1943
Günther Viezenz 1/7/1944
Paul Weiss 9/16/1943
Josef Welzel 7/19/1940
Carl Ziran 11/29/1944
URL : https://www.valka.cz/252-pesi-divize-t11200#35441Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


9. 1939
záloha

Süd
Poľsko









12. 1939 - 1. 1940
XII
1. Armee
C
Sársko









5.-6. 1940
XXIV
1. Armee
C
Sársko


7.-8. 1940
XXXXIV
18. Armee

Poľsko


9. 1940 - 4. 1941
XXXXIV
4. Armee
B
Poľsko


5. 1941
XXXV
4. Armee
B
Poľsko


6. 1941
XXXXIII
4. Armee
Mitte
Poľsko


7. 1941
XIII
4. Armee
Mitte
Białystok (Poľsko)


8.-9. 1941
záloha

Mitte
Rusko


10. 1941
XXXXVI
4. Panzergruppe
Mitte
Vjaz'ma
(Smolenskaja oblasť, Rusko)


11. 1941
záloha
4. Panzergruppe
Mitte
Moskva


12. 1941
IX
4. Panzergruppe
Mitte
Moskva


1.-4. 1942
IX
4. Pz. Armee
Mitte
Gagarin (Rusko)


5. 1942 -
1. 1943
IX
3. Pz. Armee
Mitte
Gagarin


2.-10. 1943
IX
4. Armee
Mitte
Eľnja (Smolenskaja oblasť, Rusko)


11. 1943
záloha
3. Pz. Armee
Mitte
Orša (Bielorusko)


12. 1943 - 6. 1944
IX
3. Pz. Armee
Mitte
Neveľ (Rusko)


7.-9. 1944
IX
3. Pz. Armee
Mitte
Litva


10.-12. 1944
XX
2. Armee
Mitte
rieka Narew


1. 1945
XXVII
2. Armee
Mitte
rieka Narew


2.-3. 1945
XXIII
2. Armee
Weichsel
Západné Prusko


4. 1945
XXIII

Ostpreußen
Západné Prusko
URL : https://www.valka.cz/252-pesi-divize-t11200#146955Verze : 0
MOD