Main Menu
User Menu

XXVII. armádní sbor [1944-1945]

XXVII Army Corps / XXVII. Armeekorps

     
Název:
Name:
XXVII. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
XXVII. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
28.07.1944
Předchůdce:
Predecessor:
XII. armádní sbor
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
28.07.1944-DD.08.1944 -
DD.08.1944-DD.01.1945 4. armáda
DD.01.1945-DD.04.1945 2. armáda
DD.04.1945-08.05.1945 Hlavní velitelství pozemního vojska (rezerva)
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
28.07.1944-21.10.1944 Prieß, Hellmuth (General der Infanterie)
26.10.1944-14.04.1945 Felzmann, Maximilian (General der Artilerie)
15.04.1945-08.05.1945 Hörnlein, Walter (General der Infanterie)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
28.07.1944-04.08.1944 Biehler, Ernst Friedrich (Oberst)
DD.09.1944-DD.10.1944 Plato, Detlev von (Oberstleutnant)
DD.10.1944-DD.04.1945 Willemer, Wilhelm (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
28.07.1944-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 127
DD.08.1944-15.09.1944 196. pěší divize
DD.08.1944-09.10.1944 547. granátnická divize
DD.09.1944-09.10.1944 561. granátnická divize
09.10.1944-DD.11.1944 547. divize lidových granátníků
09.10.1944-DD.11.1944 549. divize lidových granátníků
09.10.1944-DD.11.1944 561. divize lidových granátníků
DD.11.1944-17.12.1944 286. zajišťovací divize
DD.01.1945-DD.02.1945 542. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.03.1945 251. pěší divize
DD.02.1945-DD.04.1945 31. divize lidových granátníků
DD.02.1945-DD.04.1945 73. pěší divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XXVII. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/XXVII-armadni-sbor-1944-1945-t139443#453640Verze : 0
MOD