Main Menu
User Menu

IX. armádní sbor [1935-1945]

IX Army Corps / IX. Armeekorps

     
Název:
Name:
IX. armádní sbor
Originální název:
Original Name:
IX. Armeekorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Heeresdienststelle Kassel
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.10.1935-DD.09.1939 ?
DD.09.1939-DD.05.1940 1. armáda
DD.05.1940-DD.06.1940 6. armáda
DD.06.1940-DD.07.1940 2. armáda
DD.07.1940-DD.09.1940 6. armáda
DD.09.1940-DD.01.1941 12. armáda
DD.01.1941-DD.05.1941 17. armáda
DD.05.1941-DD.08.1941 4. armáda
DD.08.1941-DD.09.1941 Tanková skupina 2
DD.09.1941-DD.11.1941 4. armáda
DD.11.1941-01.01.1942 Tanková skupina 4
01.01.1942-DD.05.1942 4. tanková armáda
DD.05.1942-DD.02.1943 3. tanková armáda
DD.02.1943-DD.11.1943 4. armáda
DD.11.1943-DD.02.1945 3. tanková armáda
DD.02.1945-DD.04.1945 Armádní oddíl Sambie
DD.04.1945-08.05.1945 Armáda Východní Prusko
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
16.10.1935-26.08.1939 Dollmann, Friedrich (General der Artilerie)
25.10.1939-31.12.1941 Geyer, Hermann (General der Infanterie)
31.12.1941-15.10.1943 Schmidt, Hans (General der Infanterie)
15.10.1943-05.12.1943 Clößner, Erich Heinrich Philip (General der Infanterie)
05.12.1943-20.04.1945 Wuthmann, Rolf (General der Infanterie)
20.04.1945-08.05.1945 Hohn, Hermann (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.06.1936-12.10.1937 Keitel, Bodewin (Oberst)
12.10.1937-01.10.1939 Hilpert, Carl (Generalmajor)
01.10.1939-DD.01.1941 Grimmeiß, Maximilian (Oberst)
DD.01.1941-22.12.1941 Linstow, Hans Ottfried von (Oberstleutnant)
22.12.1941-17.08.1943 Reichelt, Paul (Oberst)
17.08.1943-DD.10.1943 Köstlin, Herbert (Oberst)
DD.10.1943-DD.04.1945 Praefke, Robert (Oberst)
DD.04.1945-DD.05.1945 Binder, Hugo (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
26.08.1939-02.09.1939 71. pěší divize
DD.09.1939-DD.12.1939 25. pěší divize
DD.09.1939-DD.01.1940 33. pěší divize
28.10.1939-27.03.1940 94. pěší divize
DD.10.1939-DD.12.1939 22. (kluzáková) pěší divize
DD.12.1939-DD.06.1940 98. pěší divize
DD.05.1940-DD.06.1940 56. pěší divize
26.06.1940-10.07.1940 15. pěší divize
DD.06.1940-DD.06.1940 295. pěší divize
DD.06.1940-DD.07.1940 33. pěší divize
DD.09.1940-DD.05.1941 56. pěší divize
DD.12.1940-DD.01.1941 50. pěší divize
DD.04.1941-DD.04.1941 296. pěší divize
28.06.1941-01.07.1941 17. pěší divize
01.07.1941-02.07.1941 29. pěší divize (motorizovaná)
27.08.1941-26.09.1941 15. pěší divize
DD.11.1941-DD.06.1942 87. pěší divize
DD.01.1942-DD.02.1942 20. tanková divize
05.02.1942-26.02.1942 23. pěší divize
05.02.1942-DD.11.1943 35. pěší divize
DD.02.1942-DD.03.1942 10. tanková divize
DD.02.1942-DD.03.1942 106. pěší divize
DD.02.1942-DD.03.1942 11. tanková divize
DD.02.1942-DD.03.1942 3. pěší divize (motorizovaná)
20.04.1942-14.03.1943 7. pěší divize
02.09.1942-30.09.1942 Dělostřelecké velitelství 15
10.09.1942-22.09.1942 95. pěší divize
DD.10.1942-DD.02.1943 98. pěší divize
DD.04.1943-DD.11.1943 342. pěší divize
10.06.1943-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 139
DD.09.1943-DD.10.1943 2. tanková divize
DD.09.1943-02.11.1943 330. pěší divize
DD.10.1943-DD.11.1943 78. útočná divize
01.11.1943-01.01.1944 6. polní divize (L)
DD.11.1943-DD.03.1944 87. pěší divize
DD.12.1943-DD.02.1944 20. tanková divize
DD.01.1944-DD.03.1944 12. pěší divize
DD.01.1944-DD.04.1944 5. myslivecká divize
01.03.1944-DD.08.1944 Sborový oddíl D
15.07.1944-15.09.1944 Brigáda tankových granátníků "von Werthern"
DD.08.1944-DD.12.1944 69. pěší divize
10.09.1944-DD.11.1944 95. pěší divize
DD.10.1944-DD.11.1944 21. pěší divize
DD.11.1944-DD.04.1945 548. divize lidových granátníků
DD.12.1944-DD.02.1945 561. divize lidových granátníků
DD.01.1945-DD.03.1945 286. pěší divize
DD.01.1945-08.05.1945 551. divize lidových granátníků
DD.01.1945-11.02.1945 8. jezdecká divize SS Florian Geyer
08.02.1945-08.05.1945 95. pěší divize
DD.02.1945-DD.04.1945 58. pěší divize
DD.02.1945-DD.04.1945 93. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 14. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 Divize tankových granátníků Großdeutschland
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Polní divize letectva 3
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Sborový oddíl H

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando IX. Armeekorps
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/IX-armadni-sbor-1935-1945-t10146#453774Verze : 0
MOD
IX. Armeekorps



Operace:
Německo (09/1939 - 05/1940)
Francie (05/1940 - 06/1941)
Východní fronta - střední sektor (06/1941 - 12/1944)
Východní Prusko - severní Německo (01/1945 - 05/1945)
URL : https://www.valka.cz/IX-armadni-sbor-1935-1945-t10146#30831Verze : 0
MOD