Main Menu
User Menu

17. armáda [1940-1942]

17th Army / 17. Armee

     
Název:
Name:
17. armáda
Originální název:
Original Name:
17. Armee
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.12.1940
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.08.1942
Nástupce:
Successor:
Ruoffova armádní skupina
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.12.1940-01.01.1941 ?
01.01.1941-22.04.1941 Skupina armád B
22.04.1941-22.06.1941 Skupina armád A
22.06.1941-07.07.1942 Skupina armád Jih
07.07.1942-DD.08.1942 Skupina armád A
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
22.02.1941-05.10.1941 Stülpnagel, Karl-Heinrich von (General der Infanterie)
06.10.1941-20.04.1942 Hoth, Hermann (Generaloberst)
20.04.1942-01.06.1942 Salmuth, Hans von (General der Infanterie)
01.06.1942-DD.08.1942 Ruoff, Richard (Generaloberst)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
20.12.1940-DD.08.1942 Müller, Vincenz (Generalmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
20.12.1940-DD.05.1942 Velitelství letectva 17. armády
DD.01.1941-21.03.1941 III. armádní sbor
DD.01.1941-DD.05.1941 IX. armádní sbor
DD.01.1941-DD.06.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXIV
DD.01.1941-DD.05.1941 XVII. armádní sbor
DD.01.1941-DD.02.1941 XXXX. armádní sbor (motorizovaný)
DD.02.1941-DD.03.1941 2. tanková divize
DD.02.1941-DD.03.1941 6. horská divize
21.03.1941-DD.05.1941 III. armádní sbor (motorizovaný)
DD.03.1941-DD.04.1941 14. tanková divize
DD.03.1941-DD.05.1941 XXIX. armádní sbor
DD.05.1941-DD.08.1941 IV. armádní sbor
DD.05.1941-DD.09.1941 XXXXIX. horský armádní sbor
23.06.1941-29.06.1941 Rychlá skupina
11.07.1941-31.07.1941 94. pěší divize
DD.07.1941-DD.08.1941 454. zajišťovací divize
19.08.1941-13.09.1941 XI. armádní sbor
26.08.1941-05.10.1941 LV. armádní sbor
27.08.1941-19.09.1941 68. pěší divize
DD.08.1941-DD.09.1941 IV. armádní sbor
DD.08.1941-DD.08.1941 Schwedlerova skupina
10.09.1941-16.09.1941 9. pěší divize
25.09.1941-29.10.1941 XI. armádní sbor
DD.09.1941-DD.10.1941 57. pěší divize
DD.09.1941-DD.06.1942 XXXXIV. armádní sbor
DD.11.1941-DD.12.1941 111. pěší divize
01.12.1941-26.12.1941 68. pěší divize
11.12.1941-24.12.1941 XI. armádní sbor
24.01.1942-29.01.1942 XI. armádní sbor
DD.01.1942-DD.08.1942 IV. armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Armee-Oberkommando 17 (AOK 17)
Zdroje:
Sources:
Georg TESSIN: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945. Vierter Band: Die Landstreitkräfte 15-30, Verlag E. S. Mittler & Sohn GmbH, Frankfurt/Main 1970
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.axishistory.com/index.php?id=2086
URL : https://www.valka.cz/17-armada-1940-1942-t9713#435103Verze : 0
MOD