Main Menu
User Menu

Velitelství rychlých jednotek VI [1942-1943]

6th Command of Fast Troops

Kommandeur der Schnellen Truppen VI

     
Název:
Name:
Velitelství rychlých jednotek VI
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Schnellen Truppen VI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
13.05.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Stab vom Infanterie-Ersatz-Regiment (motorisiert) z.b.V.
Datum zániku:
Disbanded:
25.03.1943
Nástupce:
Successor:
Velitelství tankových jednotek VI
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
13.05.1942-25.03.1943 Vojenský okruh VI
Dislokace:
Deployed:
13.05.1942-25.03.1943 Münster, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
13.05.1942-01.10.1942 Náhradní motocyklistický střelecký prapor 6
13.05.1942-01.10.1942 Tankový náhradní oddíl 11
01.10.1942-25.03.1943 Náhradní motocyklistický střelecký prapor 6
01.10.1942-25.03.1943 Tankový náhradní oddíl 11
01.10.1942-25.03.1943 Tankový výcvikový oddíl 11
01.10.1942-25.03.1943 Výcvikový motocyklistický střelecký prapor 6
02.10.1942-25.03.1943 Náhradní a výcvikový pluk tankových granátníků 57
20.12.1942-25.03.1943 Tankový náhradní oddíl 500

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-rychlych-jednotek-VI-1942-1943-t227813#633404Verze : 1
MOD