Main Menu
User Menu

Vojenský okruh VI [1935-1945]

6th Military District

Wehrkreis VI

     
Název:
Name:
Vojenský okruh VI
Originální název:
Original Name:
Wehrkreis VI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
Vojenský okruh VI (Reichswehr)
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
16.10.1935-08.05.1945 Münster, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
16.10.1935-24.11.1938 Kluge, Günther von (Generalleutnant)
24.11.1938-26.08.1939 Förster, Otto Wilhelm (General der Pioniere)
26.08.1939-05.06.1944 Glokke, Gerhard (General der Infanterie)
14.06.1944-08.05.1945 Mattenklott, Franz (General der Infanterie)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1934-15.10.1935 Artillerieführer VI
01.10.1934-15.10.1935 Infanterieführer VI
01.10.1934-15.10.1935 Kommandant von Münster
26.08.1939-10.10.1939 Velitelství náhradních jednotek VI
10.10.1939-15.11.1939 Velitelství náhradních jednotek 2./VI
17.01.1942-DD.03.1942 Polní náhradní divize F

Ručně vyplněné položky:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Poznámka:
Note:
Wehrkreiskommando VI
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-VI-1935-1945-t36772#435677Verze : 0
MOD
Wehrkreis VI



úzenie:
Vestfálsko, Porýnie a východné Belgicko


inšpektorát vojenskej správy:
Münster
Dortmund
URL : https://www.valka.cz/Vojensky-okruh-VI-1935-1945-t36772#138306Verze : 0
MOD