Main Menu
User Menu

Velitelství tankových jednotek VI [1943-1945]

6th Command of Tank Troops

Kommandeur der Panzertruppen VI

     
Název:
Name:
Velitelství tankových jednotek VI
Originální název:
Original Name:
Kommandeur der Panzertruppen VI
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.03.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství rychlých jednotek VI
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
25.03.1943-08.05.1945 Vojenský okruh VI
Dislokace:
Deployed:
25.03.1943-DD.09.1944 Münster, ? /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.03.1943-15.02.1945 Náhradní a výcvikový pluk tankových granátníků 57
25.03.1943-01.04.1943 Náhradní motocyklistický střelecký prapor 6
25.03.1943-DD.04.1943 Tankový náhradní oddíl 11
25.03.1943-01.08.1943 Tankový náhradní oddíl 500
25.03.1943-DD.04.1943 Tankový výcvikový oddíl 11
25.03.1943-01.04.1943 Výcvikový motocyklistický střelecký prapor 6
01.04.1943-01.10.1944 Náhradní tankový průzkumný oddíl 6
01.04.1943-01.10.1944 Výcvikový tankový průzkumný oddíl 6
DD.04.1943-DD.09.1944 Tankový náhradní a výcvikový oddíl 11
01.10.1944-08.05.1945 Náhradní a výcvikový tankový průzkumný oddíl 6

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Georg Tessin: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-tankovych-jednotek-VI-1943-1945-t227814#633405Verze : 0
MOD