Main Menu
User Menu

Filip, Stanislav

     
Příjmení:
Surname:
Filip
Jméno:
Given Name:
Stanislav
Jméno v originále:
Original Name:
Stanislav Filip
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Inženýr (Ing)
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
03.10.1930 Pozořice /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
12.03.2009 Brno
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Velitel - 11. stíhací letecký pluk
Starší inspektor bezpečnosti letů na velitelství protivzdušné obrany státu
- Náčelník Skupiny bojové přípravy stíhacího letectva2. divize protivzdušné obrany státu
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
Náčelník - Oblastní stanoviště řízení letů Brno (pro Moravu a Slovenko)
Náčelník - Hlavní středisko řízení letového provozu ČSSR
Předseda Svazu letců ČR
Související články:
Related Articles:
Zdroje:
Sources:
www.csletci.cz
VÚA Praha
Vlastní archiv
URL : https://www.valka.cz/Filip-Stanislav-t90271#337618Verze : 3
     
Příjmení:
Surname:
Filip
Jméno:
Given Name:
Stanislav
Jméno v originále:
Original Name:
Stanislav Filip
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
01.10.1948-30.11.1950 Letecké učiliště
01.09.RRRR-30.11.1955 Vojenská technická akademie
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Vojenská akademie
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.1951 podporučík
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR nadporučík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
DD.MM.RRRR plukovník
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
06.04.1958-01.08.1961 Velitel : 11. stíhací letecký pluk
01.09.1963-DD.03.1965 Velitel : Oddíl vlečných terčů
01.09.1978-31.08.1983 Velitel : Skupina bojové přípravy stíhacího letectva
01.09.1983-DD.12.1983 Velitel : Oblastní stanoviště řízení letů Brno
DD.12.1983-30.09.1986 Velitel : Oblastní stanoviště řízení letů Brno
01.10.1986-01.01.1987 Velitel : Ústřední stanoviště řízení letů Praha
01.01.1987-30.04.1987 Velitel : Hlavní středisko řízení letového provozu
01.05.1987-31.10.1990 Velitel : Hlavní středisko řízení letového provozu

Ručně vyplněné položky:
01.12.1950-31.03.1951 Letecký pluk 8- pilot
01.04.1951-31.08.1951 51. letecký stíhací pluk - pilot
01.09.1951-DD.12.1951 Proudové výcvikové středisko letectva
DD.12.1951-01.04.1952 11. letecký stíhací pluk - pilot
01.04.1952-31.08.1952 15. letecký stíhací pluk - - pilot
01.12.1955-01.04.1958 11. stíhací letecký pluk - zástupce velitele
01.09.1961-31.08.1963 Letecké učiliště - inspektor vzdušné střelby
DD.03.1973-01.01.1976 Oddělení stíhacího letectva 7. armády protivzdušné obrany státu - Starší inspektor bezpečnosti letů
01.01.1976-31.08.1978 Oddělení stíhacího letectva Velitelství protivzdušné obrany státu - starší inspektor bezpečnosti letů
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.valka.cz
Sdělení Ing. Stanislava Filipa
URL : https://www.valka.cz/Filip-Stanislav-t90271#659564Verze : 14