Main Menu
User Menu

Letecké učiliště [1950-1963]

Aviation School

Letecké učilište

     
Název:
Name:
Letecké učiliště
Originální název:
Original Name:
Letecké učiliště
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Letecké učiliště
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1963
Nástupce:
Successor:
Vyšší letecké učiliště
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1950-01.01.1957 Velitelství letectva
01.01.1957-01.08.1963 Velitelství letectva a protivzdušné obrany státu
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-17.08.1959 Prostějov, letiště /
17.08.1959-01.08.1963 Košice, letiště /

Velitel:
Commander:
15.08.1950-29.08.1951 Orel, Rajmund (Podplukovník)
29.08.1951-29.08.1952 Tesař, Josef (Plukovník)
29.08.1952-18.03.1953 Mikuš, Matěj (Major)
18.03.1953-09.01.1956 Kačer, Čestmír (Plukovník)
09.01.1956-30.09.1959 Orel, Rajmund (Generálmajor)
30.09.1959-01.08.1963 Týkal, Jaroslav (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-01.10.1953 Letecká přípravná škola
15.08.1950-01.09.1951 Navigační škola
15.03.1951-01.08.1963 1. letecký školní pluk
15.03.1951-01.07.1951 2. letecký školní pluk
15.03.1951-15.01.1954 3. letecký školní pluk
15.03.1951-01.11.1954 4. letecký školní pluk
15.03.1951-01.10.1954 5. letecký školní pluk
01.07.1951-01.08.1953 2. letecký školní pluk
01.07.1951-01.08.1953 6. letecký školní pluk
01.10.1953-30.09.1954 Školní rota Leteckého učiliště
15.08.1954-01.10.1955 7. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
01.10.1954-01.08.1963 2. letecký školní pluk
01.11.1954-01.10.1955 Letka vlečných terčů
01.11.1955-01.11.1956 7. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
01.10.1956-01.10.1957 12. rota leteckých zabezpečovacích prostředků
01.01.1957-01.08.1957 21. letištní prapor
01.10.1957-01.10.1958 12. rota pozemního zabezpečení navigace
01.10.1957-01.10.1958 16. četa pozemního zabezpečení navigace
01.10.1958-01.10.1960 16. prapor pozemního zabezpečení navigace
16.06.1959-01.10.1960 24. letecká technická skupina
01.09.1959-01.09.1960 Zahraniční výcviková letka (elementární)
01.09.1959-01.09.1960 Zahraniční výcviková letka (stíhací)
01.10.1959-01.10.1960 Letka vlečných terčů
01.09.1960-01.08.1963 5. letištní prapor
01.09.1960-01.09.1962 51. výcviková letka
01.09.1960-01.09.1962 56. výcviková letka
01.10.1960-01.09.1963 14. prapor pozemního zabezpečení navigace
01.10.1960-01.08.1963 20. letištní prapor
01.10.1960-01.08.1963 27. letištní prapor
01.10.1960-01.08.1963 3. letecký školní pluk
01.10.1960-01.08.1963 Výcviková letka
01.09.1962-01.08.1963 29. letištní prapor
01.09.1962-01.08.1963 4. letecký školní pluk

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
01.10.1961-01.08.1963 VÚ 1442 Košice
Zdroje:
Sources:
IRRA, Miroslav. Československé vojenské letectvo 1945-1950. Díl I, Organizační vývoj a personální výstavba. Vyd. 1. Cheb: Svět křídel, 2005. 831 s. ISBN 80-86808-33-5.
URL : https://www.valka.cz/Letecke-uciliste-1950-1963-t90877#421091Verze : 0
MOD
Studium od
Studied from
Studium do
Studied to
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
15.08.1950 30.06.1951 Hochman, Jaroslav
15.08.1950 28.10.1951 Hofman, Hynek
15.08.1950 28.10.1951 Macek, Josef
15.08.1950 28.10.1951 Novák, Jaroslav
15.08.1950 28.10.1951 Prchal, Oldřich
DD.MM.1950 DD.MM.1951 Klícha, Jaroslav
03.01.1951 DD.07.1952 Ohem, Václav
09.07.1951 18.07.1953 Grebeníček, Stanislav
09.07.1951 18.07.1953 Palečný, Jaromír
09.07.1951 18.07.1953 Rypl, František
09.07.1951 18.07.1953 Tobola, František
09.07.1951 18.07.1953 Špinka, Miroslav
09.07.1951 18.07.1953 Štecha, Jaroslav
15.10.1951 20.12.1953 Doležal, František
15.10.1951 20.12.1953 Malát, Jiří
15.10.1951 20.12.1953 Němeček, Miroslav
DD.MM.1951 DD.MM.1951 Šejnoha, Ladislav
01.04.1952 31.08.1952 Petr, Karel
01.07.1952 14.08.1954 Sabol, Leonard
01.10.1952 18.12.1955 Krahulec, Metoděj
01.10.1952 18.12.1955 Vitásek, Josef
DD.MM.1952 DD.MM.1954 Matyáš, Jaroslav
28.12.1956 15.11.1959 Klocok, Ján
01.11.1957 15.11.1959 Breburda, Jaroslav
01.11.1957 15.11.1959 Budínský, Jan
01.11.1957 15.11.1959 Cihlář, Jiří
DD.MM.1958 DD.MM.1960 - Diblík, Josef
01.09.1960 30.11.1963 Veselý, Pavel
15.01.1961 19.07.1961 Beran, Jaromír
01.09.1962 01.08.1963 Hlavnička, František
01.09.1962 01.08.1963 Trnka, Zdeněk
DD.MM.1962 DD.MM.1965 Hrubý, Karel
URL : https://www.valka.cz/Letecke-uciliste-1950-1963-t90877#562421Verze : 1
MOD
TURNUSY Leteckého učiliště v období 15.08.1950-01.09.1963
V návaznosti na přehled jednotlivých turnusů frekventantů Letecké učiliště
VIII. turnus: zahájil: 01.10.1948; vyřazen: 01.11.1950
IX. turnus: zahájil:31.03.1949; vyřazen: 15.06.1951 / 23.06.1951 navigátoři
X.a) turnus: zahájil: 01.10.1949; vyřazen: 30.06.1951
X.b) turnus: zahájil: 03.01.1950; vyřazen 28.10.1951
11. turnus: zahájil: DSD.MM.1950;
12. turnus: zahájil: 01.10.1950;
12.a) turnus: zahájil: 01.01.1951; vyřazen: 31.08.1952
12.b) turnus: zahájil: 01.01.1951; vyřazen: 31.08.1952
13. turnus: zahájil: 09.07.1951; vyřazen: 18.07.1953
14. turnus: zahájil: 15.10.1951; vyřazen: 20.12.1953

další...
?. zahájil: 01.07.1952; vyřazen: 14.08.1954
?. zahájil: 01.10.1952; vyřazen: 18.12.1955
?
?. zahájil: 28.12.1956; vyřazen: 15.11.1959
?. zahájil: 01.11.1957: vyřazen: 15.11.1959
?. zahájil: 01.11.1958; vyřazen: DD.07.1960
URL : https://www.valka.cz/Letecke-uciliste-1950-1963-t90877#662769Verze : 7
Diskuse
Prosím prolinkovat
velitel:
18.03.1953-09.01.1956 Kačer, Čestmír (plukovník)
EDIT PANZER: OK
URL : https://www.valka.cz/Letecke-uciliste-1950-1963-t90877#664096Verze : 1