Main Menu
User Menu

3. polní dělostřelecká brigáda [1921-1937]

3rd Field Artillery Brigade

     
Název:
Name:
3. polní dělostřelecká brigáda
Originální název:
Original Name:
3. polní dělostřelecká brigáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.12.1921
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství dělostřelectva 3. divise
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1937
Nástupce:
Successor:
Velitelství dělostřelectva 3. divise
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.12.1921-31.12.1937 3. divise
01.12.1921-15.09.1925 Velitelství zemského dělostřelectva pro Čechy
15.09.1925-15.10.1935 Velitelství zemského dělostřelectva v Praze
15.10.1935-31.12.1937 Velitelství dělostřelectva II. sboru
Dislokace:
Deployed:
01.12.1921-31.12.1937 Litoměřice, velitelská budova /
Velitel:
Commander:
01.12.1921-29.12.1922 Hamada, Ludvík (plukovník dělostřelectva)
29.12.1922-DD.01.1927 Hamada, Ludvík (generál V. hodnostní třídy)
DD.01.1927-DD.09.1927 Klein, Karel (plukovník generálního štábu)
DD.09.1927-DD.01.1929 Kirej, Vasil (plukovník dělostřelectva)
DD.01.1929-DD.09.1930 Klein, Karel (brigádní generál)
DD.09.1930-DD.11.1931 Konopik, Karel (plukovník generálního štábu)
DD.11.1931-DD.02.1932 Klein, Karel (brigádní generál)
DD.02.1932-13.07.1933 Konopik, Karel (plukovník generálního štábu)
13.07.1933-15.10.1935 Konopik, Karel (brigádní generál)
15.10.1935-22.12.1936 Tallavania, František (plukovník generálního štábu)
22.12.1936-31.12.1937 Tallavania, František (brigádní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
-
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.12.1921-01.01.1923 Lehký dělostřelecký pluk 3
01.01.1923-31.12.1937 Dělostřelecký pluk 3

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé (1920-1938). Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/3-polni-delostrelecka-brigada-1921-1937-t74027#530890Verze : 2
MOD