Main Menu
User Menu

3. divise [1920-1938]

3rd Division

     
Název:
Name:
3. divise
Originální název:
Original Name:
3. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1920
Předchůdce:
Predecessor:
3. divise / Teritoriální brigáda Litoměřice
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 115
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1920-DD.05.1920 Zemské vojenské velitelství pro Slovensko
DD.05.1920-15.09.1925 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
15.09.1925-15.10.1935 Zemské vojenské velitelství v Praze
15.10.1935-24.09.1938 II. sbor
Dislokace:
Deployed:
01.01.1920-DD.05.1920 Košice, Budova zemského velitelství /
DD.05.1920-25.09.1938 Litoměřice, velitelská budova /

Velitel:
Commander:
01.01.1920-00.05.1920 Destremau, Félix-Alexis (generál V. hodnostní třídy)
00.05.1920-29.12.1922 Rada, Antonín (generál V. hodnostní třídy)
29.12.1922-00.01.1924 Rada, Antonín (generál IV. hodnostní třídy)
00.01.1924-16.12.1927 Rychtrmoc, Robert (generál V. hodnostní třídy)
16.12.1927-04.05.1928 Rychtrmoc, Robert (brigádní generál)
04.05.1928-00.12.1933 Rychtrmoc, Robert (divisní generál)
00.12.1933-15.11.1935 Eliáš, Alois (brigádní generál)
15.11.1935-30.09.1936 Ruml, Bedřich (brigádní generál)
30.09.1936-25.09.1938 Melichar, František (divisní generál)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1920-00.06.1920 Prignot, Henri-Victor Augustin (podplukovník generálního štábu)
00.06.1920-00.12.1922 Votruba, Josef (podplukovník generálního štábu)
00.12.1922-00.11.1923 Votruba, Josef (plukovník generálního štábu)
00.11.1923-00.10.1926 Benda, Alois (podplukovník generálního štábu)
00.10.1926-00.12.1927 Fassati, Miloslav (major generálního štábu)
00.12.1927-00.09.1929 Fassati, Miloslav (podplukovník generálního štábu)
00.09.1929-11.01.1934 Engler, Václav (podplukovník generálního štábu)
11.01.1934-00.09.1934 Engler, Václav (plukovník generálního štábu)
00.09.1934-21.07.1937 Hron, Antonín (podplukovník generálního štábu)
21.07.1937-30.09.1937 Hron, Antonín (plukovník generálního štábu)
30.09.1937-25.09.1938 Šindler, Eduard (podplukovník generálního štábu)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.01.1920-31.12.1937 5. pěší brigáda
01.01.1920-31.12.1937 6. pěší brigáda
26.05.1920-15.05.1938 Hraničářský prapor 1
01.06.1920-01.12.1921 Velitelství dělostřelectva 3. divise
15.07.1920-01.12.1921 Lehký dělostřelecký pluk 3
01.12.1921-31.12.1937 3. polní dělostřelecká brigáda
07.07.1922-15.09.1933 Prapor útočné vozby
15.09.1935-15.10.1935 Pluk útočné vozby 1
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 2
31.12.1937-15.05.1938 Pěší pluk 42
31.12.1937-24.09.1938 Pěší pluk 44
31.12.1937-24.09.1938 Velitelství dělostřelectva 3. divise

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, fond 3. divise
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/3-divise-1920-1938-t73942#262337Verze : 2
MOD