Main Menu
User Menu

Pobaltský vojenský okruh [1945-1991]

Baltic Military District / Прибалтийский военный округ

     
Název:
Name:
Pobaltský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Прибалтийский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Sämlandská skupina vojsk
Datum zániku:
Disbanded:
15.11.1991
Nástupce:
Successor:
Severozápadní skupina vojsk
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.03.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-15.11.1991 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-15.11.1991 Riga, ? /
Velitel:
Commander:
09.07.1945-31.05.1954 Bagramjan, Ivan Christoforovič (armádní generál)
31.05.1954-08.08.1955 Gorbatov, Alexandr Vasiljevič (generálplukovník)
08.08.1955-17.04.1958 Gorbatov, Alexandr Vasiljevič (armádní generál)
17.04.1958-17.11.1959 Batov, Pavel Ivanovič (armádní generál)
17.11.1959-07.05.1960 Gusakovskij, Josif Iraklijevič (generálporučík tankového vojska)
07.05.1960-25.03.1963 Gusakovskij, Josif Iraklijevič (generálplukovník tankového vojska)
25.03.1963-22.02.1968 Chetagurov, Georgij Ivanovič (generálplukovník)
22.02.1968-08.06.1971 Chetagurov, Georgij Ivanovič (armádní generál)
08.06.1971-17.07.1972 Govorov, Vladimir Leonidovič (generálplukovník)
17.07.1972-28.10.1977 Majorov, Alexandr Michajlovič (generálplukovník)
28.10.1977-04.08.1980 Majorov, Alexandr Michajlovič (armádní generál)
04.08.1980-20.01.1984 Postnikov, Stanislav Ivanovič (generálplukovník)
20.01.1984-05.02.1987 Betěchin, Anatolij Vladimirovič (generálplukovník)
05.02.1987-05.01.1989 Grišin, Viktor Ivanovič (generálplukovník)
05.01.1989-25.08.1991 Kuzmin, Fjodor Michajlovič (generálporučík)
25.08.1991-15.11.1991 Mironov, Valerij Ivanovič (generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
09.07.1945-DD.10.1951 Vaškevič, Vladimir Romanovič (generálporučík)
DD.10.1951-27.10.1953 Cyganov, Nikolaj Georgijevič (generálmajor)
27.10.1953-22.01.1955 Cyganov, Nikolaj Georgijevič (generálporučík)
22.01.1955-08.08.1955 Vladimirskij, Alexej Viktorovič (generálmajor)
08.08.1955-17.05.1960 Vladimirskij, Alexej Viktorovič (generálporučík)
17.05.1960-09.05.1961 Semjonov, Georgij Gavrilovič (generálmajor)
09.05.1961-DD.05.1964 Semjonov, Georgij Gavrilovič (generálporučík)
DD.05.1964-07.05.1966 Ivanov, Michail Těrenťjevič (generálmajor)
07.05.1966-DD.01.1972 Ivanov, Michail Těrenťjevič (generálporučík)
DD.01.1972-04.11.1973 Těreščenko, Michail Nikitič (generálmajor)
04.11.1973-06.09.1974 Těreščenko, Michail Nikitič (generálporučík)
06.09.1974-25.04.1975 Styčinskij, Sergej Alexandrovič (generálmajor)
25.04.1975-25.10.1979 Styčinskij, Sergej Alexandrovič (generálporučík)
25.10.1979-DD.06.1981 Styčinskij, Sergej Alexandrovič (generálplukovník)
DD.06.1981-DD.10.1984 Kožbachtějev, Vladimir Michajlovič (generálporučík)
DD.10.1984-DD.06.1987 Pankratov, Valentin Matvejevič (generálporučík)
DD.06.1987-DD.08.1988 Ťurin, Alexej Nikolajevič (generálporučík)
DD.08.1988-06.05.1989 Čaus, Pjotr Grigorjevič (generálmajor)
06.05.1989-DD.08.1991 Čaus, Pjotr Grigorjevič (generálporučík)
DD.08.1991-15.11.1991 ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1945-DD.05.1946 1. průlomový dělostřelecký sbor
09.07.1945-20.02.1949 15. letecká armáda
09.07.1945-25.07.1945 3. gardový mechanizovaný sbor
09.07.1945-20.03.1947 6. gardová armáda
26.02.1946-31.12.1991 11. gardová armáda
DD.02.1946-DD.12.1946 5. gardová střelecká divize
DD.03.1947-20.07.1956 2. gardový střelecký sbor
DD.03.1947-20.05.1948 23. gardový střelecký sbor
27.01.1956-25.06.1957 4. gardový střelecký sbor
09.06.1956-25.06.1957 24. těžká tanková divize
25.06.1957-17.05.1960 4. gardový armádní sbor

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
15.01.1974 Řád rudého praporu
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/Pobaltsky-vojensky-okruh-1945-1991-t57253#515068Verze : 0
MOD