Main Menu
User Menu

Ministerstvo ozbrojených sil [1946-1950]

Ministry of Armed Forces / Министерство Вооружённых Сил

     
Název:
Name:
Ministerstvo ozbrojených sil
Originální název:
Original Name:
Министерство Вооружённых Сил
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
Lidový komisariát ozbrojených sil
Datum zániku:
Disbanded:
25.02.1950
Nástupce:
Successor:
Ministerstvo vojenství
Ministerstvo vojenského námořnictva
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
15.03.1946-25.02.1950 Rada ministrů
Dislokace:
Deployed:
15.03.1946-25.02.1950 Moskva, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
15.03.1946-03.03.1947 Stalin, Josif Vissarionovič (generalissimus Sovětského svazu)
03.03.1947-03.11.1947 Bulganin, Nikolaj Alexandrovič (armádní generál)
03.11.1947-24.03.1949 Bulganin, Nikolaj Alexandrovič (maršál Sovětského svazu)
24.03.1949-25.02.1950 Vasilevskij, Alexandr Michajlovič (maršál Sovětského svazu)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.03.1946-05.04.1946 18. letecká armáda
15.03.1946-25.02.1950 Archangelský vojenský okruh
15.03.1946-25.05.1946 Bakuský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Bělomořský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Běloruský vojenský okruh
15.03.1946-22.05.1947 Dálnovýchodní vojenský okruh
15.03.1946-03.06.1946 Generální štáb Rudé armády
15.03.1946-07.05.1946 Gorkijský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Hlavní velitelství vojenského námořnictva
15.03.1946-20.12.1947 Jižní skupina vojsk
15.03.1946-25.02.1950 Leningradský vojenský okruh
15.03.1946-06.05.1946 Lvovský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Oděský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Pobaltský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Povolžský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Přikarpatský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Severní skupina vojsk
15.03.1946-25.02.1950 Skupina sovětských okupačních vojsk v Německu
15.03.1946-05.05.1946 Smolenský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Střední skupina vojsk
15.03.1946-25.02.1950 Tauridský vojenský okruh
15.03.1946-25.05.1946 Tbiliský vojenský okruh
15.03.1946-25.02.1950 Východosibiřský vojenský okruh
15.03.1946-22.05.1947 Zabajkalsko-amurský vojenský okruh
03.06.1946-25.02.1950 Generální štáb ozbrojených sil
10.06.1946-31.12.1948 Velitelství výsadkového vojska
22.05.1947-25.02.1950 Hlavní velitelství vojsk Dálného východu
10.07.1947-25.02.1950 Zabajkalský vojenský okruh
20.12.1947-25.02.1950 Samostatná mechanizovaná armáda
31.12.1948-25.02.1950 Samostatná gardová výsadková armáda

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič – Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič – Golikov, Valerij Ivanovič: Sovětskaja Armija v gody „Cholodnoj vojny“ (1946-1991 gg.). Tomsk, Izdatělstvo TGU 2004.
URL : https://www.valka.cz/Ministerstvo-ozbrojenych-sil-1946-1950-t78659#515437Verze : 0
MOD