Main Menu
User Menu

Leningradský vojenský okruh [1945-1991]

Leningrad Military District / Ленинградский военный округ

     
Název:
Name:
Leningradský vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Ленинградский военный округ
Datum vzniku:
Raised/Formed:
09.07.1945
Předchůdce:
Predecessor:
Leningradský front
Datum zániku:
Disbanded:
31.12.1991
Nástupce:
Successor:
Leningradský vojenský okruh
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
09.07.1945-25.02.1946 Lidový komisariát obrany
25.03.1946-15.03.1946 Lidový komisariát ozbrojených sil
15.03.1946-25.02.1950 Ministerstvo ozbrojených sil
25.02.1950-15.03.1953 Ministerstvo vojenství
15.03.1953-31.12.1991 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
09.07.1945-06.09.1991 Leningrad, ? /
06.09.1991-31.12.1991 Sankt-Petěrburg, ? /
Velitel:
Commander:
09.07.1945-27.04.1946 Govorov, Leonid Alexandrovič (maršál Sovětského svazu)
27.04.1946-26.09.1949 Gusev, Dmitrij Nikolajevič (generálplukovník)
26.09.1949-21.04.1953 Lučinskij, Alexandr Alexandrovič (generálplukovník)
21.04.1953-16.11.1957 Zacharov, Matvej Vasiljevič (armádní generál)
16.11.1957-26.10.1960 Krylov, Nikolaj Ivanovič (armádní generál)
26.10.1960-30.10.1965 Kazakov, Michail Iljič (armádní generál)
30.10.1965-12.04.1967 Sokolov, Sergej Leonidovič (generálplukovník)
12.04.1967-07.05.1967 Sokolov, Sergej Leonidovič (armádní generál)
07.05.1967-30.01.1973 Šavrov, Ivan Jegorovič (generálplukovník)
30.01.1973-27.09.1976 Gribkov, Anatolij Ivanovič (generálplukovník)
27.09.1976-30.10.1981 Sorokin, Michail Ivanovič (generálplukovník)
30.10.1981-07.05.1986 Snětkov, Boris Vasiljevič (generálplukovník)
07.05.1986-26.11.1987 Snětkov, Boris Vasiljevič (armádní generál)
26.11.1987-05.07.1990 Jermakov, Viktor Fjodorovič (generálplukovník)
05.07.1990-07.12.1991 Samsonov, Vladimir Nikolajevič (generálplukovník)
07.12.1991-31.12.1991 Selezňov, Sergej Pavlovič (generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
09.07.1945-12.04.1948 10. gardová armáda
09.07.1945-20.02.1949 13. letecká armáda
09.07.1945-DD.08.1945 14. gardový střelecký sbor
09.07.1945-24.07.1945 2. gardový tankový sbor
09.07.1945-30.04.1948 23. armáda
09.07.1945-09.04.1946 3. letecká armáda
09.07.1945-02.08.1945 67. armáda
24.07.1945-15.02.1947 2. gardová tanková divize
DD.01.1946-DD.11.1953 3. průlomový dělostřelecký sbor
12.04.1948-27.01.1956 4. gardový střelecký sbor
20.04.1948-25.06.1957 30. gardový střelecký sbor
20.02.1949-DD.04.1964 76. letecká armáda
15.03.1957-31.12.1991 30. gardový armádní sbor
15.03.1957-18.03.1960 41. armádní sbor
DD.06.1957-DD.MM.1967 44. armádní sbor
23.07.1960-31.12.1991 6. armáda
04.04.1968-DD.04.1980 76. letecká armáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
22.02.1968 Řád Lenina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič: Sovětskaja Armija v gody "Cholodnoj vojny" (1946–1991 gg.). Tomsk, ITGU 2004.
Feskov, Vitalij Ivanovič - Golikov, Valerij Ivanovič - Kalašnikov, Konstantin Anatoljevič - Slugin, Sergej Anatoljevič: Vooružennyje Sily SSSR posle Velikoj Otěčestvennoj vojny. Č. 1. Tomsk, INTL 2013.
URL : https://www.valka.cz/Leningradsky-vojensky-okruh-1945-1991-t57248#515210Verze : 0
MOD