Stíhací eskadra 26 [1939-1945]

26th Fighter Wing

Jagdgeschwader 26 (JG 26)

     
Název:
Name:
Stíhací eskadra 26
Originální název:
Original Name:
Jagdgeschwader 26
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1939
Předchůdce:
Predecessor:
Stíhací eskadra 132
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
01.05.1939-26.08.1939 Düsseldorf, ?
26.08.1939-01.11.1939 Odendorf, ?
01.11.1939-13.05.1940 Dortmund, ?
13.05.1940-18.05.1940 Mönchengladbach, ?
18.05.1940-25.05.1940 Neerhespen/Landen, ?
25.05.1940-04.06.1940 Quevaucamps, ?
04.06.1940-05.06.1940 Le Touquet-Paris-Plage, Flugplatz Le Touquet /
05.06.1940-13.06.1940 Bois Jean/Ecuires, ?
13.06.1940-17.06.1940 Morgny Bezue la Foret, ?
17.06.1940-23.06.1940 Vélizy-Villacoublay, ?
23.06.1940-30.07.1940 Dortmund, ?
30.07.1940-07.12.1940 Audembert, ?
07.12.1940-09.02.1941 Abbeville, Fliegerhorst Abbeville-Drucat /
09.02.1941-04.04.1941 Düsseldorf, ?
04.04.1941-01.06.1941 Brest, Flugplatz Brest-Nord /
01.06.1941-01.06.1942 Audembert, ?
01.06.1942-DD.01.1943 Saint-Omer, Fliegerhorst St. Omer - Wizernes /
DD.01.1943-02.08.1943 Lille, Flugplatz Lille-Vendeville /
02.08.1943-08.09.1943 Amsterdam-Schiphol, ?
08.09.1943-06.06.1944 Lille-Nord, ?
06.06.1944-20.06.1944 Poix-en-Picardie, Fliegerhorst Poix-Nord /
20.06.1944-29.07.1944 Chaumont-en-Vexin, ?
29.07.1944-16.08.1944 Rambouillet, ?
16.08.1944-22.08.1944 Chaumont-en-Vexin, ?
22.08.1944-29.08.1944 Valenciennes, ?
29.08.1944-03.09.1944 Brusel-Nord, ?
03.09.1944-29.10.1944 Krefeld, ?
29.10.1944-24.11.1944 Greven, ?
24.11.1944-25.03.1945 Fürstenau, ?
25.03.1945-03.04.1945 Drope, Flugplatz Drope /
03.04.1945-05.04.1945 Delmenhorst, Fliegerhorst und Industriehafen Delmenhorst-Adelheide /
05.04.1945-07.04.1945 Celle, Feldflugplatz Hustedt
07.04.1945-28.04.1945 Uetersen, Fliegerhorst Uetersen /
28.04.1945-03.05.1945 Klein-Kummersfeld, ?
03.05.1945-08.05.1945 Flensburg, Fliegerhorst Flensburg-Weiche /

Velitel:
Commander:
01.05.1939-09.12.1939 Schleich, Eduard Ritter von (Oberst)
14.12.1939-23.06.1940 Witt, Hans Hugo (Major)
24.06.1940-21.08.1940 Handrick, Gotthard (Major)
22.08.1940-05.12.1941 Galland, Adolf (Oberstleutnant)
06.12.1941-10.01.1943 Schöpfel, Gerhard (Major)
11.01.1943-27.01.1945 Priller, Josef (Oberst)
28.01.1945-07.05.1945 Götz, Franz (Major)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1939-08.05.1945 I. skupina Stíhací eskadry 26
01.05.1939-08.05.1945 II. skupina Stíhací eskadry 26
01.05.1939-08.05.1945 Štáb Stíhací eskadry 26
01.09.1939-03.02.1940 10. (noční) letka Stíhací eskadry 26
08.09.1939-25.03.1945 III. skupina Stíhací eskadry 26
14.05.1940-DD.06.1940 II. skupina Stíhací eskadry 2
26.09.1940-05.03.1941 Doplňovací letka Stíhací eskadry 26
05.03.1941-03.01.1942 Doplňovací skupina Stíhací eskadry 26
10.03.1942-17.02.1943 10. (stíhací-bombardovací) letka Stíhací eskadry 26
30.07.1942-15.11.1942 11. (výšková) letka Stíhací eskadry 26
25.02.1945-17.04.1945 IV. skupina Stíhací eskadry 26

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
01.05.1939-08.05.1945 Schlageter (Schlageter, Albert Leo)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-26-1939-1945-t333#503651Verze : 3
MOD
Jagdgeschwader 26 "Schlageter" (JG 26)
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-26-1939-1945-t333#1640Verze : 0
MOD
10. Staffel:


10. (Nacht)/JG26 byla zformována1.9.39 v Bonn-Hangelar, oddělením od 11.(N)/LG2.
18.2.40 přejmenována na 11./JG2 (jako část z IV.(N)/JG2).


10. (Jabo)/JG26 zformována 10.3.42 v St. Omer-Arques.
17.2.43 přejmenována na 10. (Jabo)/JG54.


Nová 10./JG26 byla zrofmována 1.5.43 v Vitry z částí II./JG26. přidělena II./JG26, 1.10.43 přejmenována na 8./JG26, a stala se oficiální součástí II. Gruppe.
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-26-1939-1945-t333#1654Verze : 2
MOD
11. Staffel:


Frormována 8.8.42 v Norrent-Fontes, jako Höh. Staffel.
4.12.42 zrušena , a absorbována do II./JG51.


Nová 11./JG26 (Endausbildungsstaffel) zformována 10.12.42 u Wewelghem.
Přidělena do III./JG26 a dne 1.10.43 oficiální součástí III. Gruppe.


Základny:


8.8.42 - 6.11.42 Norrent-Fontes Bf 109G
6.11.42 - 14.11.42 Bari Bf 109G
14.11.42 - 4.12.42 Tunis Bf 109G
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-26-1939-1945-t333#1656Verze : 0
MOD
Ergänzungsgruppe:


Erg.Staffel/JG26 zformována 26.9.40 v Reims-Betheny, z částí od JG26 a Ergänzungs-Jagdgruppe Merseburg.
5.3.41 rozšířena do Erg.Gruppe :


Stab Ergänzungsgruppe/JG26 nový
1. Einsatzstaffel/JG26 nová
2. Ausbildungsstaffel/JG26 ze Erg.Sta./JG26


Zrušena 27.1.42:


1. Einsatzstaffel/JG26 se stala 11./JG1
2. Ausbildungsstaffel/JG26 se stala 2./EJGr.West
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-26-1939-1945-t333#1658Verze : 1
MOD
Bf 109 E-4/N (W.Nr. 5819) z výzbroje stíhací eskadry JG 26, bitva o Británii, září 1940. Letoun pilotoval velitel eskadry Adolf Galland.






Linked from : https://forum.valka.cz/topic/postview/487293
URL : https://www.valka.cz/Stihaci-eskadra-26-1939-1945-t333#487295Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!