Main Menu
User Menu

1. pěší brigáda [1936-1939]

1st Infantry Brigade

     
Název:
Name:
1. pěší brigáda
Originální název:
Original Name:
1st Infantry Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.08.1936
Předchůdce:
Predecessor:
1. brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
11.10.1939
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.08.1936-11.10.1939 1. divize
Dislokace:
Deployed:
24.08.1936-DD.MM.1938 New York, ?
DD.MM.1938-11.10.1939 New York, Fort Wadsworth

Velitel:
Commander:
24.08.1936-09.01.1937 Williams, Albert S. (Colonel)
09.01.1937-31.10.1937 Miles, Perry L. (Brigadier General)
01.10.1937-21.11.1937 Truesdell, Karl (Colonel)
21.11.1937-09.12.1937 Brabson, Fay W. (Colonel)
09.12.1937-14.01.1938 Halstead, Lawrence (Brigadier General)
14.01.1938-14.03.1938 Truesdell, Karl (Colonel)
14.03.1938-15.06.1938 Brabson, Fay W. (Colonel)
15.06.1938-11.10.1939 Short, Walter C. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.08.1936-11.10.1939 16. pěší pluk
24.08.1936-11.10.1939 18. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.army.mil
URL : https://www.valka.cz/1-pesi-brigada-1936-1939-t193729#557709Verze : 4
MOD
1. pěší brigáda dorazila do New Yorku na palubě lodi USS Mobile 3. září 1919 po devíti měsících okupační služby v oblasti kolem německého Koblence. 10. září se ve městě zúčastnila slavnostní přehlídky a poté odjela do Washingtonu, kde se 17. září zúčastnila další přehlídky. Brigáda byla následně dislokována v marylandském Camp George G. Meade, kde prošla demobilizací na mírové stavy. Poté byla redislokována do kentuckého Camp Zachary Taylor, do něhož dorazila 4. října 1919. Nepobyla zde ale příliš dlouho, neboť v září 1920 byla přesunuta do newjerseyského Camp Dix a v září 1922 pak do newyorského Fort Wadsworth. Jí podřízené pluky byly dislokovány v oblasti města New York. Celá brigáda se zúčastnila slavnostní přehlídky 1. divize 3. října 1924. K 23. březnu 1925 byla 1. pěší brigáda přejmenována na 1. brigádu. K 10. říjnu 1931 bylo velitelství brigády přesunuto do Whitehall Street v New Yorku. Velitelská rota se současně přesunula do Fort Jay. Nevydržela zde ale příliš dlouho, neboť se 13. února 1934 přesunulůa do Whitehall Street, 31. srpna 1935 do Miller Field a 3. ledna 1938 zpátky do Fort Wadsworth. Ani velitelství brigády nezůstalo ve Whitehall Street moc dlouho. K 8. dubnu 1933 bylo přesunuto do Camp Dix, kde převzalo řízení Jižního okruhu Občanského sboru ochrany přírody při 2. sborové oblasti, který působil ve státech New Jersey a Delaware. Tuto funkci sice brigádní velitelství vykonávalo jen do 30. října 1934, avšak v Camp Dix zůstalo až do 29. srpna 1935, kdy se vrátilo do Whitehall Street. K 24. srpnu 1936 byla 1. brigáda přejmenována zpět na 1. pěší brigádu. Brigádní velitelství bylo 21. dubna 1938 přesunuto opět do Fort Wadsworth. Každý květen prodělaly jednotky brigády pěší přesun ze svých posádek do Camp Dix, aby zde poskytly pomoc při organizaci letních táborů pro Občanský vojenský výcvikový tábor, pro Výcvikový sbor záložních důstojníků a pro pěší součásti 77. divize a 78. divize, což byly záložní divize z New Yorku a New Jersey. Jednotky brigády současně na konci léta prodělaly střelecký a taktický výcvik, načež na začátku podzimu odpochodovaly zpátky do svých posádek. V rámci přechodu 1. divize na trojkové uspořádání byla 1. pěší brigáda 11. října 1939 zrušena a jí podřízené pluky přešly do přímé podřízenosti 1. divize. Personál brigádního velitelství byl v rámci této triangularizace divize přesunut na pěchotní sekci velitelství 1. divize, k velitelské a vojensko-policejní rotě 1. divize a k 18. pěšímu pluku.



Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
Stanton, Shelby L.: World War II Order of Battle: An Encyclopedic Reference to U.S. Army Ground Forces from Battalion through Division, 1939-1946
URL : https://www.valka.cz/1-pesi-brigada-1936-1939-t193729#569604Verze : 5
MOD