Main Menu
User Menu

77. divize [1921-1942]

77th Division

     
Název:
Name:
77. divize
Originální název:
Original Name:
77th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.08.1942
Nástupce:
Successor:
77. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
06.05.1922-DD.01.1929 Vanderbilt, Cornelius (Brigadier General)
DD.01.1929-13.11.1929 Pierce, Palmer E. (Brigadier General)
13.11.1929-18.01.1935 Vanderbilt, Cornelius (Brigadier General)
DD.03.1935-20.01.1936 Cole, William E. (Major General)
11.01.1937-11.10.1937 Miles, Perry L. (Brigadier General)
11.10.1937-DD.07.1941 Austin, James E. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.07.1921-01.07.1923 Bradley, John J. (Colonel)
01.10.1923-19.04.1928 Traub, Peter E. (Colonel)
19.04.1928-08.06.1928 Dean, James T. (Colonel)
08.06.1928-29.09.1933 Scales, Wallace B. (Colonel)
02.10.1933-07.04.1937 Babcock, Conrad S. (Colonel)
07.04.1937-07.12.1937 Russell, George M. (Colonel)
07.12.1937-07.02.1939 Selton, Hugo D. (Colonel)
08.02.1939-06.06.1940 Lentz, Bernard (Colonel)
06.06.1940-DD.09.1940 Supplee, H. Clay M. (Colonel)
DD.09.1940-30.01.1942 Selton, Hugo D. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 153. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 154. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 153. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 154. brigáda
24.08.1936-20.02.1942 153. pěší brigáda
24.08.1936-20.02.1942 154. pěší brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/77-divize-1921-1942-t193696#557661Verze : 11
MOD