Main Menu
User Menu

1. brigáda [1925-1936]

1st Brigade

     
Název:
Name:
1. brigáda
Originální název:
Original Name:
1st Brigade
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.03.1925
Předchůdce:
Predecessor:
1. pěší brigáda
Datum zániku:
Disbanded:
24.08.1936
Nástupce:
Successor:
1. pěší brigáda
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.03.1925-24.08.1936 1. divize
Dislokace:
Deployed:
23.03.1925-DD.MM.1931 New York, Fort Wadsworth
DD.MM.1931-DD.MM.1933 New York, ?
DD.MM.1933-DD.MM.1935 New Hanover, Camp Dix
DD.MM.1935-24.08.1936 New York, ?

Velitel:
Commander:
23.03.1925-27.03.1925 Graves, William S. (Brigadier General)
27.03.1925-17.12.1925 Brown, Preston (Brigadier General)
17.12.1925-20.05.1926 Bradley, John J. (Colonel)
20.05.1926-20.10.1927 Drum, Hugh A. (Brigadier General)
20.10.1927-01.12.1927 Croft, Edward (Colonel)
01.12.1927-03.02.1928 Humphrey, Charles F. Jr. (Colonel)
03.02.1928-17.01.1931 Rosenbaum, Otho B. (Brigadier General)
17.01.1931-05.05.1931 McCammon, William F. (Colonel)
05.05.1931-11.08.1934 Laubach, Howard L. (Brigadier General)
11.08.1934-14.08.1934 Wiley, Noble J. (Colonel)
14.08.1934-26.04.1935 DeWitt, John L. (Brigadier General)
26.04.1935-18.08.1935 Williams, Albert S. (Colonel)
18.08.1935-27.03.1936 Ford, Stanley H. (Brigadier General)
28.03.1936-24.08.1936 Williams, Albert S. (Colonel)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
23.03.1925-24.08.1936 16. pěší pluk
23.03.1925-24.08.1936 18. pěší pluk

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.history.army.mil
URL : https://www.valka.cz/1-brigada-1925-1936-t193728#557708Verze : 6
MOD