Main Menu
User Menu

New York

New York

     
Název:
Name:
New York
Originální název:
Original Name:
The City of New York
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
New York
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
40°43'08.96"N 73°59'34.50"W
Místní části:
Local Municipalities:
The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island
První písemná zmínka:
First Written Reference:
1625
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Socha Svobody
wall Street
Empire State Building
Muzea:
Museums:
-
Osobnosti:
Personalities:
Morris, Staats Long
* 27.08.1728 
Auchmuty, Samuel
* 22.06.1758 
Robinson, Frederick Philipse
* DD.09.1763 
Patterson, Daniel Todd
* 06.03.1786 
Brewerton, Henry
* 25.09.1801 
Stockton, Thomas Baylis Whitmarsh
* 18.06.1805 
Bowen, James
* 25.02.1808 
Cullum, George Washington
* 25.02.1809 
King, Rufus
* 26.01.1814 
- Rochefontaine, Stephen
† 30.01.1814
McKinstry, Justus
* 06.07.1814 
Kearny, Philip
* 02.06.1815 
Ricketts, James Brewerton
* 21.06.1817 
Barry, William Farquhar
* 18.08.1818 
De Russy, Gustavus Adolphus
* 03.11.1818 
Sickles, Daniel Edgar
* 20.10.1819 
Devin, Thomas Casimer
* 10.12.1822 
Gardner, Franklin
* 29.01.1823 
Hardie, James Allen
* 05.05.1823 
Ward, John Henry Hobart
* 17.06.1823 
Potter, Edward Elmer
* 21.06.1823 
Graham, Charles Kinnaird
* 03.06.1824 
Ellis, Augustus van Horne
* 01.05.1827 
Willard, George Lamb
* 15.08.1827 
Love, George Maltby
* 01.01.1831 
James, Monroe
† 04.07.1831
Phelps, Walter
* 15.10.1832 
Townsend, Edwin Franklin
* 14.07.1833 
Webb, Alexander Stewart
* 15.02.1835 
Woodford, Stewart Lyndon
* 03.09.1835 
Merritt, Wesley
* 16.06.1836 
Egan, Thomas Wilberforce
* DD.MM.1836 
Mcnulta, John
* 09.11.1837 
Coster, Charles
* DD.MM.1837 
Kitching, John Howard
* 16.07.1838 
Tremain, Henry Edwin
* 14.11.1840 
Hall, Norman Jonathan
* DD.MM.1842 
Mills, Albert Leopold
* 07.05.1854 
Barrundia y Cepeda, José Francisco
† 04.08.1854
Barry, Thomas Henry
* 13.10.1855 
Roosevelt, Theodore
* 27.10.1858 
- Blatchford, Richard Milford
* 17.08.1859 
Ridgway, Thomas
* 18.08.1861 
Babbitt, Edwin Burr
* 26.07.1862 
Willard, George Lamb
† 02.07.1863
Strong, George Crockett
† 30.07.1863
Traub, Peter Edward
* 15.10.1864 
Gracie, Archibald
* 01.12.1864 
Doblado Partida, Manuel
† 19.06.1865
Stimson, Henry Lewis
* 21.09.1867 
- Cusack, Joseph E.
* 13.01.1868 
Cobb, Howell
† 09.10.1868
von Gilsa, Leopold
† 01.03.1870
McCleery, James
† 05.11.1871
- Connell, William Murray
* 13.11.1871 
Cocheu, Frank Sherwood
* 22.11.1871 
Langdon, Russell Creamer
* 20.01.1872 
- Anderson, Alvord Van Patten
* 10.04.1872 
Debevoise, Charles I.
* 17.12.1872 
- Sturtevant, Girard
* 14.01.1873 
- Roach, Leon L.
* 21.01.1874 
O'Ryan, John Francis
* 21.08.1874 
- Boniface, John J.
* 24.11.1874 
Harvey, Charles Godfrey
* 10.11.1875 
- Hughes, John Hendricken
* 04.02.1876 
Borden, Howard Seymour
* 27.04.1876 
Heintzelman, Stuart
* 19.11.1876 
- Lanza, Conrad Hammond
* 15.02.1878 
- Major, Duncan Kennedy
* 02.04.1878 
Devin, Thomas Casimer
† 04.04.1878
Dix, John Adams
† 21.04.1879
- Joyce, Kenyon Ashe
* 03.11.1879 
- Howlett, James Redmond
* DD.MM.1879 
DeLamater, Walter Allen
* 18.04.1880 
- Kingman, Ralph Willcox
* 09.07.1880 
Casey, Silas
† 22.01.1882
Deas, Zachariah Cantey
† 06.03.1882
- Robertson, Ralph Kenyon
* 24.04.1882 
- Crystal, Thomas Leslie
* 27.10.1882 
Arnold, Richard
† 08.11.1882
Tyler, Daniel
† 30.11.1882
Chittenden, Gerald
* 26.12.1882 
Morgan, Edwin Denison
† 14.02.1883
Hoyle, Rene Edward DeRussy
* 16.09.1883 
Opdycke, Samuel Emerson
† 25.04.1884
Lovell, Mansfield
† 01.06.1884
Benham, Henry Washington
† 01.07.1884
Mott, Gershom
† 29.11.1884
- Teall, Edward H.
* 22.06.1885 
Arthur, Chester Alan
† 18.11.1886
Loring, William Wing
† 30.12.1886
Stone, Charles Pomeroy
† 24.01.1887
Egan, Thomas Wilberforce
† 24.02.1887
Ripley, Roswell Sabine
† 26.03.1887
- Roosevelt, George Emlen
* 13.10.1887 
Smith, Thomas Kilby
† 14.12.1887
Gillmore, Quincy Adams
† 11.04.1888
Birge, Henry Warner
† 01.06.1888
Coster, Charles
† 23.12.1888
Lerdo de Tejada y Corral, Sebastian
† 21.04.1889
Potter, Edward Elmer
† 01.06.1889
Conroy, James Gardiner
* 01.08.1889 
- Anderson, Alexander Edward
* 23.11.1889 
Vogdes, Israel
† 07.12.1889
Fisk, Clinton Bowen
† 09.07.1890
Stockton, Thomas Baylis Whitmarsh
† 12.09.1890
Duryée, Abram
† 27.09.1890
Sherman, William Tecumseh
† 14.02.1891
Johnston, Joseph Eggleston
† 21.03.1891
Barnum, Henry Alanson
† 29.01.1892
Cullum, George Washington
† 28.02.1892
Sweeny, Thomas William
† 10.04.1892
Wells, William
† 29.04.1892
Bryant, Carleton
* 29.11.1892 
Brannan, John Milton
† 16.12.1892
Ingalls, Rufus
† 15.01.1893
Lauer, Walter Ernst
* 20.06.1893 
Vanderbilt, Cornelius
* 05.09.1893 
Draper, William Henry
* 10.08.1894 
Williamson, Raymond E. S.
* 01.09.1894 
Scammon, Eliakim Parker
† 07.12.1894
- McMahon, William Claude
* 10.01.1895 
Keating, Frank Augustus
* 02.02.1895 
Newton, John
† 01.05.1895
Jordan, Thomas
† 27.11.1895
Barlow, Francis Channing
† 11.01.1896
Ewing, Thomas
† 21.01.1896
Smith, Gustavus Woodson
† 24.06.1896
Young, Pierce Manning Butler
† 06.07.1896
Warner, James Meech
† 16.03.1897
Dockery, Thomas Pleasant
† 27.02.1898
Busteed, Richard
† 14.09.1898
Henry, Guy Vernor
† 27.10.1899
Ferrero, Edward
† 11.12.1899
Hatch, John Porter
† 12.04.1901
Herron, Francis Jay
† 08.01.1902
Whipple, William Denison
† 01.04.1902
Sigel, Franz
† 21.08.1902
Swayne, Wager
† 18.12.1902
Shapley, Alan
* 09.02.1903 
Hamilton, Schuyler
† 18.03.1903
Whitney, William Collins
† 02.02.1904
Oppenheimer, Julius Robert
* 22.04.1904 
Farrand, Edward Gilbert
* 17.03.1905 
Power, Thomas Sarsfield
* 18.06.1905 
Collins, James Francis
* 02.09.1905 
Wheeler, Joseph
† 25.01.1906
Frazer, John Wesley
† 16.03.1906
McMahon, Martin Thomas
† 21.04.1906
O'Donnell, Emmett E.
* 15.09.1906 
Ketcham, John Henry
† 04.11.1906
Anderson ml., George Whelan
* 15.12.1906 
Gavin, James Maurice
* 22.03.1907 
Carns, Edwin Hugh John
* 22.05.1907 
Mindil, George Washington
† 20.07.1907
Raff, Edson Duncan
* 15.11.1907 
Lee, Albert Lindley
† 13.12.1907
Roosevelt, James
* 23.12.1907 
Gibb, Frederick William
* 24.07.1908 
Truesdell, Karl Jr
* DD.MM.1908 
Zeman, Ján
* 22.06.1909 
- Berry, John A.
* DD.MM.1909 
Dodge, Charles Cleveland
† 04.11.1910
Webb, Alexander Stewart
† 12.02.1911
Zuckert, Eugene Martin
* 09.11.1911 
Shaler, Alexander
† 28.12.1911
Hayes, Joseph
† 19.09.1912
Straight, Whitney Willard
* 06.11.1912 
Stahel, Julius
† 04.12.1912
Nazzaro, Joseph James
* 21.03.1913 
Sickles, Daniel Edgar
† 03.05.1914
Logan, Thomas Muldrup
† 11.08.1914
Duke, Basil Wilson
† 16.09.1916
Resor, Stanley Rogers
* 05.12.1917 
McCook, Anson George
† 30.12.1917
Nixon III, Lewis
* 30.09.1918 
Zary, Henry Paul Michael
* 23.11.1918 
Bell, James Franklin
† 08.01.1919
Morton, Paul
† 19.02.1919
Pryor, Roger Atkinson
† 14.03.1919
Booker, Fletcher C.
* 05.07.1920 
Hawkins, Rush Christopher
† 25.10.1920
Porter, Horace
† 29.05.1921
Keefer, George Clinton
* 11.07.1921 
McAuliffe, Dennis Philip
* 08.04.1922 
McDonough, Joseph C.
* 30.09.1924 
Greenway, John Campbell
† 19.01.1926
Thompson, Richard Horner
* 24.09.1926 
Brown, Harold
* 19.09.1927 
Schlesinger, James Rodney
* 15.02.1929 
Rosenblum, Donald Edward
* 03.06.1929 
Rourke, Russell A.
* 30.12.1930 
Alexander, Clifford Leopold
* 21.09.1933 
- Hildreth, Henry S.
† DD.09.1933
Reed, Thomas Care
* 01.03.1934 
Donaldson, Thomas Quinton
† 28.09.1934
Mitchell, William L.
† 19.02.1936
Weigel, William
† 04.03.1936
- Cronin, Marcus Daniel
† 12.08.1936
Root, Elihu
† 07.02.1937
Powell, Colin Luther
* 05.04.1937 
- Teall, Edward H.
† 09.09.1937
- Connell, William Murray
† 25.07.1938
- Howlett, James Redmond
† 09.10.1939
Roche, James Gerard
* 16.12.1939 
Fokker, Anton Herman Gerard
† 23.12.1939
Pierce, Palmer Eddy
† 17.01.1940
Alexander, Robert
† 20.08.1941
Bullard, Robert Lee
† 11.09.1941
Tilelli, John Harold
* 02.10.1941 
Kross, Walter
* 03.10.1942 
Compton, Lewis
† 24.10.1942
Keane, John M.
* 01.02.1943 
- Vermeule, Cornelius Clarkson
† 07.08.1943
Danzig, Richard Jeffrey
* 08.09.1944 
Pace, Peter
* 05.11.1945 
Netanjahu, Jonatan
* 13.03.1946 
McDonough, James Richard
* 14.03.1946 
- Madden, John Fitz
† 19.05.1946
Trump, Donald John
* 14.06.1946 
Grange, David L.
* 29.12.1947 
Winter, Donald Charles
* 15.06.1948 
Drum, Hugh Aloysius
† 03.10.1951
Vidmer, George
† 25.11.1952
Mayville, William C.
* 05.04.1955 
Towers, John Henry
† 30.04.1955
Montelongo, Michael
* 20.08.1955 
Adler, Julius Ochs
† 03.10.1955
Nolan, Dennis
† 24.02.1956
MacFarland, Sean Barry
* 12.02.1959 
Tovo, Kenneth Ernest
* 21.03.1961 
Bullard, Eugene Jacques
† 12.10.1961
Langdon, Russell Creamer
† 03.11.1963
Hoover, Herbert Clark
† 20.10.1964
Janouch, Svatopluk
† 12.04.1966
Ryther, Dwight Warren
* 24.05.1969 
Studlar, Jan
† 17.07.1969
Edison, Charles
† 31.07.1969
Bednář, Josef
† 17.05.1971
Herrick, Harold Allen
† 21.02.1977
Finletter, Thomas Knight
† 24.04.1980
Bradley, Omar Nelson
† 08.04.1981
Holbrook, Willard Ames
† 01.07.1986
Anderson, Robert Bernerd
† 14.08.1989
- Šimáček, Rudolf
† 06.06.1992
Urbanowicz, Witold
† 17.08.1996
Bartoš, Antonín
† 15.12.1998
Vance, Cyrus Roberts
† 12.01.2002
Knorr, Miloš
† 04.07.2008
Anderson, Joseph
* DD.MM.RRRR 
Frank, Patrick D.
* DD.MM.RRRR 
Olson, Eric Thorne
* DD.MM.RRRR 
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
24.12.1754-DD.MM.1755
51. pěší pluk
51st Regiment of Foot
DD.MM.1756-DD.MM.1756
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
DD.MM.1756-DD.MM.1756
2./42. pěšího pluku
2nd /42nd Regiment of Foot
DD.MM.1756-DD.MM.1756
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
DD.MM.1756-DD.MM.1756
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
DD.MM.1757-DD.05.1758
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
DD.MM.1758-DD.MM.1758
78. (horalský) pěší pluk
78th (Highland) Regiment of Foot
14.04.1759-DD.05.1759
78. (horalský) pěší pluk
78th (Highland) Regiment of Foot
DD.05.1759-DD.05.1759
78. (horalský) pěší pluk
78th (Highland) Regiment of Foot
DD.MM.1760-DD.MM.1761
77. pěší pluk (Montgomeryho horalů)
77th Regiment of Foot (Montgomery\'s Highlanders)
DD.MM.1761-DD.MM.1761
22. pěší pluk
22nd Regiment of Foot
DD.10.1762-DD.08.1762
77. pěší pluk (Montgomeryho horalů)
77th Regiment of Foot (Montgomery\'s Highlanders)
DD.MM.1762-DD.MM.1763
1./27. pěšího pluku
1st/27th Regiment of Foot
DD.MM.1762-DD.MM.1762
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
DD.MM.1762-DD.MM.1763
27. pěší pluk
27th Regiment of Foot
DD.MM.1762-DD.MM.1762
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
DD.MM.1767-DD.MM.1767
1. prapor 16. pěšího pluku
1st Battalion of the 16th Regiment of Foot
DD.MM.176R-DD.MM.1767
1. prapor 60. (Královského Amerického) pěšího pluku
1st Battalion of the 60th (Royal American) Regiment of Foot
DD.MM.176R-DD.MM.1767
60. (Královský Americký) pěší pluk
60th (Royal American) Regiment of Foot
12.06.1775-13.11.1776
1. prapor Královského horalského pluku vystěhovalců
1st Battalion of the The Royal Highland Emigrants
12.06.1775-13.11.1776
Královští horalští vystěhovalci
The Royal Highland Emigrants
27.06.1776-DD.06.1776
40. pěší pluk
40th Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.07.1776-DD.MM.1776
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
2. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
2nd Battalion of the71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.07.1776-DD.MM.1776
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
50. pěší pluk
50th Regiment of Foot
DD.07.1776-DD.MM.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
27.08.1776-DD.11.1776
1./33. pěšího pluku
1st/33rd Regiment of Foot
27.08.1776-DD.10.1776
1./35. pěšího pluku
1st/35th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.09.1779
1./37. pěšího pluku
1st/37th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.08.1776
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
27.08.1776-DD.11.1776
33. pěší pluk
33rd Regiment of Foot
27.08.1776-DD.10.1776
35. pěší pluk
35th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.09.1779
37. pěší pluk
37th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.08.1776
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
27.08.1776-DD.08.1776
45. pěší pluk
45th Regiment of Foot
27.08.1776-DD.08.1776
46. pěší pluk
46th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
1. prapor 49. pěšího pluku
1st Battalion of the 49th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
1. prapor 63. pěšího pluku
1st Battalion of the 63rd Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.08.1776-DD.08.1776
44. pěší pluk
44th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
49. pěší pluk
49th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
54. pěší pluk
54th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
55. pěší pluk
55th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
57. pěší pluk
57th Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.11.1776
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
DD.08.1776-DD.08.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
16.09.1776-DD.09.1776
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
16.09.1776-DD.09.1776
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
DD.09.1776-DD.MM.1776
16. (neboli královnin) (lehký) dragounský pluk
16th (or The Queen\'s) Regiment of (Light) Dragoons
28.10.1776-DD.10.1776
1. prapor 49. pěšího pluku
1st Battalion of the 49th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
1. prapor 49. pěšího pluku
1st Battalion of the 49th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
1./35. pěšího pluku
1st/35th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
35. pěší pluk
35th Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
16.11.1776-DD.11.1776
46. pěší pluk
46th Regiment of Foot
DD.11.1776-DD.11.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.11.1776-DD.11.1776
40. pěší pluk
40th Regiment of Foot
DD.11.1776-DD.11.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.MM.1776-DD.MM.1776
1. prapor 64. pěšího pluku
1st Battalion of 64th Regiment of Foot
DD.MM.1776-DD.MM.1776
1. prapor 71. pěšího (horalskýho) pluku (Fraserůvho)
1st Battallion of the 71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.MM.1776-DD.MM.1776
57. pěší pluk
57th Regiment of Foot
DD.MM.1776-DD.MM.1776
64. pěší pluk
64th Regiment of Foot
DD.MM.1776-DD.MM.1776
71. pěší (horalský) pluk (Fraserův)
71st Regiment of (Highland) Foot (Fraser\'s)
DD.05.1777-DD.MM.1777
1. prapor 63. pěšího pluku
1st Battalion of the 63rd Regiment of Foot
DD.05.1777-DD.MM.1777
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
DD.09.1777-DD.10.1777
26. pěší pluk
26th Regiment of Foot
DD.10.1777-DD.12.1779
26. pěší pluk
26th Regiment of Foot
DD.06.1778-DD.MM.1779
1. prapor 64. pěšího pluku
1st Battalion of 64th Regiment of Foot
DD.10.1778-DD.05.1779
Irští dobrovolníci
Volunteers of Ireland
DD.MM.1778-DD.MM.1779
1. prapor 63. pěšího pluku
1st Battalion of the 63rd Regiment of Foot
DD.MM.1778-DD.11.1778
46. pěší pluk
46th Regiment of Foot
DD.MM.1778-DD.08.1778
52. pěší pluk
52nd Regiment of Foot
DD.MM.1778-DD.MM.1779
63. pěší pluk
63rd Regiment of Foot
02.05.1779-11.05.1779
2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
DD.06.1779-DD.09.1799
1. prapor 70. (Glasgowského dolnozemského) pěšího pluku
1st Battalion of the 70th (Glasgow Lowland) Regiment of Foot
DD.06.1779-DD.09.1799
70. (Glasgowský dolnozemský) pěší pluk
70th (Glasgow Lowland) Regiment of Foot
DD.08.1779-DD.02.1781
76. pěší pluk (McDonnelovi horalé)
76th Regiment of Foot (McDonnell\'s Highlanders)
DD.08.1779-DD.02.1781
80. pěší pluk (Královští Edinburghští dobrovolníci)
80th Regiment of Foot (Royal Edinburgh Volunteers)
DD.MM.1779-DD.MM.1779
1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé)
1st Battalion of the 74th Regiment of Foot (Argyleshire Highlanders)
DD.MM.1779-31.08.1782
22. pěší pluk
22nd Regiment of Foot
DD.MM.1779-DD.MM.1779
54. pěší pluk
54th Regiment of Foot
15.01.1780-16.01.1780
2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
DD.MM.1780-DD.MM.1781
1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé)
1st Battalion of the 74th Regiment of Foot (Argyleshire Highlanders)
DD.MM.1780-DD.MM.1783
1./42. pěšího pluku
1st/42nd Regiment of Foot
DD.MM.1780-DD.MM.1783
42. pěší pluk
42nd Regiment of Foot
DD.06.1781-DD.MM.1781
40. pěší pluk
40th Regiment of Foot
DD.09.1781-DD.MM.1781
1. prapor 69. pěšího pluku
1st Battalion of the 69th Regiment of Foot
DD.09.1781-DD.MM.1781
69. pěší pluk
69th Regiment of Foot
DD.10.1781-DD.MM.1781
2. americký pluk (Irští dobrovolníci)
2nd American Regiment (Volunteers of Ireland)
DD.MM.1781-DD.04.1781
43. pěší pluk
43rd Regiment of Foot
DD.04.1782-DD.MM.1783
2. prapor 84. pěšího pluku (Královští horalští vystěhovalci)
2nd Battalion of the 84th Regiment of Foot (Royal Highland Emigrants)
DD.04.1782-DD.10.1783
82. peší pluk
82nd Regiment of Foot
31.08.1782-DD.MM.1783
22. pěší pluk
22nd Regiment of Foot
25.12.1782-DD.MM.1782
105. pěší pluk
105th Regiment of Foot
DD.MM.1783-DD.MM.1783
1. prapor 57. (Západní Middlesex) pěšího pluku
1st Battalion of the 57th (the West Middlesex) Regiment of Foot
DD.MM.1783-DD.MM.1783
57. (Západní Middlesex) pěší pluk
57th (the West Middlesex) Regiment of Foot
DD.MM.1783-DD.MM.1783
83. pěší pluk (Královští Glasgowští dobrovolníci)
83rd Regiment of Foot (Royal Glasgow Voluntiers)
DD.MM.178R-DD.MM.1783
1./38. pěšího pluku
1st/38th Regiment of Foot
DD.MM.178R-DD.MM.1783
38. pěší pluk
38th Regiment of Foot
DD.07.1812-DD.MM.RRRR
Rota kpt. Ichaboda B. Craneho
Capt. Ichabod B. Crane´s Company
28.05.1917-DD.MM.RRRR
Generální velitelství Amerických expedičních sil
General Headquarters, American Expeditionary Forces
08.06.1917-14.06.1917
1. expediční divize
1st Expeditionary Division
05.09.1919-DD.MM.RRRR
1. divize
1st Division
08.09.1919-13.09.1919
Generální velitelství Amerických expedičních sil
General Headquarters, American Expeditionary Forces
20.08.1920-DD.05.1941
2. sborová oblast
2nd Corps Area
30.08.1921-23.03.1925
153. pěší brigáda
153rd Infantry Brigade
DD.11.1921-23.03.1925
154. pěší brigáda
154th Infantry Brigade
23.12.1921-15.10.1940
27. divize
27th Division
25.01.1922-08.02.1942
302. spojovací prapor
302nd Signal Battalion
DD.01.1922-DD.MM.1941
61. jezdecká divize
61st Cavalry Division
23.02.1922-01.10.1933
XII. sbor
XII Corps
06.06.1922-DD.11.1939
1. divize
1st Division
10.06.1922-01.11.1939
16. pěší pluk
16th Infantry Regiment
27.06.1922-23.09.1940
87. pěší brigáda
87th Infantry Brigade
DD.06.1922-20.05.1930
303. tankový prapor (lehký)
303rd Tank Battalion (Light)
DD.06.1922-20.05.1930
6. tanková skupina
6th Tank Group
DD.MM.1922-23.03.1925
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
02.07.1923-15.08.1927
II. sbor
II Corps
28.08.1924-15.08.1927
1. armáda
1st Army
23.03.1925-DD.MM.1931
1. brigáda
1st Brigade
23.03.1925-24.08.1936
153. brigáda
153rd Brigade
23.03.1925-24.08.1936
154. brigáda
154th Brigade
26.01.1927-01.09.1940
93. pěší brigáda
93rd Infantry Brigade
10.01.1928-28.10.1939
18. pěší pluk
18th Infantry Regiment
20.05.1930-25.10.1932
306. tankový pluk (lehký)
306th Tank Regiment (Light)
DD.MM.1931-DD.MM.1933
1. brigáda
1st Brigade
DD.06.1932-24.08.1936
15. brigáda
15th Brigade
08.09.1932-19.10.1936
1. armáda
1st Army
01.10.1933-10.12.1940
II. sbor
II Corps
DD.MM.1934-DD.MM.1941
XII. sbor
XII Corps
DD.MM.1935-24.08.1936
1. brigáda
1st Brigade
24.08.1936-DD.MM.1938
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
24.08.1936-DD.06.1939
15. pěší brigáda
15th Infantry Brigade
24.08.1936-DD.MM.RRRR
153. pěší brigáda
153rd Infantry Brigade
24.08.1936-DD.MM.RRRR
154. pěší brigáda
154th Infantry Brigade
27.10.1938-05.10.1943
1. armáda
1st Army
DD.MM.1938-11.10.1939
1. pěší brigáda
1st Infantry Brigade
DD.05.1940-20.02.1941
16. pěší pluk
16th Infantry Regiment
05.07.1940-27.02.1941
18. pěší pluk
18th Infantry Regiment
DD.08.1940-DD.02.1941
1. divize
1st Division
08.04.1941-01.06.1941
Hlídková peruť 51
Patrol Squadron 51
02.06.1941-01.07.1941
Hlídková peruť 51
Patrol Squadron 51
01.07.1941-17.12.1941
Hlídková peruť 71
Patrol Squadron 71
15.08.1941-15.10.1941
Hlídková peruť 82
Patrol Squadron 82
08.02.1942-22.02.1943
302. spojovací operační prapor
302nd Signal Operation Battalion
18.08.1942-18.08.1942
1. skupina stíhačů tanků
1st Tank Destroyer Group
17.05.1943-01.10.1944
Bombardovací peruť 128
Bombing Squadron 128
24.08.1943-19.07.1945
Letecké křídlo floty 9
Fleet Air Wing 9
25.09.1943-04.10.1943
Hlídková peruť 203
Patrol Squadron 203
21.10.1943-21.10.1943
3. skupina stíhačů tanků
3rd Tank Destroyer Group
23.10.1943-25.01.1944
Bombardovací peruť 147
Bombing Squadron 147
29.12.1943-29.12.1943
2. skupina stíhačů tanků
2nd Tank Destroyer Group
DD.12.1943-DD.MM.RRRR
Bombardovací peruť 126
Bombing Squadron 126
02.01.1944-DD.MM.RRRR
5. skupina stíhačů tanků
5th Tank Destroyer Group
16.01.1944-01.10.1944
Hlídková peruť 73
Patrol Squadron 73
29.01.1944-29.01.1944
6. skupina stíhačů tanků
6th Tank Destroyer Group
09.02.1944-09.02.1944
7. skupina stíhačů tanků
7th Tank Destroyer Group
21.04.1944-21.04.1944
4. skupina stíhačů tanků
4th Tank Destroyer Group
03.05.1944-03.05.1944
9. skupina stíhačů tanků
9th Tank Destroyer Group
24.09.1944-24.09.1944
12. skupina stíhačů tanků
12th Tank Destroyer Group
01.10.1944-DD.01.1945
Hlídková bombardovací peruť 126
Patrol Bombing Squadron 126
01.10.1944-06.10.1944
Hlídková bombardovací peruť 128
Patrol Bombing Squadron 128
01.10.1944-30.05.1945
Hlídková bombardovací peruť 73
Patrol Bombing Squadron 73
01.11.1944-01.11.1944
16. skupina stíhačů tanků
16th Tank Destroyer Group
01.02.1945-25.05.1945
Hlídková bombardovací peruť 132
Patrol Bombing Squadron 132
28.04.1945-19.05.1945
Hlídková bombardovací peruť 143
Patrol Bombing Squadron 143
21.05.1945-27.06.1945
Hlídková bombardovací peruť 126
Patrol Bombing Squadron 126
24.11.1945-15.05.1946
Hlídková bombardovací peruť 111
Patrol Bombing Squadron 111
15.05.1946-23.05.1946
Hlídková peruť 111
Patrol Squadron 111
01.11.1946-30.12.1965
77. pěší divize
77th Infantry Division
26.12.1946-22.05.1946
Těžká hlídková peruť (pozemních letounů) 4
Heavy Patrol Squadron (Landplane) 4
DD.MM.1946-DD.MM.1966
1. armáda
1st Army
31.03.1947-01.12.1989
42. pěší divize
42nd Infantry Division
27.06.1949-09.05.1951
63. křídlo pro přepravu jednotek, střední
63rd Troop Carrier Wing, Medium
DD.09.1949-01.04.1951
Stíhací peruť 831
Fighter Squadron 831
01.03.1951-28.03.1951
106. bombardovací skupina (lehká)
106th Bombardment Group (Light)
18.05.1955-15.05.1958
436. křídlo pro přepravu jednotek, střední
436th Troop Carrier Wing, Medium
27.01.1968-30.05.1968
Záložní útočná peruť 831
Reserve Attack Squadron 831
DD.02.2019-DD.02.2019
31. těžká dělostřelecká brigáda (sbor pobřežního dělostřelectva)
31st Heavy Artillery Brigade (Coast Artillery Corps)
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
2. velitelství služeb
2nd Service Command
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
3. námořní okruh
3rd Naval District
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
6. spojovací prapor
6th Communication Battalion
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Atlantická vojenská divize
Military Division of the Atlantic
DD.MM.RRRR-DD.MM.1970
II. sbor
II Corps
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1806-DD.MM.1966
Loděnice Námořnictva Spojených států
DD.MM.1900-DD.MM.1905
Mack Brothers Co.
DD.12.1915-DD.MM.1916
L.W.F. Co.
DD.MM.1916-DD.MM.1924
L.W.F. Engineering Co.
18.06.1917-DD.MM.1919
Lewis and Vought Corp.
DD.MM.1917-DD.MM.1928
Loening Aeronautical Engineering Co.
DD.MM.1918-DD.MM.191R
Wright-Martin Aircraft Corp.
DD.MM.1919-DD.03.1922
Lewis and Vought Corp.
DD.03.1922-DD.MM.1930
Chance Vought Corp.
DD.MM.1924-DD.MM.1932
Brewster & Co., Aircraft Division
DD.MM.1926-03.10.1928
Sikorsky Manufacturing Corp.
DD.MM.1927-31.12.1927
Bellanca Aircraft Co. Of America
31.12.1927-DD.MM.1928
Bellanca Aircraft Corp.
03.10.1928-02.01.1929
Sikorsky Aviation Corp.
02.01.1929-DD.MM.1929
Sikorsky Aviation Division, United Aircraft and Transport Co.
DD.MM.1932-05.05.1946
Brewster Aeronautical Corp.
DD.MM.1985-DD.MM.RRRR
Kawasaki, a. s.
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/New_York_City
https://cs.wikipedia.org/wiki/New_York
www.nyc.gov
URL : https://www.valka.cz/New-York-t88952#390719Verze : 1
(Založeno během linkování)


Dislokace : DD.MM.177R-DD.MM.177R, DD.MM.1778-DD.MM.1778 35. osobní pěší pluk Prince Oranžského
Dislokace : DD.MM.1760-DD.MM.1761 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
Dislokace : DD.10.1762-DD.08.1762 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
Dislokace : 12.09.1762-DD.1M.1762 71. pěší pluk Montgomeryho horalů [1758-1763]
Dislokace: DD.MM.1767-DD.MM.1767 1. prapor 16. pěšího pluku
Dislokace: DD.09.1776-DD.MM.1776 16. Královnin lehký dragounský pluk
Dislokace: DD.MM.1778-DD.05.1779 Irský dobrovolníci
Dislokace: 02.05.1779-DD.12.1779 2. americký pluk Irských dobrovolníků
Narozen : 30.09.1918 Nixon, Lewis
Zemřel : 22.04.1994 Nixon, Richard Milhous
Zemřel : 04.08.1854 Barrundia, José Francisco
Dislokace : DD.MM.176R-DD.MM.1763 1. prapor 27. Inniskillingského pěšího pluku
Dislokace : DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 35. Pěší pluk Prince Oranžského [1751-1782]
Dislokace : DD.MM.1778-DD.MM.1778 35. Pěší pluk Prince Oranžského [1751-1782]
Dislokace : DD.MM.1779-DD.MM.1779, DD.MM.1780-DD.MM.1781 1. prapor 74. pěšího pluku (Argyleshireští horalé) - krídelné roty
Zemřel : 14.02.1891 Sherman, William Tecumseh
Zemřel : 21.04.1889 Lerdo de Tejada y Corral, Sebastian
Zemřel : 19.06.1865 Doblado, Manuel
Narozen : 22.04.1904 Oppenheimer, Julius Robert
Zemřel : 21.03.1891 Johnston, Joseph Eggleston
Zemřel : 09.10.1868 Cobb, Howell
Narozen : 29.01.1823 Gardner, Franklin
Zemřel : 06.07.1896 Young, Pierce Manning Butler
Zemřel : 25.01.1906 Wheeler, Joseph
Zemřel : 01.06.1884 Lovell, Mansfield
Zemřel : 30.12.1886 Loring, William Wing
Zemřel : 24.06.1896 Smith, Gustavus Woodson
Zemřel : 06.03.1882 Deas, Zachariah Cantey
Zemřel : 27.02.1898 Dockery, Thomas Pleasant
Zemřel : 16.09.1916 Duke, Basil Wilson
DD.07.1776-DD.MM.RRRR 1. prapor 50. pěšího pluku
URL : https://www.valka.cz/New-York-t88952#331319Verze : 0
MOD