Main Menu
User Menu

78. divize [1921-1942]

78th Division

     
Název:
Name:
78. divize
Originální název:
Original Name:
78th Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.06.1921
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1942
Nástupce:
Successor:
78. pěší divize
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
08.11.1929-10.01.1931 Rosenbaum, Otho B. (Brigadier General)
10.01.1931-06.05.1931 Holbrook, Lucius R. (Brigadier General)
06.05.1931-11.08.1934 Laubach, Howard L. (Brigadier General)
14.08.1934-26.04.1935 DeWitt, John L. (Brigadier General)
10.09.1935-27.03.1936 Ford, Stanley H. (Brigadier General)
11.01.1937-31.10.1937 Miles, Perry L. (Brigadier General)
31.10.1937-15.06.1938 Debevoise, Paul (Brigadier General)
15.06.1938-11.10.1939 Short, Walter C. (Brigadier General)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.08.1921-24.08.1921 Weigel, William (Brigadier General)
24.08.1921-01.11.1922 Morrow, William M. (Colonel)
02.11.1922-03.07.1923 Biscoe, Earl (Major)
03.07.1923-05.08.1924 Jenks, Isaac C. (Colonel)
05.08.1924-DD.05.1929 Shuttleworth, Edward A. (Colonel)
25.05.1929-31.05.1930 Langdon, Russell C. (Colonel)
21.06.1930-01.10.1935 Hall, Chalmers G. (Colonel)
28.12.1935-20.02.1940 Bubb, John P. (Colonel)
14.03.1940-DD.01.1942 Catts, Gordon R. (Colonel)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
24.06.1921-23.03.1925 155. pěší brigáda
24.06.1921-23.03.1925 156. pěší brigáda
23.03.1925-24.08.1936 155. brigáda
23.03.1925-24.08.1936 156. brigáda

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
Velitelé divize kromě Debevoise byli současně velitelé 1. brigády
Zdroje:
Sources:
Clay, Steve E.: U.S. Army Order of Battle 1919–1941. Volume 1. The Arms: Major Commands and Infantry Organizations. Combat Studies Institute Press, 2010
URL : https://www.valka.cz/78-divize-1921-1942-t193695#557660Verze : 8
MOD