Main Menu
User Menu

Tankové učiliště [1945-1957]

Tank Apprentice School

Tankové učilište

     
Název:
Name:
Tankové učiliště
Originální název:
Original Name:
Tankové učiliště
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1945
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
15.08.1957
Nástupce:
Successor:
Vojenské učiliště
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1945-15.08.1950 Školské oddělení
15.08.1950-15.08.1957 Školské oddělení
Dislokace:
Deployed:
15.08.1945-01.10.1947 Milovice, kasárny /
01.10.1947-15.08.1957 Vyškov, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.08.1945-DD.12.1946 Fusek, Alexander (Plukovník)
DD.12.1946-21.05.1949 Řežábek, František (Plukovník)
21.05.1949-01.03.1950 Gottwald, Konstantin (Plukovník)
01.03.1950-02.12.1950 Skopeček, Vratislav (Plukovník)
15.12.1950-DD.MM.1955 Ondík, Andrej (Plukovník)
DD.MM.1955-15.08.1957 Šimáček, Jaroslav (Plukovník)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.1952-15.08.1957 Tankové učiliště Klementa Gottwalda
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.unob.cz
URL : https://www.valka.cz/Tankove-uciliste-1945-1957-t179671#527570Verze : 0
MOD
Studium od
Studied from
Studium do
Studied to
Fotografie
Photo
Jméno
Name
Stát
Country
DD.MM.1953 DD.MM.1956 Dunčko, Jozef
DD.MM.1953 DD.MM.1956 Vacek, Miroslav
URL : https://www.valka.cz/Tankove-uciliste-1945-1957-t179671#561699Verze : 0
MOD