Main Menu
User Menu

Milovice, barákový tábor

Milovice, Military Barracks

     
Název:
Name:
Milovice, barákový tábor
Originální název:
Original Name:
Milovice, barákový tábor
Další názvy:
Other Names:
?
Obec:
Municipality:
Milovice
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
50°14'11.99"N 14°51'10.06"E
Vznik:
Established:
DD.MM.1905
Velitelé:
Commanders:

Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.03.1922-01.10.1928
Učiliště pro pěší vojsko
Infantry Troops School
07.07.1922-15.09.1925
Cvičná rota útočné vozby
Training Armoured Company
07.07.1922-15.09.1933
Náhradní rota praporu útočné vozby
Depot Company of the Armoured Battalion
07.07.1922-15.09.1933
Prapor útočné vozby
Armoured Battalion
15.09.1925-01.10.1930
Rota obrněných automobilů
Armoured Car Company
15.09.1925-01.10.1928
Rota pancéřových vlaků
Armoured Train Company
01.10.1925-15.09.1933
Eskadrona obrněných automobilů
Armoured Car Squadron
01.10.1928-24.09.1938
Instrukční prapor
Instruction Battalion
01.10.1928-24.09.1938
Pěchotní učiliště
Infantry Troops School
01.10.1928-25.09.1938
Rota obrněných vlaků
Armoured Train Company
01.10.1930-15.09.1933
Rota obrněných automobilů 1
1st Armoured Car Company
01.10.1930-15.09.1933
Rota obrněných automobilů 2
2nd Armoured Car Company
15.09.1933-01.10.1935
1. cvičná eskadrona obrněných automobilů
1st Armoured Car Training Squadron
15.09.1933-15.09.1935
1. rota /tančíků/ pluku útočné vozby
1st Company /Tankettes/ of the Armoured Regiment
15.09.1933-01.10.1935
2. cvičná eskadrona obrněných automobilů
2nd Armoured Car Training Squadron
15.09.1933-15.09.1935
2. rota /tančíků/ pluku útočné vozby
2nd Company /Tankettes/ of the Armoured Regiment
15.09.1933-15.09.1935
3. rota /lehkých tanků/ pluku útočné vozby
3rd Armoured Company /Light Tanks/
15.09.1933-15.09.1935
Náhradní rota pluku útočné vozby
Depot Company of the Armoured Regiment
15.09.1933-15.09.1935
Pluk útočné vozby
Armoured Regiment
15.09.1933-15.09.1935
Pomocná rota pluku útočné vozby
Auxilliary Company of the Armoured Regiment
15.09.1933-15.09.1935
Prapor tanků
Tank Battalion
15.09.1933-DD.10.1934
Výcviková korouhev obrněných automobilů
Armoured Car Training Guidon
15.09.1933-15.09.1935
Škola útočné vozby
School of Armoured Troops
15.09.1935-01.10.1937
Brigáda útočné vozby
Armoured Brigade
15.09.1935-17.09.1936
II. prapor /lehkých tanků pěchotních/ pluku útočné vozby 3
2nd Battalion /Light Infantry Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment
15.09.1935-17.09.1936
III. prapor /středních tanků/ pluku útočné vozby 3
3rd Battalion /Medium Tanks/ of the 3rd Armoured Regiment
15.09.1935-25.09.1938
Náhradní rota pluku útočné vozby 1
Depot Company of the 1st Armoured Regiment
15.09.1935-24.09.1938
Pluk útočné vozby 1
1st Armoured Regiment
15.09.1935-25.09.1938
Pomocná rota pluku útočné vozby 1
Auxilliary Company of the 1st Armoured Regiment
15.09.1935-17.09.1936
Rota útočné vozby 10/3 /středních tanků/
10th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
15.09.1935-17.09.1936
Rota útočné vozby 11/3 /středních tanků/
11th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
15.09.1935-01.10.1936
Rota útočné vozby 2/1 /lehkých tanků jezdeckých/
2nd Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
15.09.1935-01.10.1936
Rota útočné vozby 3/1 /lehkých tanků jezdeckých/
3rd Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
15.09.1935-01.10.1936
Rota útočné vozby 4/1 /lehkých tanků jezdeckých/
4th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
15.09.1935-01.10.1936
Rota útočné vozby 5/1 /lehkých tanků pěchotních/
5th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
15.09.1935-17.09.1936
Rota útočné vozby 6/3 /lehkých tanků pěchotních/
6th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
15.09.1935-17.09.1936
Rota útočné vozby 7/3 /lehkých tanků pěchotních/
7th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
15.09.1935-17.09.1936
Rota útočné vozby 8/3 /lehkých tanků-pěchotních/
8th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
15.09.1935-17.09.1936
Rota útočné vozby 9/3 /středních tanků/
9th Armoured Company of the 3rd Armoured Regiment /Medium Tanks/
15.09.1935-01.10.1937
Učiliště útočné vozby
Armoured School
01.12.1935-01.10.1936
I. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1 /lehkých tanků/
1st Battalion /Light Tanks/ of the 1st Armoured Regiment
26.09.1936-01.10.1936
Rota útočné vozby 1/1 /obrněných automobilů a tančíků/
1st Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Armoured Cars and Tankettes/
01.10.1936-24.09.1938
I. prapor /kombinovaný/ pluku útočné vozby 1
1st Battalion /Composite/ of the 1st Armoured Regiment
01.10.1936-01.10.1937
II. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
2nd Battalion /Light Tanks/ of the 1st Armoured Regiment
01.10.1936-24.09.1938
Náhradní prapor pluku útočné vozby 1
Replacement Battalion of the 1st Armoured Regiment
01.10.1936-25.09.1938
Rota útočné vozby 2/1 /obrněných automobilů a tančíků/
2nd Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Armoured Cars and Tankettes/
01.10.1936-15.09.1938
Rota útočné vozby 3/1 /obrněných automobilů a tančíků/
3rd Aemoured Company of the 1st Armoured Regiment /Armoured Cars and Tankettes/
01.10.1936-15.09.1938
Rota útočné vozby 4/1 /lehkých tanků jezdeckých/
4th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
01.10.1936-15.09.1938
Rota útočné vozby 5/1 /lehkých tanků jezdeckých/
5th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
01.10.1936-15.09.1938
Rota útočné vozby 6/1 /lehkých tanků jezdeckých/
6th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
01.10.1936-01.10.1937
Rota útočné vozby 7/1 /lehkých tanků pěchotních/
7th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
01.10.1937-15.09.1938
II. prapor /lehkých tanků jezdeckých/ pluku útočné vozby 1
2nd Battalion /Light Cavalry Tanks/ of the 1st Armoured Regiment
01.10.1937-24.09.1938
III. prapor /lehkých tanků/ pluku útočné vozby 1
3rd Battalion /Light Tanks of the 1st Armoured Regiment/
01.10.1937-02.11.1937
IV. prapor /kanonový motorisovaný/ pluku útočné vozby 1
4th Battalion /Motorised Guns/ of the 1st Armoured Regiment
01.10.1937-02.11.1937
Rota útočné vozby 10/1 /kanonová motorisovaná/
10th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
01.10.1937-02.11.1937
Rota útočné vozby 11/1 /kanonová motorisovaná/
11th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
01.10.1937-02.11.1937
Rota útočné vozby 12/1 /kanonová motorisovaná/
12th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
01.10.1937-02.11.1937
Rota útočné vozby 13/1 /kanonová-motorisovaná/
13th Company of the 1st Armoured Regiment /Motorised Guns/
01.10.1937-15.09.1938
Rota útočné vozby 7/1 /lehkých tanků jezdeckých/
7th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
01.10.1937-15.09.1938
Rota útočné vozby 8/1 /lehkých tanků jezdeckých/
8th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Cavalry Tanks/
01.10.1937-15.09.1938
Rota útočné vozby 9/1 /lehkých tanků pěchotních/
9th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Infantry Tanks/
15.09.1938-25.09.1938
Rota útočné vozby 3/1 /lehkých tanků/
3rd Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
15.09.1938-25.09.1938
Rota útočné vozby 4/1 /lehkých tanků/
4th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
15.09.1938-25.09.1938
Rota útočné vozby 5/1 /lehkých tanků/
5th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
15.09.1938-25.09.1938
Rota útočné vozby 6/1 /lehkých tanků/
6th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
15.09.1938-25.09.1938
Rota útočné vozby 7/1 /lehkých tanků/
7th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
15.09.1938-25.09.1938
Rota útočné vozby 8/1 /lehkých tanků/
8th Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
18.09.1938-25.09.1938
Rota útočné vozby 1/1 /motocyklistů/
1st Armoured Company of the 1st Armoured Regiment /Motorcycles/
25.09.1938-10.10.1938
Rota lehkých tanků 81
81st Light Tanks Company
25.09.1938-10.10.1938
Rota lehkých tanků 84
84th Light Tanks Company
23.10.1938-03.11.1938
Prapor útočné vozby IV/1 /kanonový motorisovaný/
4th Armoured Battalion of the 1st Armoured Regiment /Gun Motorised/
24.10.1938-31.05.1939
Náhradní prapor pluku útočné vozby 1
Depot Battalion of the 1st Armoured Regiment
24.10.1938-31.07.1939
Pluk útočné vozby 1
1st Armoured Regiment
25.10.1938-31.03.1939
Prapor útočné vozby I/1 /smíšený/
1st Armoured Battalion of the 1st Armoured Regiment /Composite/
25.10.1938-31.03.1939
Prapor útočné vozby II/1 /lehkých tanků/
2nd Armoured Battalion of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
25.10.1938-31.03.1939
Prapor útočné vozby III/1 /lehkých tanků/
3rd Armoured Battalion of the 1st Armoured Regiment /Light Tanks/
01.06.1945-01.10.1945
2. protitanková brigáda
2nd Anti-Tank Brigade
15.08.1945-01.10.1947
Tankové učiliště
Tank Apprentice School
15.09.1945-01.10.1947
11. tanková brigáda
11st Tank Brigade
22.09.1945-DD.MM.1950
Pěchotní učiliště
Infantry Apprentice School
01.02.1946-01.10.1947
Instrukční prapor
Instruction Battalion
01.10.1947-DD.MM.1950
Dělostřelecký oddíl 254
254th Artillery Division
01.10.1947-01.10.1949
Pěší prapor 60 (motorizovaný instrukční)
60th Infantry Battalion (motorised instruction)
15.09.1948-15.04.1949
Tankový prapor IV/23
4th Tank Battalion
01.10.1948-01.11.1950
23. tanková brigáda
23rd Tank Brigade
15.04.1949-10.08.1949
Tankový pluk 1
1st Tank Regiment
01.10.1949-01.12.1950
Pěší pluk 60 (motorizovaný instrukční)
60th Infantry Regiment (motorised instruction)
01.11.1950-15.12.1950
Dělostřelecká baterie 13
Artillery Battery of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Kulometná rota 5/13
5th Machine Gun Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Motorisovaná brigáda
Motorised Brigade
01.11.1950-15.12.1950
Náhradní rota 13
Replacement Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Pěší pluk 13 /motorisovaný/
13th Infantry Regiment /Motorised/
01.11.1950-15.12.1950
Pěší rota 1/13
1st Infantry Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Pěší rota 2/13
2nd Infantry Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Pěší rota 3/13
3rd Infantry Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Rota těžkých zbraní 6/13
6th Heavy Weapons Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Samopalná rota 4/13
4th Submachine Gun Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Tankový sbor
Tank Corps
01.11.1950-15.12.1950
Velitelská rota 13
Command Company of the 13th Infantry Battalion
01.11.1950-15.12.1950
Velitelství dělostřelectva tankového sboru
Tank Corps Artillery Command
DD.MM.1963-DD.MM.1964
13. samostatný dělostřelecký oddíl
13th Separate Artillery Division
DD.08.1968-16.10.1968
38. armáda
38th Army
24.10.1968-27.06.1991
Střední skupina vojsk
Central Group of Forces

Zánik:
Cancelled:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond Hlavní štáb branné moci, 1. oddělení
URL : https://www.valka.cz/Milovice-barakovy-tabor-t143178#462570Verze : 0
MOD