Main Menu
User Menu

Bombardovací eskadra (S) 30 [1944-1945]

30th Bomber Wing (F) / Kampfgeschwader (J) 30 (KG (J) 30)

     
Název:
Name:
Bombardovací eskadra (S) 30
Originální název:
Original Name:
Kampfgeschwader (J) 30
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.11.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací eskadra 30
Datum zániku:
Disbanded:
18.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?
Dislokace:
Deployed:
23.11.1944-DD.11.1944 Gifhorn, Landeplatz Gifhorn /
DD.11.1944-DD.12.1944 Chrudim, Fliegerhorst Chrudim /
DD.12.1944-18.02.1945 České Budějovice, Fliegerhorst Budweiss /
18.02.1945-18.04.1945 Praha-Kbely, Fliegerhorst Gbell /

Velitel:
Commander:
23.11.1944-DD.02.1945 Jope, Bernhard (Oberst)
DD.02.1945-18.04.1945 Heise, Hanns (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
23.11.1944-18.04.1945 Adler (orel)
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
J - Jagd (S - stíhací)
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.ww2.dk/air/kampf/kg30.htm
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-eskadra-S-30-1944-1945-t172830#513688Verze : 0
MOD