Main Menu
User Menu

169. pěší divize [1939-1945]

169th Infantry Division / 169. Infanterie-Division

     
Název:
Name:
169. pěší divize
Originální název:
Original Name:
169. Infanterie-Division
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.11.1939
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.11.1939-DD.05.1940 ?
DD.05.1940-DD.06.1940 Hlavní velitelství pozemního vojska
DD.06.1940-DD.09.1940 XXXXVI. armádní sbor (motorizovaný)
DD.09.1940-DD.12.1940 XXV. armádní sbor
DD.12.1940-DD.03.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití LX
DD.03.1941-DD.06.1941 XXXXVII. armádní sbor (motorizovaný)
DD.06.1941-18.11.1941 Vyšší velitelství ke zvláštnímu použití XXXVI
18.11.1941-DD.01.1945 XXXVI. horský armádní sbor
DD.01.1945-DD.02.1945 Armádní oddíl Narvik
DD.02.1945-DD.03.1945 XXXXIII. armádní sbor
DD.03.1945-DD.04.1945 LXX. armádní sbor
DD.04.1945-08.05.1945 XI. tankový sbor SS
Dislokace:
Deployed:
23.11.1939-DD.MM.RRRR Hersfeld, ?

Velitel:
Commander:
29.11.1939-01.12.1939 Müller-Gebhard, Philipp (Generalleutnant)
01.12.1939-01.02.1941 Kirchheim, Heinrich (Generalleutnant)
01.02.1941-29.09.1941 Dittmar, Kurt (Generalleutnant)
29.09.1941-22.06.1943 Tittel, Hermann Karl Richard (General der Artilerie)
22.06.1943-08.05.1945 Radziej, Georg (Generalleutnant)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( ? )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

23.11.1939-08.05.1945 Divizní jednotky 23
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.lexikon-der-wehrmacht.de/ ; https://www.feldgrau.com/ ; https://www.axishistory.com/
URL : https://www.valka.cz/169-pesi-divize-1939-1945-t11148#525690Verze : 0
MOD
169. Infanterie-Division
URL : https://www.valka.cz/169-pesi-divize-1939-1945-t11148#35216Verze : 0
MOD
další znaky divize:
URL : https://www.valka.cz/169-pesi-divize-1939-1945-t11148#35217Verze : 0
MOD
Nositelé Rytířského kříže kteří byli příslušníci 169. Infanterie Division:


Eugen-Heinrich Bleyer 12/14/1941
Karl Hoehle 3/11/1945
Hans-Franz Huelst 2/9/1943
Hermann Krenzer 12/14/1941
Heinrich Meiswinkel 3/5/1945
Georg Radziej 5/9/1945
Friedrich Schack 7/24/1941
URL : https://www.valka.cz/169-pesi-divize-1939-1945-t11148#35221Verze : 0
MOD
DATUM
SBOR
ARMÁDA
SKUPINA ARMÁD
OBLAST NASAZENÍ


12. 1939 - 4. 1940
formovanie
vo WK IX


Offenbach (Nemecko)


5. 1940
záloha

OKH
Alzey (Nemecko)


6. 1940
XXXXVI
16. Armee
A
Trier (Nemecko)


7.-8. 1940
XXXXVI
1. Armee
C
Lotrinsko


9.-10. 1940
XXV
1. Armee
C
Lotrinsko


11. 1940
XXV
1. Armee
D
Lotrinsko


12. 1940 - 2. 1941
LX
1. Armee
D
Lotrinsko


3.-4. 1941
XXXXVII
11. Armee
C
oblasť WK IX


5. 1941
XXXXVII
Panzergruppe 2

oblasť WK IX


6. 1941 - 1. 1942
XXXVI Geb.
21. Armee

Fínsko


2. 1942 - 12. 1944
XXXVI Geb.
20. Geb. Armee

Fínsko, Nórsko


1. 1945
Armeeabteilung Narvik
20. Geb. Armee

Nórsko


2. 1945
XXXXIII
20. Geb. Armee

Nórsko


3. 1945
LXX
20. Geb. Armee

Nórsko


4. 1945
XI. SS
9. Armee
Weichsel
rieka Odra
URL : https://www.valka.cz/169-pesi-divize-1939-1945-t11148#155659Verze : 0
MOD