XI. tankový sbor SS [1945-1945]

XI SS Tank Corps

XI. SS-Panzerkorps

     
Název:
Name:
XI. tankový sbor SS
Originální název:
Original Name:
XI. SS-Panzerkorps
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.02.1945
Předchůdce:
Predecessor:
XI. armádní sbor SS
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.02.1945-08.05.1945 9. armáda
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?

Velitel:
Commander:
01.02.1945-02.05.1945 Kleinheisterkamp, Matthias (SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.02.1945-DD.04.1945 Giese, Gerhard (SS-Standartenführer)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.02.1945-DD.02.1945 545. divize lidových granátníků
01.02.1945-08.05.1945 Divize tankových granátníků Kurmark
01.02.1945-08.05.1945 Dělostřelecké velitelství 149
DD.02.1945-DD.04.1945 25. divize tankových granátníků
26.03.1945-02.05.1945 712. pěší divize
DD.03.1945-DD.04.1945 72. pěší divize
08.04.1945-19.04.1945 9. paradesantní divize
18.04.1945-08.05.1945 23. dobrovolnická divize tankových granátníků SS Nederland (nizozemská č. 1)
DD.04.1945-08.05.1945 169. pěší divize
DD.04.1945-08.05.1945 20. divize tankových granátníků
DD.04.1945-DD.04.1945 Pěší divize Döberitz

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
Generalkommando XI. SS-Panzerkorps
Zdroje:
Sources:
www.lexikon-der-wehrmacht.de
RIKMENSPOEL, Marc J.: Waffen-SS Encyclopedia, Aberjona Press, Bedford, PA 2004
URL : https://www.valka.cz/XI-tankovy-sbor-SS-1945-1945-t127891#432305Verze : 0
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!