Main Menu
User Menu

Velitelství ženijního vojska [1950-1966]

Engineer Troops Command

     
Název:
Name:
Velitelství ženijního vojska
Originální název:
Original Name:
Velitelství ženijního vojska
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.08.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství ženijního vojska
Datum zániku:
Disbanded:
01.11.1966
Nástupce:
Successor:
Správa ženijního vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.08.1950-01.11.1966 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
15.08.1950-01.11.1966 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
15.08.1950-DD.MM.1952 Sameš, Antonín (Divisní generál)
DD.MM.1952-DD.02.1955 Žalio, Hynek (Generálmajor)
DD.02.1955-05.10.1961 Bělohoubek, Jan (Generálmajor)
05.10.1961-DD.10.1962 Bělohoubek, Jan (Generálporučík)
DD.10.1962-01.11.1966 Romočuský, Štěpán (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
15.08.1950-16.11.1950 Ženijní prapor 14 /řiční/
01.09.1950-01.01.1951 51. pomocný technický prapor
01.09.1950-01.01.1951 53. pomocný technický prapor
01.09.1950-01.01.1951 54. pomocný technický prapor
01.11.1950-01.10.1956 51. ženijní brigáda
16.11.1950-01.12.1950 Pontonový pluk 52
01.12.1950-01.11.1955 52. pontonový pluk
01.09.1961-01.09.1966 7. silniční mostní brigáda
01.09.1961-01.09.1962 Ústřední ženijní opravna Olomouc
01.09.1962-01.11.1966 Opravárenský závod 042
01.09.1963-01.09.1966 32. silniční brigáda

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archív Praha, skupina ČSLA, fond (Ministerstvo národní obrany)
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-zenijniho-vojska-1950-1966-t123564#420874Verze : 1
MOD