Main Menu
User Menu

Strojní a osvětlovací prapor, velitelství [1919-1922]

Headquarters of the Machinery and Lighting Battalion

     
Název:
Name:
Strojní a osvětlovací prapor
Originální název:
Original Name:
Strojní a osvětlovací prapor
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1919
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1922
Nástupce:
Successor:
Strojní prapor
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1919-10.10.1919 Zemské vojenské velitelství v Čechách
10.10.1919-01.01.1922 Zemské vojenské velitelství pro Čechy
01.01.1922-01.02.1922 Velitelství zemského ženijního vojska pro Čechy
Dislokace:
Deployed:
01.09.1919-01.02.1922 Praha, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.09.1919-01.10.1919 Veselý, Václav (setník ženijního vojska)
01.10.1919-DD.02.1920 Veselý, Václav (kapitán ženijního vojska)
DD.02.1920-01.02.1922 Oborovský, Antonín (major ženijního vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří – Sluka, Václav: Encyklopedie Branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha, Libri 2006.
URL : https://www.valka.cz/Strojni-a-osvetlovaci-prapor-velitelstvi-1919-1922-t50097#535926Verze : 2
MOD