Main Menu
User Menu

Protitankový oddíl 20 [1935-1940]

20th Anti-Tank Battalion

Panzerabwehr-Abteilung 20

     
Název:
Name:
Protitankový oddíl 20
Originální název:
Original Name:
Panzerabwehr-Abteilung 20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.10.1935
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
16.03.1940
Nástupce:
Successor:
Oddíl stíhačů tanků 20
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.10.1935-DD.10.1937 20. pěší divize
DD.10.1937-16.03.1940 20. pěší divize (motorizovaná)
Dislokace:
Deployed:
15.10.1935-DD.MM.RRRR Hamburk, ? /

Velitel:
Commander:
15.10.1935-12.10.1937 Werner, ? ( )
12.10.1937-16.03.1940 Fricke, Ludwig (Oberstleutnant)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
http://www.20pzgrendiv.eu/befehlshaber-pzjgabt20/
URL : https://www.valka.cz/Protitankovy-oddil-20-1935-1940-t221199#617450Verze : 1
MOD