Main Menu
User Menu

Hamburk

Hamburg

     
Název:
Name:
Hamburk
Originální název:
Original Name:
Hamburg
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Svobodné a hanzovní město Hamburk
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
53°33'55.00"N 10°00'05.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Hamburg-Mitte, Altona, Eimsbüttel, Hamburg - Nord, Wandsbek, Bergedorf, Harburg
První písemná zmínka:
First Written Reference:
808
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Pamätník KL Neuengamme
Muzea:
Museums:
Medzinárodne námorne múzeum
Múzeum práce
Malý zázračný svet
Múzeum umenia a remesiel
Archeologické múzeum
Osobnosti:
Personalities:
- Ventour, Bedřich
* 23.11.1865 
von Bünau, Heinrich
* 27.09.1873 
von Alten, Georg
* 30.11.1875 
- Hopff, Hermann
* 16.01.1876 
Raeder, Erich Johann Albert
* 24.04.1876 
Barends, Erwin
* 03.06.1880 
Becké, Erwin
* 29.11.1881 
Paul, Oswald
* 01.08.1883 
Sieß, Gustav
* 11.12.1883 
von Döhren, Georg
* 23.05.1884 
Kienitz, Werner
* 03.06.1885 
Thedsen, Otto
* 01.01.1886 
von Wrede, Theodor
* 03.11.1888 
- Bründel, Carl
* 26.12.1888 
- Horn, Max
* 29.03.1889 
Hansen, Erik
* 27.05.1889 
Schenk, Otto
* 17.02.1891 
- von Schleinitz, Hans Joachim
* 26.05.1892 
- Eisenstuck, Hellmuth
* 27.06.1892 
Dybilasz, Walter
* 01.10.1892 
Jolasse, Erwin
* 08.12.1892 
Ritter, Hans
* 02.03.1893 
Drekmann, Paul
* 13.11.1893 
- Grolig, Oswin
* 06.01.1894 
Benthack, Georg
* 02.03.1894 
Kähler, Otto
* 03.03.1894 
Lorenz, Wilhelm
* 25.04.1894 
Beukemann, Helmuth
* 09.05.1894 
Adam, Max
* 28.12.1894 
Fein, Otto
* 28.03.1895 
Betz, Paul
* 10.06.1895 
Mirow, Hans
* 30.08.1895 
Schmidt, Arthur
* 25.10.1895 
Holm, Norbert
* 16.12.1895 
Röttiger, Hans
* 16.04.1896 
Jürs, Heinrich
* 17.01.1897 
Oberg, Carl-Albrecht
* 27.01.1897 
Engel, Joachim
* 25.05.1897 
de Boer, Johann
* 05.09.1897 
- Landau, Christian-Johannes
* 13.10.1897 
Krüder, Ernst Felix
* 06.12.1897 
Bey, Erich
* 23.03.1898 
Maack, Berthold
* 24.03.1898 
Harrendorf, Hermann
* 18.05.1898 
- Mathies, Oscar
* 01.06.1899 
Petershagen, Rudolf
* 04.06.1901 
Woldenga, Bernhard
* 04.12.1901 
Streckenbach, Bruno Heinrich
* 07.02.1902 
Petersen, Heinrich
* 03.11.1902 
Gehrke, Kurt
* 13.01.1903 
Lange, Harald
* 23.12.1903 
Ranck, Werner
* 25.10.1904 
Lau, Werner
* 12.07.1908 
Stenwedel, Albert
* 10.09.1908 
Garbers, Heinrich
* 11.03.1909 
Schuhart, Otto
* 01.04.1909 
Kumm, Otto
* 01.11.1909 
- Bade, Hans-Botho
* 15.11.1909 
Wandrey, Max
* 08.04.1910 
- Johannsen, Hans
* 03.06.1910 
Rumohr, Joachim
* 16.08.1910 
Jahn, Gunter
* 27.09.1910 
- Böhm, Hermann
* 24.12.1910 
- Ferro, Otto
* 24.01.1911 
Becker, Richard
* 21.02.1911 
Ewald, Wolfgang
* 26.03.1911 
Franzius, Rudolf
* 05.06.1911 
Borm, Carl
* 10.08.1911 
Tischendorf, Herbert
* 28.08.1911 
Kaschke, Herbert
* 09.09.1911 
von Bock und Polach, Erich
* 13.10.1911 
- Engel, Herbert
* 29.01.1912 
Hilgendorf, Klaus
* 29.02.1912 
Winter, Werner
* 26.03.1912 
- Breckwoldt, Friedrich
* 16.06.1912 
- Stemmler, Wilhelm
* 28.08.1912 
- Beckmann, Heinz
* 29.06.1913 
Moritz, Wilhelm
* 29.06.1913 
Höltring, Horst
* 30.06.1913 
Fischer, Karl-Heinz
* 23.07.1913 
Würdemann, Erich
* 15.01.1914 
Frühauf, Karl-Heinz
* 14.02.1914 
- Bünning, Alfred
* 11.03.1914 
Fricke, Ernst-August
* 11.05.1914 
Bayer, Anton
* 30.05.1914 
Hinsch, Hans-Peter
* 30.07.1914 
- Kasch, Lorenz
* 20.08.1914 
Brauel, Wilhelm
* 17.09.1914 
- Gossler, Johann-Egbert
* 16.11.1914 
Redlich, Karl-Wolfgang
* 13.12.1914 
Gustavsson, Karl-Heinz
* 10.02.1915 
Emmermann, Carl
* 06.03.1915 
Janssen, Gustav-Adolf
* 01.04.1915 
Kuhlmann, Herbert
* 17.04.1915 
Grau, Peter-Ottmar
* 03.05.1915 
- Zedelius, Günther
* 19.05.1915 
Wahlen, Rolf-Birger
* 28.07.1915 
Schweim, Heinz-Herbert
* 15.08.1915 
Brünning, Herbert
* 18.09.1915 
Just, Paul
* 24.12.1915 
Säumenicht, Rudolf
* 13.02.1916 
Cohrs, Erwin
* 19.02.1916 
Eck, Heinz-Wilhelm
* 27.03.1916 
Koch, Dietrich
* 08.04.1916 
Eckelmann, Heinz
* 24.07.1916 
Hilsenitz, Erich
* 28.09.1916 
Michael, Georg
* 10.02.1917 
Grandefeld, Wolfgang
* 11.02.1917 
Hornkohl, Hans
* 07.04.1917 
Wöst, Günther
* 10.07.1917 
Poel, Gustav
* 02.08.1917 
von Lehsten, Detlef
* 17.08.1917 
Ostermann, Max Hellmuth
* 11.12.1917 
- Brüllau, Heinz-Ehler
* 12.12.1917 
- Kiessling, Ulrich
* 17.02.1918 
Hewicker, August-Wilhelm
* 30.07.1918 
- Lenzmann, Dieter
* 14.09.1918 
Bauer, Hans
* 12.03.1919 
Jürs, Ralf
* 07.05.1919 
- Fuhlendorf, Harald
* 11.05.1919 
Girg, Walter
* 13.08.1919 
Meurer, Manfred
* 08.09.1919 
Korndörfer, Hubertus
* 20.11.1919 
Tornau, Gottfried
* 20.12.1919 
Fönnekold, Otto
* 15.02.1920 
Brünig, Matthias
* 23.02.1920 
Westphalen, Otto
* 12.03.1920 
Wiener, Jan
* 26.05.1920 
Falke, Hans
* 16.06.1920 
- Fritz, Karl-Heinz
* 20.02.1921 
Ettel, Wolf-Udo
* 26.02.1921 
Hartmann, Ernst
* 08.04.1921 
- Lau, Kurt
* 04.03.1922 
- Baumann, Heinz
* 06.03.1922 
Franke, Erich Victor Carl August
† 07.09.1936
Knochenhauer, Wilhelm
† 28.06.1939
Ward, James Allen
† 15.09.1941
Werth, Alexander
† 20.04.1942
von Heineccius, Richard
† 13.12.1943
Hoffmann, Karl
† 06.05.1945
Eck, Heinz-Wilhelm
† 30.11.1945
Liese, Kurt
† 15.12.1945
Wolfram, Eberhard
† 06.01.1947
Schaumburg, Ernst
† 04.10.1947
Heidrich, Richard
† 22.12.1947
Henning, Hans
† 16.01.1948
von Brauchitsch, Heinrich Alfred Hermann Walther
† 18.10.1948
Knöchlein, Fritz
† 28.01.1949
Paul, Oswald
† 11.05.1949
- Lindenau, Maximilian
† 09.01.1951
Claassen, Siegfried
† 07.06.1951
Nöldechen, Ferdinand
† 20.10.1951
Köppen, Wilhelm
† 26.02.1952
- Hochbaum, Johannes
† 15.04.1952
Sattler, Ottfried
† 25.08.1952
Fein, Otto
† 09.01.1953
Speich, Richard
† 06.08.1954
- von Fuchs, Willy
† 26.02.1955
Braemer, Walter
† 13.06.1955
Kober, Waldemar
† 03.10.1955
Slevogt, Kurt
† 23.07.1957
Klemme, Willy
† 24.08.1957
Genzken, Karl Edmund August
† 10.10.1957
- Danneel, Wilhelm
† 30.12.1957
Genske, Wilhelm
† 27.08.1958
Pflieger, Kurt
† 19.09.1958
Stumpff, Horst
† 25.11.1958
- von Mühlenfels, Paul
† DD.MM.1958
Mauss, Karl
† 09.02.1959
von Schweinitz, Hans-Hermann
† 04.03.1959
Carlsen, Robert
† 07.03.1959
Kienitz, Werner
† 31.12.1959
Lindau, Eugen
† 10.05.1960
Ancker, Heinrich
† 15.05.1960
Loerzer, Bruno
† 23.08.1960
Witthöft-Emden, Robert
† 04.12.1960
von Müller, Dietrich
† 03.01.1961
Raithel, Johann
† 29.01.1961
Cruse, Eduard
† 05.06.1961
Jaschke, Erich
† 18.10.1961
Holm, Norbert
† 03.06.1962
von Wedderkop, Magnus
† 10.11.1962
Spieß, Theodor
† 30.01.1963
- Abraham, Walter
† 24.06.1963
Mayer, Johannes
† 07.08.1963
Kopp, Wilhelm
† 17.09.1963
von Boremski, Eberhard
† 16.12.1963
Garbers, Heinrich
† 18.12.1963
Lüttge, Gustav
† 25.12.1963
Hellmann, Paul
† 19.02.1964
Lettow-Vorbeck, Paul Emil von
† 09.03.1964
Wetzel, Wilhelm
† 04.07.1964
Wolf, Ernst
† 29.07.1964
Arning, Karl
† 17.11.1964
Fenski, Horst-Arno
† 10.02.1965
Risse, Walther
† 21.06.1965
Schultze, Otto
† 22.01.1966
Harrendorf, Hermann
† 27.03.1966
Naujocks, Alfred Helmut
† 04.04.1966
Krüger, Erhard
† 30.04.1966
Keppler, Georg
† 16.06.1966
Fugger von Rabenhausen, Leopold
† 08.07.1966
Mohr, Max
† 31.08.1966
Hansen, Erik
† 18.03.1967
- Stemmler, Wilhelm
† 15.05.1967
Spindler, Arno
† 18.05.1967
- Brehmer, Walther
† 19.09.1967
Fricke, Ludwig
† 15.10.1967
Trabandt, Wilhelm
† 19.05.1968
Lentzsch, Johannes
† 20.05.1968
von Stumpfeld, Hans-Joachim
† 26.05.1968
Claussen, Carl August
† 11.09.1968
- von Holwede, Wolfgang
† 14.02.1969
Borchert, Alfred
† 27.04.1969
Albrecht, Conrad
† 18.08.1969
Frauenheim, Fritz
† 28.09.1969
Mahrholz, Erich
† 29.12.1969
Neumann, Eggert
† 28.05.1970
Sieß, Gustav
† 14.10.1970
Degelow, Carl
† 09.11.1970
Dose, Walter
† 10.11.1970
Hannibal, Heinrich
† 09.05.1971
- von Gyldenfeldt, Heinz
† 23.08.1971
Lang, Viktor
† 19.02.1972
Mewis, Raul
† 23.02.1972
von Larisch, Heribert
† 16.05.1972
Jürs, Ralf
† 23.10.1972
Habicht, Franz
† 28.10.1972
Benthack, Georg
† 17.08.1973
Pancke, Günther Friedrich Wilhelm Ludwig
† 17.08.1973
Zanssen, Leo
† DD.MM.1973
- Schlieper, Franz
† 04.04.1974
Müller, Siegfried
† 07.04.1974
Bütow, Hans
† 09.05.1974
Rasch, Hermann
† 10.06.1974
Goerbig, Paul
† 17.08.1974
Ahrens, Georg Friedrich
† 22.10.1974
Heimberg, Julius
† 22.02.1975
Holst, Waldemar
† 17.05.1975
Michahelles, Hans
† 14.06.1975
Lindenau, Werner
† 21.08.1975
Weber, Carl
† 05.11.1975
Patzig, Conrad
† 01.12.1975
- von Selle, Erich
† 27.02.1976
Frühauf, Karl-Heinz
† 18.04.1976
Engel, Siegfried
† 12.07.1976
- Plehn, Günther
† 23.02.1977
Streich, Johannes
† 20.08.1977
- Westhoff, Adolf
† 26.09.1977
Streckenbach, Bruno Heinrich
† 28.10.1977
Trowitz, Adolf
† 03.01.1978
- von der Linde, Siegfried
† 20.06.1978
Söth, Wilhelm
† 06.07.1978
Brasack, Kurt
† 28.09.1978
Spang, Willibald
† 28.09.1978
Adam, Max
† 22.10.1978
- von Schellwitz, Friedrich
† DD.MM.1978
Conrath, Paul
† 15.01.1979
Kettgen, Hans
† 21.02.1979
Scheel, Gustav Adolf
† 25.03.1979
Putzier, Richard
† 17.07.1979
Magnus, Erich
† 06.08.1979
Schreder, Hans-Georg
† 04.09.1979
Wenneker, Paul Werner
† 17.10.1979
- Spannenkrebs, Walter
† DD.MM.1979
Witt, Hans
† 13.02.1980
Lau, Werner
† 26.05.1980
Dominik, Hans
† 10.11.1980
Deichmann, Paul
† 10.01.1981
von Amsberg, Joachim
† 27.05.1981
Beukemann, Helmuth
† 13.07.1981
Rintelen, Josef
† 14.07.1981
Berneike, Rudolf
† 09.11.1981
Hückel, Hans
† 15.12.1981
Brassert, Karl
† 12.06.1982
Brabänder, Hans
† 26.10.1982
Schnee, Adalbert
† 04.11.1982
Bauer, Hans
† 30.03.1983
Reuter, Joachim
† 23.05.1983
Westhoven, Franz
† 09.10.1983
- Klassmann, Helmut
† 25.01.1984
Feldbausch, Hans
† 20.10.1985
Heydemann, Günther
† 02.01.1986
de Boer, Johann
† 14.03.1986
Schulz, Georg-Wilhelm
† 05.07.1986
Wißelinck, Ernst
† 13.02.1987
Berlin, Wilhelm
† 15.09.1987
Meyer, Hans Karl
† 23.01.1989
Schewe, Georg
† 16.09.1989
Wöst, Günther
† DD.10.1989
Johannesson, Rolf
† 06.12.1989
Ranck, Werner
† 07.12.1989
von Bostell, Wolfgang
† 10.05.1991
Schellong, Conrad
† 07.02.1992
Cremer, Peter Erich
† 05.07.1992
Milius, Siegfried
† 21.08.1992
Fischer, Karl-Heinz
† 12.08.1993
Cohrs, Erwin
† 27.02.1994
Wattenberg, Jürgen
† 27.11.1995
- von Claer, Carl-Gideon
† 14.01.1996
Schweim, Heinz-Herbert
† 20.08.1996
Maus, August
† 28.09.1996
von Luck, Hans-Ulrich
† 15.01.1997
von Bismarck, Klaus
† 22.05.1997
Hack, Franz
† 09.06.1997
Stenwedel, Albert
† 29.07.1997
Wahlen, Rolf-Birger
† 10.05.1998
- Kraehe, Horst
† 10.10.1998
Kahler, Hans-Joachim
† 14.01.2000
Berg, Karl-Erich
† 10.06.2001
Mohnke, Wilhelm
† 06.08.2001
Cramer, Heinz
† 05.09.2003
von Werthern, Thilo
† 10.01.2004
Bonath, Hans
† 25.12.2004
Westphalen, Otto
† 09.01.2008
Kemnade, Friedrich
† 29.01.2008
Kolczyk, Heinz
† 10.11.2008
Poel, Gustav
† 16.01.2009
Oesten, Jürgen
† 05.08.2010
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1934-15.10.1935
Reichswehrdienststelle Hamburg
Reichswehrdienststelle Hamburg
16.05.1935-08.05.1945
Vojenský okruh X
10th Military District
15.10.1935-DD.MM.RRRR
20. pěší divize
20th Infantry Division
15.10.1935-DD.MM.RRRR
Protitankový oddíl 20
20th Anti-Tank Battalion
15.10.1935-12.10.1937
Pěší pluk 47
47th Infantry Regiment
15.10.1935-DD.MM.RRRR
Pěší pluk 69
69th Infantry Regiment
01.04.1937-12.10.1937
Letecká župa 3
3rd Air Region
12.10.1937-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 20
20th Artillery Command
12.10.1937-04.02.1938
Letecká župa III
3rd Air Region
12.10.1937-01.11.1939
Pěší pluk (motorizovaný) 69
69th Infantry Regiment (Motorized)
12.10.1937-DD.08.1939
Pěší pluk (motorizovaný) 90
90th Infantry Regiment (motorized
12.10.1937-DD.02.1938
Pěší pluk 76
76th Infantry Regiment
DD.10.1937-DD.MM.RRRR
20. pěší divize (motorizovaná)
20th Infantry Division (motorized)
04.02.1938-30.06.1938
Letecká župa X
10th Air Region
DD.02.1938-DD.MM.1939
Pěší pluk (motorizovaný) 76
76th Infantry Regiment (Motorized)
10.11.1938-DD.MM.RRRR
Průzkumý oddíl (motorizovaný) 20
20th Reconnaissance Battalion (motorized)
26.08.1939-25.10.1939
Velitelství náhradních jednotek X
10th Command of Replacement Troops
25.10.1939-08.11.1939
Velitelství náhradních jednotek 1./X
Command of Replacement Troops 1./X
DD.10.1939-DD.04.1940
X. letecký sbor
X Air Corps
08.11.1939-12.12.1939
160. divize
160th Division
05.01.1940-16.03.1940
Velitelství armádní týlové oblasti 672
672nd Army Rear Area Command
16.03.1940-DD.MM.RRRR
Hlavní polní velitelství 672
672nd High Field Command
DD.03.1940-15.04.1940
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
1st Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
DD.03.1940-DD.04.1940
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
1st Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
2nd Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
3rd Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
4th Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 107
107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.05.1945
Letecká župa XI
11th Air Region
DD.03.1940-DD.04.1940
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
Staff of the 107th Special Purpose Bomber Group
12.04.1940-24.04.1940
Letecká armáda 5
5th Air Fleet
27.03.1943-10.01.1944
Velitelství tankových jednotek X
10th Command of Tank Troops
23.07.1943-DD.MM.RRRR
20. divize tankových granátníků
20th Tank Grenadier Division
10.01.1944-10.05.1944
Velitelství tankových jednotek X/XI
Command of Tank Troops X/XI
10.05.1944-08.05.1945
Velitelství tankových jednotek X
10th Command of Tank Troops
DD.MM.1944-DD.03.1945
1. ponorková instrukční divize
1st Submarine Instruction Division
08.04.1945-02.05.1945
7. letka Noční stíhací eskadry 11
7th Squadron of the 11th Night Fighter Wing
08.04.1945-02.05.1945
III. skupina Noční stíhací eskadry 11
3rd Group of the 11th Night Fighter Wing
07.05.1945-22.06.1945
653. peruť RAF
No. 653 Squadron RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
31. ponorková flotila
31st Submarine Flotilla
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
32. ponorková flotila
32nd Submarine Flotilla
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1846-DD.MM.1873
H. C. Stülcken
DD.MM.1873-DD.MM.1892
H. C. Stülcken Wwe
05.04.1877-01.04.1951
Schiffswerft und Maschinenfabrik Blohm & Voss
DD.MM.1892-DD.MM.1967
H. C. Stülcken Sohn
DD.06.1909-DD.MM.1913
AG Vulcan Hamburg
DD.MM.1913-DD.MM.1930
AG Vulkan Hamburg
16.03.1914-DD.07.1914
Brandenburgische Flugzeugwerke GmbH
DD.07.1914-DD.MM.1915
Hansa und Brandenburgische Flugzeugwerke GmbH
DD.MM.1915-DD.MM.1916
Hansa und Brandenburgische Flugzeugwerke AG
21.01.1917-DD.09.1918
Hanseatische Flugzeugwerke Karl Caspar AG
DD.MM.1918-DD.MM.1968
Deutsche Werft AG
DD.04.1925-04.03.1933
Arado Handelsgeselschaft mbH
DD.MM.1930-DD.MM.1939
Howaldtswerke AG Kiel, Abteilung vormals Vulcan
04.07.1933-31.12.1937
Hamburger Flugzeugbau GmbH
31.12.1937-DD.MM.1954
Blohm & Voss, Abt. Flugzeugbau
DD.MM.1939-DD.MM.1943
Howaldtswerke AG
DD.MM.1943-DD.MM.1952
Howaldtswerke AG Kiel, Abteilung vormals Vulcan
01.04.1951-DD.MM.1955
Steinwerder Industrie AG
DD.MM.1952-DD.MM.1968
Howaldtswerke Hamburg AG
DD.MM.1954-DD.05.1969
Hamburger Fahrzeugbau GmbH
DD.MM.1955-DD.MM.1995
Blohm + Voss AG
DD.MM.1968-DD.MM.1970
Howaldtswerke-Deutsche Werft AG
DD.MM.1968-DD.MM.1968
Kieler Howaldtswerke AG
DD.05.1969-16.01.1992
Messerschmitt-Bölkow-Blohm GmbH
DD.MM.1970-DD.MM.RRRR
Howaldtswerke-Deutsche Werft GmbH
DD.MM.1995-DD.MM.2008
Blohm + Voss GmbH
DD.MM.2008-DD.MM.RRRR
Blohm + Voss Shipyard GmbH
2001-RRRR Airbus Deutschland GmbH/Airbus Operations GmbH
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hamburg
URL : https://www.valka.cz/Hamburk-t89792#418507Verze : 0
MOD