Main Menu
User Menu

Hamburk

Hamburg

     
Název:
Name:
Hamburk
Originální název:
Original Name:
Hamburg
Další názvy:
Other Names:
-
Nižší územní celek:
Lower Administrative Area:
Svobodné a hanzovní město Hamburk
GPS souřadnice:
GPS Coordinates:
53°33'55.00"N 10°00'05.00"E
Místní části:
Local Municipalities:
Hamburg-Mitte, Altona, Eimsbüttel, Hamburg - Nord, Wandsbek, Bergedorf, Harburg
První písemná zmínka:
First Written Reference:
808
Vojenské objekty:
Military Objects:
Památky:
Historical Sights, Places of Interest:
Pamätník KL Neuengamme
Muzea:
Museums:
Medzinárodne námorne múzeum
Múzeum práce
Malý zázračný svet
Múzeum umenia a remesiel
Archeologické múzeum
Osobnosti:
Personalities:
- Ventour, Bedřich
* 23.11.1865 
von Bünau, Heinrich
* 27.09.1873 
von Alten, Georg
* 30.11.1875 
Raeder, Erich Johann Albert
* 24.04.1876 
Barends, Erwin
* 03.06.1880 
Becké, Erwin
* 29.11.1881 
von Döhren, Georg
* 23.05.1884 
von Wrede, Theodor
* 03.11.1888 
Schenk, Otto
* 17.02.1891 
- von Schleinitz, Hans Joachim
* 26.05.1892 
- Eisenstuck, Hellmuth
* 27.06.1892 
Dybilasz, Walter
* 01.10.1892 
Ritter, Hans
* 02.03.1893 
Drekmann, Paul
* 13.11.1893 
Grolig, Oswin
* 06.01.1894 
Mirow, Hans
* 30.08.1895 
Jürs, Heinrich
* 17.01.1897 
Engel, Joachim
* 25.05.1897 
de Boer, Johann
* 05.09.1897 
Harrendorf, Hermann
* 18.05.1898 
Gehrke, Kurt
* 13.01.1903 
- von Ledebur, Hans-Jürgen
* 27.07.1903 
Becker, Richard
* 21.02.1911 
Tischendorf, Herbert
* 28.08.1911 
von Bock und Polach, Erich
* 13.10.1911 
- Stemmler, Wilhelm
* 28.08.1912 
Moritz, Wilhelm
* 29.06.1913 
Höltring, Horst
* 30.06.1913 
Fricke, Ernst-August
* 11.05.1914 
Redlich, Karl-Wolfgang
* 13.12.1914 
Gustavsson, Karl-Heinz
* 10.02.1915 
Janssen, Gustav-Adolf
* 01.04.1915 
Kuhlmann, Herbert
* 17.04.1915 
- Zedelius, Günther
* 19.05.1915 
Wahlen, Rolf-Birger
* 28.07.1915 
Säumenicht, Rudolf
* 13.02.1916 
Wöst, Günther
* 10.07.1917 
- Brüllau, Heinz-Ehler
* 12.12.1917 
Korndörfer, Hubertus
* 20.11.1919 
Tornau, Gottfried
* 20.12.1919 
Fönnekold, Otto
* 15.02.1920 
Wiener, Jan
* 26.05.1920 
Kroll, Heinrich Claudius
† 21.02.1930
Werth, Alexander
† 20.04.1942
Hoffmann, Karl
† 06.05.1945
Claassen, Siegfried
† 07.06.1951
- Hochbaum, Johannes
† 15.04.1952
- von Fuchs, Willy
† 26.02.1955
Braemer, Walter
† 13.06.1955
Genzken, Karl Edmund August
† 10.10.1957
von Wedderkop, Magnus
† 10.11.1962
Naujocks, Alfred Helmut
† 04.04.1966
- Stemmler, Wilhelm
† 15.05.1967
- Brehmer, Walther
† 19.09.1967
von Stumpfeld, Hans-Joachim
† 26.05.1968
Goerbig, Paul
† 17.08.1974
Weber, Carl
† 05.11.1975
Engel, Siegfried
† 12.07.1976
von Uthmann, Bruno
† 08.06.1978
- von der Linde, Siegfried
† 20.06.1978
Berneike, Rudolf
† 09.11.1981
- Platz, Hubert
† 21.05.1988
Wöst, Günther
† DD.10.1989
Wattenberg, Jürgen
† 27.11.1995
- von Claer, Carl-Gideon
† 14.01.1996
Wahlen, Rolf-Birger
† 10.05.1998
- Kraehe, Horst
† 10.10.1998
Berg, Karl-Erich
† 10.06.2001
Bonath, Hans
† 25.12.2004
Dislokované jednotky:
Garrisoned Units:
01.10.1934-15.10.1935
Reichswehrdienststelle Hamburg
Reichswehrdienststelle Hamburg
16.05.1935-08.05.1945
Vojenský okruh X
10th Military District
15.10.1935-DD.MM.RRRR
20. pěší divize
20th Infantry Division
15.10.1935-DD.MM.RRRR
Protitankový oddíl 20
20th Anti-Tank Battalion
15.10.1935-12.10.1937
Pěší pluk 47
47th Infantry Regiment
15.10.1935-DD.MM.RRRR
Pěší pluk 69
69th Infantry Regiment
01.04.1937-12.10.1937
Letecká župa 3
3rd Air Region
12.10.1937-DD.MM.RRRR
Dělostřelecké velitelství 20
20th Artillery Command
12.10.1937-04.02.1938
Letecká župa III
3rd Air Region
12.10.1937-01.11.1939
Pěší pluk (motorizovaný) 69
69th Infantry Regiment (Motorized)
12.10.1937-DD.08.1939
Pěší pluk (motorizovaný) 90
90th Infantry Regiment (motorized
12.10.1937-DD.02.1938
Pěší pluk 76
76th Infantry Regiment
DD.10.1937-DD.MM.RRRR
20. pěší divize (motorizovaná)
20th Infantry Division (motorized)
04.02.1938-30.06.1938
Letecká župa X
10th Air Region
DD.02.1938-DD.MM.1939
Pěší pluk (motorizovaný) 76
76th Infantry Regiment (Motorized)
10.11.1938-DD.MM.RRRR
Průzkumý oddíl (motorizovaný) 20
20th Reconnaissance Battalion (motorized)
26.08.1939-DD.MM.RRRR
269. pěší divize
269th Infantry Division
26.08.1939-25.10.1939
Velitelství náhradních jednotek X
10th Command of Replacement Troops
25.10.1939-08.11.1939
Velitelství náhradních jednotek 1./X
Command of Replacement Troops 1./X
DD.10.1939-DD.04.1940
X. letecký sbor
X Air Corps
08.11.1939-12.12.1939
160. divize
160th Division
05.01.1940-16.03.1940
Velitelství armádní týlové oblasti 672
672nd Army Rear Area Command
16.03.1940-DD.MM.RRRR
Hlavní polní velitelství 672
672nd High Field Command
DD.03.1940-15.04.1940
1. letka (dálková) Průzkumné skupiny 122
1st Squadron (Long Range) of the 122nd Reconnaissance Group
DD.03.1940-DD.04.1940
1. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
1st Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
2. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
2nd Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
3. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
3rd Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
4. letka Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
4th Squadron of the 107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.04.1940
Bombardovací skupina ke zvláštnímu použití 107
107th Special Purpose Bomber Group
DD.03.1940-DD.05.1945
Letecká župa XI
11th Air Region
DD.03.1940-DD.04.1940
Štáb Bombardovací skupiny ke zvláštnímu použití 107
Staff of the 107th Special Purpose Bomber Group
12.04.1940-24.04.1940
Letecká armáda 5
5th Air Fleet
05.02.1942-DD.MM.RRRR
Oddíl stíhačů tanků 140
140th Tank Destroyer Battalion
27.03.1943-10.01.1944
Velitelství tankových jednotek X
10th Command of Tank Troops
23.07.1943-DD.MM.RRRR
20. divize tankových granátníků
20th Tank Grenadier Division
10.01.1944-10.05.1944
Velitelství tankových jednotek X/XI
Command of Tank Troops X/XI
10.05.1944-08.05.1945
Velitelství tankových jednotek X
10th Command of Tank Troops
DD.MM.1944-DD.03.1945
1. ponorková instrukční divize
1st Submarine Instruction Division
08.04.1945-02.05.1945
7. letka Noční stíhací eskadry 11
7th Squadron of the 11th Night Fighter Wing
08.04.1945-02.05.1945
III. skupina Noční stíhací eskadry 11
3rd Group of the 11th Night Fighter Wing
07.05.1945-22.06.1945
653. peruť RAF
No. 653 Squadron RAF
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
31. ponorková flotila
31st Submarine Flotilla
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
32. ponorková flotila
32nd Submarine Flotilla
Průmyslové podniky:
Industry:
DD.MM.1846-DD.MM.1873
H. C. Stülcken
DD.MM.1873-DD.MM.1892
H. C. Stülcken Wwe
05.04.1877-01.04.1951
Schiffswerft und Maschinenfabrik Blohm & Voss
DD.MM.1892-DD.MM.1967
H. C. Stülcken Sohn
DD.06.1909-DD.MM.1913
AG Vulcan Hamburg
DD.MM.1913-DD.MM.1930
AG Vulkan Hamburg
16.03.1914-DD.07.1914
Brandenburgische Flugzeugwerke GmbH
DD.07.1914-DD.MM.1915
Hansa und Brandenburgische Flugzeugwerke GmbH
DD.MM.1915-DD.MM.1916
Hansa und Brandenburgische Flugzeugwerke AG
21.01.1917-DD.09.1918
Hanseatische Flugzeugwerke Karl Caspar AG
DD.MM.1918-DD.MM.1968
Deutsche Werft AG
DD.04.1925-04.03.1933
Arado Handelsgeselschaft mbH
DD.MM.1930-DD.MM.1939
Howaldtswerke AG Kiel, Abteilung vormals Vulcan
04.07.1933-31.12.1937
Hamburger Flugzeugbau GmbH
31.12.1937-DD.MM.1954
Blohm & Voss, Abt. Flugzeugbau
DD.MM.1939-DD.MM.1943
Howaldtswerke AG
DD.MM.1943-DD.MM.1952
Howaldtswerke AG Kiel, Abteilung vormals Vulcan
01.04.1951-DD.MM.1955
Steinwerder Industrie AG
DD.MM.1952-DD.MM.1968
Howaldtswerke Hamburg AG
DD.MM.1954-DD.05.1969
Hamburger Fahrzeugbau GmbH
DD.MM.1955-DD.MM.1995
Blohm + Voss AG
DD.MM.1968-DD.MM.1970
Howaldtswerke-Deutsche Werft AG
DD.MM.1968-DD.MM.1968
Kieler Howaldtswerke AG
DD.05.1969-16.01.1992
Messerschmitt-Bölkow-Blohm GmbH
DD.MM.1970-DD.MM.RRRR
Howaldtswerke-Deutsche Werft GmbH
DD.MM.1995-DD.MM.2008
Blohm + Voss GmbH
DD.MM.2008-DD.MM.RRRR
Blohm + Voss Shipyard GmbH
2001-RRRR Airbus Deutschland GmbH/Airbus Operations GmbH
Vlajka:
Banner:
Znak:
Coat of Arms:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hamburg
URL : https://www.valka.cz/Hamburk-t89792#418507Verze : 0
MOD