Main Menu
User Menu

Oddíl stíhačů tanků 20 [1940-1945]

20th Tank Destroyer Battalion

Panzerjäger-Abteilung 20

     
Název:
Name:
Oddíl stíhačů tanků 20
Originální název:
Original Name:
Panzerjäger-Abteilung 20
Datum vzniku:
Raised/Formed:
16.03.1940
Předchůdce:
Predecessor:
Protitankový oddíl 20
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
16.03.1940-23.07.1943 20. pěší divize (motorizovaná)
23.07.1943-08.05.1945 20. divize tankových granátníků
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ?

Velitel:
Commander:
16.03.1940-28.08.1940 Fricke, Ludwig (Oberstleutnant)
28.08.1940-03.01.1943 Abel, Hellmuth (Major)
03.01.1943-30.08.1943 Braungard, ? ( )
27.09.1943-DD.MM.RRRR Lohrberg, ? (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Tessin, Georg: Verbände und Truppen der deutschen Wehrmacht und Waffen-SS im Zweiten Weltkrieg 1939-1945
www.lexikon-der-wehrmacht.de
https://www.20pzgrendiv.eu/befehlshaber-pzjgabt20/
URL : https://www.valka.cz/Oddil-stihacu-tanku-20-1940-1945-t221201#617453Verze : 1
MOD