Letecká župa Charkov [1942-1943]

Air Region Kharkov / Luftgau-Kommando Charkow

     
Název:
Name:
Letecká župa Charkov
Originální název:
Original Name:
Luftgau-Kommando Charkow
Datum vzniku:
Raised/Formed:
10.09.1942
Předchůdce:
Predecessor:
Letecká župa Kyjev
Datum zániku:
Disbanded:
01.04.1943
Nástupce:
Successor:
Polní letecká župa XXV
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.09.1942-DD.04.1943 Letecká armáda 4
Dislokace:
Deployed:
DD.09.1942-DD.02.1943 Charkov
DD.02.1943-DD.04.1943 Kyjev

Velitel:
Commander:
10.09.1942-01.04.1943 Waber, Bernhard (General der Flieger)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
10.09.1942-10.11.1942 Schimpf, Richard (Oberst)
10.11.1942-DD.MM.1943 Parrisius, Horst (Oberst)
DD.MM.1943-13.03.1943 Mettig, Martin (Oberst)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.ww2.dk/ground/hq/lgchar.htm
URL : https://www.valka.cz/Letecka-zupa-Charkov-1942-1943-t124547#424035Verze : 1
MOD
banner 1 top banner 5 top banner 6 top

Rozpočet

Rozpočet valka.cz 2019 : 85.000,- Kč
Příjmy doposud : 64.741,- Kč

♡ Chci přispět

HLEDÁME NOVÉ KOLEGY

Server valka.cz neustále hledá nové kolegy, kteří jsou ochotni pomoci s rozvojem a doplňováním obsahu, koordinací a kontrolou práce, moderováním příspěvků a další činností. Neváhejte a zapojte se do tvorby valka.cz v duchu hesla Čtenáři sobě :)

Přidejte se k nám!