Main Menu
User Menu

Hrbek, Čestmír

     
Příjmení:
Surname:
Hrbek
Jméno:
Given Name:
Čestmír
Jméno v originále:
Original Name:
Čestmír Hrbek
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
generálmajor
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
14.01.1936 Ledvice /
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
11.06.2019 Nová Pec (?)
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
Zástupce náčelníka štábu Západního vojenského okruhu (1990-1992)
Velitel 13. tankové divize (1977-1981)
velitel 22. výsadkového pluku (1972-1974)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://www.601skss.cz/VELITELE/3.Hrbek/Hrbek.html
URL : https://www.valka.cz/Hrbek-Cestmir-t175819#518973Verze : 0
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Hrbek
Jméno:
Given Name:
Čestmír
Jméno v originále:
Original Name:
Čestmír Hrbek
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1952-DD.MM.1955 Vojenská škola Jana Žišky z Trocnova Moravská Třebová
DD.09.1955-DD.08.1958 Vojenské učiliště Lipník nad Bečvou
DD.07.1965-DD.MM.1968 Vojenská akademie Antonína Zápotockého Brno
22.07.1974-DD.11.1976 Vojenská akademie K.J. Vorošilova Moskva
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR plukovník
01.05.1980 generálmajor
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
00.04.1971-10.05.1972 Velitel : 1. padákový výsadkový prapor
13.10.1972-22.07.1974 Velitel : 22. výsadkový pluk
07.11.1976-DD.11.1977 Náčelník štábu : 14. tanková divize
DD.11.1977-01.05.1980 Velitel : 13. tanková divize
01.05.1980-DD.10.1981 Velitel : 13. tanková divize
DD.11.1981-01.10.1982 Náčelník štábu : 1. armáda

Ručně vyplněné položky:
DD.07.1968-31.08.1969 náčelník štábu 72. výsadkového praporu
01.10.1982-30.09.1984 zástupce velitele 1. armády
01.10.1984-30.09.1987 zástupce náčelníka správy bojové přípravy ZVO
01.10.1987-DD.02.1990 náčelník Organizační a mobilizační správy - zástupce náčelníka štábu ZVO
DD.02.1990-31.03.1992 zástupce náčelníka štábu ZVO
Vyznamenání:
Awards:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.601skss.cz/VELITELE/3.Hrbek/Hrbek.html
URL : https://www.valka.cz/Hrbek-Cestmir-t175819#518974Verze : 0
MOD