Main Menu
User Menu

Západní vojenský okruh [1969-1992]

Western Military District

     
Název:
Name:
Západní vojenský okruh
Originální název:
Original Name:
Západní vojenský okruh
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.01.1992
Nástupce:
Successor:
Vojenské velitelství Západ
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-30.06.1990 Federální ministerstvo národní obrany
30.06.1990-01.01.1992 Federální ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.01.1992 Tábor, kasárny /
Velitel:
Commander:
01.09.1969-DD.10.1971 Valo, Vasil (Generálporučík)
00.10.1971-01.05.1975 Veselý, František (Generálporučík)
01.05.1975-DD.10.1985 Veselý, František (Generálplukovník)
00.10.1985-01.05.1987 Vacek, Miloslav (Generálporučík)
01.05.1987-13.10.1987 Vacek, Miloslav (Generálplukovník)
13.10.1987-DD.02.1990 Zachariáš, Mojmír (Generálporučík)
DD.02.1990-01.01.1992 Grohman, Václav (Generálporučík)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1969-DD.10.1973 Čepický, Josef (Generálmajor)
DD.10.1973-01.05.1975 Václavík, Milán (Generálmajor)
01.05.1975-DD.09.1983 Václavík, Milán (Generálporučík)
DD.09.1983-DD.10.1985 Vacek, Miloslav (Generálporučík)
DD.09.1983-DD.MM.1986 Rygál, Florián (Generálporučík)
DD.MM.1986-01.10.1987 Zachariáš, Mojmír (Generálmajor)
01.10.1987-DD.10.1987 Zachariáš, Mojmír (Generálporučík)
DD.MM.1987-01.10.1989 Podešva, František (Generálmajor)
01.10.1989-DD.09.1989 Podešva, František (Generálporučík)
DD.09.1989-DD.02.1990 Grohman, Václav (Generálporučík)
DD.02.1990-01.10.1990 Holub, Karel (Generálmajor)
01.10.1990-DD.05.1991 Holub, Karel (Generálporučík)
DD.MM.1991-01.01.1992 Staněk, Jan (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.12.1991 1. armáda
01.09.1969-01.12.1991 4. armáda
01.09.1969-01.01.1992 Finanční oddělení
01.09.1969-01.04.1990 Kádrové oddělení
01.09.1969-01.01.1992 Oddělení raketového vojska a delostřelectva
01.09.1969-01.01.1992 Oddělení vojsk protivzdušné obrany
01.09.1969-01.01.1992 Oddělení ženijního vojska
01.09.1969-01.01.1990 Politická správa
01.09.1969-01.01.1992 Správa bojové připravy
01.09.1969-01.01.1992 Správa chemických vojsk
01.09.1969-01.01.1992 Tankové a automobilní oddělení
01.09.1969-01.09.1970 Ubytovací a stavební oddělení
01.09.1969-01.01.1992 Vojenský týl
01.09.1969-01.09.1985 Výzbrojní oddělení
01.09.1969-01.01.1992 Zpravodajská správa
01.09.1969-01.01.1992 Štáb Zapadního vojenského okruhu
01.10.1976-01.01.1992 Oddělení civilní obrany
01.09.1985-01.01.1992 Služba raketového a dělostřeleckého vyzbrojování
DD.MM.1986-DD.MM.1991 311. samostatný výcvikový tankový prapor
01.09.1988-01.01.1992 Ubytovací a stavební oddělení
01.01.1990-01.01.1992 Oddělení výchovy a kultury
01.04.1990-01.01.1992 Personální oddělení
31.10.1991-01.01.1992 19. motostřelecká divize
31.10.1991-01.01.1992 2. mechanizovaná divize
31.10.1991-01.01.1992 4. skladová základna
31.10.1991-01.01.1992 9. tanková divize
01.12.1991-01.01.1992 1. tanková divize
01.12.1991-01.01.1992 15. pěší divize
01.12.1991-01.01.1992 20. mechanizovaná divize
01.12.1991-01.01.1992 3. mechanizovaná divize
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR 313. samostatný výcvikový tankový prapor

Ručně vyplněné položky:

Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha - Olomouc, fond ČSLA- (Západní vojenský okruh)
URL : https://www.valka.cz/Zapadni-vojensky-okruh-1969-1992-t74702#406368Verze : 10
MOD