Main Menu
User Menu

1. armáda [1969-1991]

1st Army

     
Název:
Name:
1. armáda
Originální název:
Original Name:
1. armáda
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1969
Předchůdce:
Predecessor:
Západní vojenský okruh
Datum zániku:
Disbanded:
01.12.1991
Nástupce:
Successsor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1969-01.12.1991 Západní vojenský okruh
Dislokace:
Deployed:
01.09.1969-01.12.1991 Příbram, ? /
Velitel:
Commander:
01.09.1969-01.10.1971 Veselý, František (Generálmajor)
01.10.1971-DD.12.1975 Blahník, Miloslav (Generálmajor)
DD.12.1975-DD.11.1977 Weinlich, Stanislav (Generálmajor)
DD.11.1977-01.10.1979 Hrebík, Jozef (Generálmajor)
01.10.1979-DD.MM.1981 Hrebík, Jozef (Generálporučík)
DD.10.1981-01.05.1982 Vacek, Miloslav (Generálmajor)
01.05.1982-DD.09.1983 Vacek, Miloslav (Generálporučík)
DD.09.1983-DD.09.1987 Andrejčák, Imrich (Generálmajor)
DD.MM.1987-01.12.1991 Polák, Milan (Generálmajor)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.09.1969-DD.10.1970 Sedláček, Zdeněk (Generálmajor)
DD.10.1970-01.10.1971 Blahník, Miloslav (Generálmajor)
DD.10.1971-DD.11.1972 Václavík, Milan (Generálmajor)
DD.11.1974-DD.12.1975 Pavlič, Vasil (Plukovník)
DD.12.1975-DD.10.1978 Havala, Zdeněk (Generálmajor)
DD.10.1978-DD.11.1979 Kostečka, Jaroslav (Generálmajor)
DD.11.1979-01.10.1981 Vacek, Miloslav (Generálmajor)
DD.11.1981-01.10.1982 Hrbek, Čestmír (Generálmajor)
01.10.1982-01.05.1983 Andrejčák, Imrich (Plukovník)
01.05.1983-DD.09.1983 Andrejčák, Imrich (Generálmajor)
DD.09.1983-DD.10.1987 Holub, Karel (Generálmajor)
DD.10.1987-01.05.1990 Halva, Ivan (Plukovník)
01.05.1990-DD.09.1991 Halva, Ivan (Generálmajor)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.09.1969-01.12.1991 1. tanková divize
01.09.1969-31.10.1991 19. motostřelecká divize
01.09.1969-31.10.1991 2. motostřelecká divize
01.09.1969-31.10.1991 20. motostřelecká divize
01.09.1969-01.12.1991 Finanční oddělení 1. armády
01.09.1969-01.04.1990 Kádrové oddělení 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Oddělení bojové přípravy 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Oddělení chemického vojska 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Oddělení raketového vojska a dělostřelectva 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Oddělení vojsk protivzdušné obrany 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Oddělení ženijního vojska 1. armády
01.09.1969-01.01.1990 Politické oddělení 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Tankové a automobilní oddělení 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Týl 1. armády
01.09.1969-01.09.1970 Ubytovací a stavební oddělení 1. armády
01.09.1969-01.09.1985 Výzbrojní oddělení 1. armády
01.09.1969-01.12.1991 Štáb 1. armády
01.09.1985-01.12.1991 Služba raketového a dělostřeleckého vyzbrojování 1. armády
01.09.1988-01.12.1991 Ubytovací a stavební oddělení 1. armády
01.04.1990-01.12.1991 Personální oddělení 1. armády
31.10.1991-01.12.1991 20. mechanizovaná divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Vyznamenání:
Decorations:
DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Vojenský ústřední archiv Praha, fond ČSLA (1. armáda)
URL : https://www.valka.cz/1-armada-1969-1991-t73955#405786Verze : 11
MOD