Main Menu
User Menu

3. brigáda pohraniční stráže [1952-1966]

3rd Border Guard Brigade

     
Název:
Name:
3. brigáda pohraniční stráže
Originální název:
Original Name:
3. brigáda pohraniční stráže
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.01.1952
Předchůdce:
Predecessor:
3. oddíl pohraniční stráže
Datum zániku:
Disbanded:
31.03.1966
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.01.1952-01.05.1952 Velitelství pohraniční stráže
01.05.1952-01.07.1954 Hlavní správa pohraniční a vnitřní stráže
01.07.1954-01.01.1964 Hlavní správa pohraniční stráže
01.01.1964-01.01.1966 Hlavní správa pohraniční a vnitřní stráže
01.01.1966-31.03.1966 Velitelství pohraniční stráže
Dislokace:
Deployed:
01.01.1952-DD.MM.RRRR Karlovy Vary, ? /
DD.MM.RRRR-31.03.1966 Ostrov nad Ohří, ? /

Velitel:
Commander:
01.01.1952-DD.MM.RRRR , ( )
Náčelník štábu:
Chief of Staff:
01.01.1952-DD.MM.RRRR , ( )
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
01.01.1952-31.03.1966 PS-Ú 5879
Zdroje:
Sources:
Pulec, M.: Organizace a činnost ozbrojených pohraničních složek. In: Sešity ÚDV 13. Praha, 2006, s. 7-169.
URL : https://www.valka.cz/3-brigada-pohranicni-straze-1952-1966-t86624#570263Verze : 6
MOD