Main Menu
User Menu

Hlavní správa Pohraniční a Vnitřní stráže [1952-1953]

Main Administration of Internal and Border Guards (HS PVS)

     
Název:
Name:
Hlavní správa Pohraniční a Vnitřní stráže
Originální název:
Original Name:
Hlavní správa Pohraniční a Vnitřní stráže
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.07.1952
Předchůdce:
Predecessor:
Velitelství Pohraniční stráže
Datum zániku:
Disbanded:
15.09.1953
Nástupce:
Successor:
Hlavní správa Pohraniční stráže
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
01.07.1952-15.09.1953 Ministerstvo národní bezpečnosti
Dislokace:
Deployed:
01.07.1952-15.09.1953 Praha, ? /
Přednosta / náčelník:
Chief:
DD.MM.RRRR-DD.MM.1953 Hlavačka, Ludvík (Brigádní generál)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.05.1952-01.07.1954 3. brigáda pohraniční stráže
01.05.1952-01.07.1954 4. brigáda pohraniční stráže
01.05.1952-01.07.1954 5. brigáda pohraniční stráže
01.05.1952-01.07.1954 7. brigáda pohraniční stráže
01.07.1952-15.09.1953 11. brigáda Pohraniční stráže
01.07.1952-15.09.1953 Sbor Vnitřní stráže

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
DVOŘÁKOVÁ, Jiřina: Státní bezpečnost v letech 1945-1953 (Organizační vývoj zpravodajských a státně bezpečnostních složek), Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu, Praha 2007
KVAPILOVÁ, Iva: Organizační vývoj SNB v 50. letech se zaměřením na jeho veřejněbezpečnostní složku. In: Sborník Archivu Ministerstva vnitra 2/2004
Web Archivu bezpečnostních složek
CAJTHAML, Petr: Vedení ministerstva vnitra (ministerstva národní bezpečnosti) 1948–1989. In: Paměť a dějiny č. 1/2007
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-sprava-Pohranicni-a-Vnitrni-straze-1952-1953-t87030#322343Verze : 3
MOD